بلیط هواپیما تایلند

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا (شبه جزیره هند و چین)، میان کشورهای هند، چین و مالزی قرار گرفته است.

این کشور که مرکز و پرجمعیت ترین شهر آن شهر بانکوک است، به صورت پادشاهی اداره می شود و اکثریت مردم آن از قوم تای هستند (واژه تای در زبان تایلندی، به معنی آزادی است).

کشور تایلند تا سال 1939، سیام نام داشت و پس از آن با اعلام رسمی دولت وقت، تایلند نام گرفت.

موقعیت جغرافیایی تایلند باعث شده تا این سرزمین آب و هوایی معتدل و خاک بسیار حاصل خیزی داشته باشد. این کشور که در نزدیکی دریا قرار گرفته، در بخش شمالی دارای کوهستان و جنگل و در بخش جنوبی دارای شالیزارهای سرسبز برنج است. قسمت غرب و شرق آن هم پوشیده از باغ های میوه، درختان کائوچو، جنگل های همیشه سبز و سواحل شنی سفید است.

بهترین فصل تایلند از نظر کم بودن گرما و بارش باران، بین ماه ‌های نوامبر تا فوریه (اواسط آبان تا بهمن) و در فصل سرماست. دمای هوای تایلند در این ماه ها کمترین میزان رطوبت را دارد. در فصل باران های موسمی، یعنی ماه های آگوست و سپتامبر، معمولا باران زیادی در شهر بانکوک می بارد که در ماه اکتبر به بیشترین حد خود رسیده و باعث جاری شدن سیل در شهر می شود.

فرهنگ کشور تایلند تا حد زیادی ریشه در تاریخ و سنت های کشور هند دارد. مردم این سرزمین همیشه لبخند به لب دارند (تایلند به نام سرزمین لبخند شناخته می شود) و هنگام دیدار با یکدیگر، با چسباندن دو کف دست به یکدیگر در مقابل سینه، به دیگران سلام می کنند و احترام می گذارند. علاوه بر فستیوال های مناسبتی و مراسم های سنتی، دهکده پای، جزیره کوتائو، کوه بودا، دهکده فیل ها، معبد مدرن وانسانگ وارارام، مجسمه بودای بزرگ و ده ها جاذبه گردشگری دیگر در کشور تایلند وجود دارد که گردشگران زیادی را جذب خود می کند.

بانکوک پایتخت این کشور، توریستی ترین شهر سال 2016 بر اساس اقامت (حداقل یک شب) مسافران در این شهر انتخاب شد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما تایلند را دارید، با استفاده از خدمات فلایتیو می توانید بلیط مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.