کشف ازبکستان: مرکز جاده ابریشم

در مرکز جاده ابریشم، کشور ازبکستان قرار دارد که نسبت به قبل راحتتر و سریعتر ‌می‌توانید به آن جا سفر کنید: خطوط هوایی ازبکستان، پرواز مستقیم از لندن به تاشکند را 3 بار در هفته امکان پذیر کرده است و کنسولگری لندن در ازبکستان نیز به راحتی ویزای تورریستی بدون نیاز به دعوتنامه برای چند روز برای شما فراهم ‌می‌کند.

چه جذابیت‌هایی در ازبکستان وجود دارد که این کشور را به کشوری توریستی تبدیل کرده است؟ با توجه به نوشته‌های نویسنده “راهنمایی‌های برت برای رفتن به ازبکستان”، من بسیار خوشوقت بودم که تقریبا تمام گوشه کنار این کشور را سیر کردم. در این مقاله تمام توصیه‌ها‌ی من برای بازدید و تجربه‌هایی که در ازبکستان انجام دادم وجود دارد.

بیشتر بخوانید

زیباترین پارک‌های ملی در اروپا را بشناسید

هرکدام از شهرهای اروپایی دارای جاذبه‌های مختص به خود هستند. با این‌ حال توجه تنها به جاذبه‌های شهری باعث می‌شود تا شما از زیبایی‌های طبیعی قاره سبز غافل شوید. دیدار از پارک‌های ملی، از منطقه دریاچه در انگلستان تا پارک ملی گرن پارادیسو در ایتالیا، روشی عالی برای آگاهی از چشم‌انداز منحصربه‌فرد سراسر اروپا است. به همین بهانه فلایتیو به سراغ شماری از زیباترین پارک‌های ملی اروپا رفته تا شما را با آن‌ها آشنا کند. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

چرا نباید از فکر سفر به غرب ایران غافل شد؟

امروزه ایران با گسترش زیرساخت‌های صنعت توریسم نسبت به گذشته پیشرفت‌های محسوسی داشته است. بهبود روابط سیاسی با کشورهای غربی و تسهیل در روند صدور ویزا نیز منجر به افزایش شمار گردشگران خارجی و رونق این صنعت شده است. اکثر گردشگران اروپایی و استرالیایی پس از ورود به ایران ترجیح می‌دهند تا از شهرهای شمالی و مرکزی این کشور دیدار کنند. دلیل آن هم واضح است.

با این حال، غرب ایران همچنان گردشگران کمتری دارد؛ اما جاذبه‌ها و چشم‌اندازهای آن تفاوتی با بخش‌های شمالی و مرکزی این خطه پهناور ندارد. فلایتیو به همین بهانه به سراغ دلایلی رفته تا نشان دهد غرب ایران نیز از نظر زیبایی دستکمی از سایر نقاط کشور ندارد. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

بهترین هتل های وین | لیست ۱۰ هتل در شهر وین

وین شهری است از ترکیب تاریخ و فرهنگ که با استایلی معاصر و معماری تاریخی و قدیمی خود تبدیل شده به یکی از زیباترین جواهرات اروپا و حتما باید آن را دید. اگر یک هفته کامل در این شهر باشید یا تنها یک آخر هفته ساده به این شهر سفر کرده‌اید با راهنمایی فلایتیو یک سفر جذاب را تجربه خواهید کرد. با ما همراه باشید و بهترین هتل‌های مرکز شهر وین را بشناسید.

بیشتر بخوانید