;

بلیط هواپیما تبریز

 

 

شهر تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی و بزرگترین شهر منطقه شمال غرب ایران است که مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی شمال غرب ایران و منطقه آذری نشین ایران به حساب می آید.

این شهر در زمان اتابکان، خوارزمشاهیان، ایلخانان و ... پایتخت ایران بوده و یکی از شهرهای مهم ایران به حساب می آید.

موقعیت جغرافیایی این شهر باعث شده تا فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز از نظر محل قرارگیری به یکی از مهمترین فرودگاه های ایران تبدیل شود. چرا که بزرگ‌ ترین فرودگاه ناحیه شمال غرب ایران به حساب می‌آید و به دلیل قرار گرفتن در مرز و کریدور هوایی ایران به اروپا و آسیای میانه، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرودگاه بین المللی تبریز در حال حاضر با داشتن حدود 200 پرواز داخلی و 20 پرواز خارجی ورودی و خروجی در هفته، از نظر تعداد پرواز و تجهیزات ناوبری از جایگاه مناسبی در کشور برخوردار است. این فرودگاه که یک فرودگاه اقماری به نام فرودگاه سهند نیز دارد، دارای ترمینال پروازهای داخلی، بین‌ المللی و حج نیز است.

به دلیل تقاضای بالای مسافران در زمان های اوج سفر، معمولا در ایام نوروز و تعطیلات تابستان پروازهای بین‌المللی ویژه‌ای از فرودگاه تبریز به شهرهای ازمیر، آنتالیا، بودروم، آدانا در ترکیه، تفلیس در گرجستان و موناستیر در تونس انجام می شود.

اگر قصد سفر به این شهر را دارید می توانید بلیط هواپیما تبریز را از طریق سایت فلایتیو به صورت اینترنتی خریداری کنید.