بلیط هواپیما استانبول

 

 

بلیط هواپیما استانبول

 

استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قاره آسیا و اروپا را ازیکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

این کلان شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می‌رود.

جمعیت شهرهای بزرگی در طول ۲۵ سال بین سال‌های ۱۹۸۰ و ۲۰۰۵ بیشتر از ۳ برابر شده‌است. ۶۵ درصد از تمام استانبولی‌ها در بخش اروپایی و نزدیک به ۳۵ درصد در بخش آسیایی زندگی می‌کنند.

 بلیط ارزان استانبول

 

 بلیط ارزان استانبول را فلایتیو بخرید

در صورتی که بیش از یک فرودگاه در نزدیکی مبدا خود و یا شهر مقصد وجود دارد، هر دو آنها را چک کنید. این که شما گزینه های بیشتر در رابطه با  فرودگاه ها و تاریخ های سفر داشته باشید،این گزینه ها این امکان را فراهم می کند که شما بتوانید یکی از صندلی های تخفیف دار به مقصدتان را پیدا کنید.

 

بلیط هواپیما استانبول 

 

بهترین قیمت بلیط استانبول را از فلایتیو استعلام کنید

به نظر می رسد این یک امر کاملا اثبات شده است که هرچه تعداد افراد که می خواهند به سفر بروند بیشتر باشید قیمت مناسب تراست . این موضوع به ندرت درباره ایرلاین ها صدق می کند. معمولا تخفیفات گروهی کم و با فاصله هستند. چون ایرلاین های معمولا تعداد صندلی محدودی در هر پرواز دارند و به صورت محدود بلیط هواپیما ارزان بفروش می رسانند. البته گاهی اوقات شما می توانید با معرفی چند مسافر قیمت بلیط خودتان را با قیمت خوبی تهیه کنید.

فرض کنید یک ایرلاین 2 صندلی با قیمت 100 دلار دارد و قیمت بقیه بلیط در کلاس بالاتر 150 دلار است، اگر برای 4 نفر به دنبال بلیط هستید قیمت هر بلیط برای هر صندلی 150 دلار تمام می شود اما اگه به دنبال 2 بلیط بگردید می توانید 2 بلیط را با قیمت 110 دلار و برای 2 بلیط دیگه هرکدام 50 دلار بیشتر پرداخت می کنید.

آیا می دانید این کار رو چطور انجام دهید؟ همیشه اول برای کل گروه به دنبال بلیط بگردید و اطمینان پیدا کنید که پرواز برای همه افراد گروه صندلی کافی دارد . سپس جستجو برای یک گروه کوچک تر را امتحان کنید. اگه قیمت بلیط هواپیما برای گروه کوچکتر پایین تر بود، بلیط ارزان استانبول رو برای گروه کوچکتر بخرید و سپس برای بقیه اعضای گروه به دنبال بلیط بگردید. این کار ممکن است وقت زیادی ببرد اما به پس انداز پول هم فکر کنید.

 

قیمت بلیط استانبول

 

بهترین زمان برای سفر به استانبول

بهترین زمان‌های سفر به استانبول ماه‌های مارس تا مِی (اسفند - اردیبهشت) و  سپتامبر تا اواخر نوامبر (شهریور - اوایل‌آذر) است. در این زمان‌ها شهر با موج گردشگران روبه‌رو نیست و به علاوه، کرایه اقامتگاه‌ها نیز در حد متوسط است و دمای هوا در طول روز نیز به طور تقریبی بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

 

در زمان اوج سفرها که ماه‌های بین ژوئن تا اواخر آگوست (خرداد - مرداد) است علاوه بر اینکه دمای هوا افزایش می‌یابد و حداقل دما تقریبا حدود ۲۷ - ۱۵ درجه سانتی‌گراد است، هزینه اقامت در هتل‌ها نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت. در طول ماه‌های دسامبر تا فوریه (آذر - بهمن) ارزان‌ترین زمان برای سفر به استانبول است ولی باید در نظر داشت که اگر در این فاصله زمانی (بین ماه‌های دسامبر تا فوریه) به استانبول سفر می‌کنید باید انتظار شرایط بارانی، برفی و گاهی یخبندان را داشته باشید. درجه حرارت در این مدت در گرم‌ترین حالت بین ۱۰ تا ۱- درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود. بنابراین همره داشتن لباس گرم و چتر از الزامات سفر در این فاصله زمانی است.

 

اگر شما هم قصد خرید بلیط هواپیما استانبول و به دنبال بهترین قیمت بلیط استانبول هستید می توانید با مراجعه به سایت فلایتیو بلیط های مختلف آن را رزرو یا خریداری کنید.

با عضویت در خبرنامه فلایتیو از تخفیف­ های شگفت­ انگیز ما با خبر شوید