air-arabia

معرفی شرکت هواپیمایی ایر عربیا (AirArabia)

معرفی

شرکت هواپیمایی ایر عربیا سال 2003 در امارات متحده عربی تأسیس شد. این شرکت هواپیمایی که به عنوان بزرگترین خط هواپیمایی ارزان ‌قیمت (low cost) خاورمیانه شناخته می شود، قطب اصلی اش در فرودگاه بین المللی شارجه قرار دارد.

ایر عربیا با الگوپذیری از ایرلاین های اقتصادی آمریکایی و اروپایی طراحی شده است و به گونه ای مدیریت می شود که با اولویت ها و استانداردهای محلی مطابقت داشته باشد.

هدف اصلی این شرکت آسان سازی سفرهای هوایی با ارائه پایین ترین نرخ بازار و سطح ایمنی و خدمات بالا است.

این شرکت هواپیمایی با شعار «پرداخت کمتر، پرواز بیشتر» امکان سفر به تعداد بیشتری از مقصدها، در فواصل زمانی کمتر را برای مسافران خود فراهم کرده است.

بزرگترین تفاوت این شرکت هواپیمایی با دیگر شرکت‌ ها در این است که غذاها و نوشیدنی های داخل هواپیما (حتی آب معدنی) مجانی نیست و باید هزینه آن به دلار یا درهم پرداخت شود (البته در زمان گرفتن بلیط می توانید به صورت آنلاین، مبلغ غذا و نوشیدنی را پرداخت کنید).

شرکت هواپیمایی ایرعربیا به 115 نقطه جهان در خاورمیانه، آفریقای شمالی، شبه قاره هند، آسیای مرکزی و اروپا از طریق فرودگاه شارجه، کازابلانکا و الکساندریا پرواز دارد و در حال حاضر ایرلاین پیشتاز خاورمیانه و شمال آفریقا است.

این شرکت هواپیمایی با به کار گیری هواپیماهای مدرن ایرباس 320 توانسته است در کنار ارائه بلیط هایی با قیمت مناسب به مسافران خود، استانداردهای خوبی را نیز برای آنان فراهم کند.

حادثه در شرکت هواپیمایی ایر عربیا

نوامبر سال 2013 یک فروند هواپیمای مسافربری ایر عربیا از شارجه امارات عازم شهر چتاگانگ در بنگلادش بود که دچار آتش سوزی در بخش بار هواپیما شد.

پس از وقوع آتش سوزی، هواپیما مجبور به فرود اضطراری در شهر کراچی شد و تمام سرنشینان آن (161 نفر) به سلامت از هواپیما خارج شدند.

مقاصد

ایر عربیا به 115 مقصد در جهان پرواز مستقیم دارد. شهرهای تهران، آبادان، اصفهان، لامرد فارس، لار، مشهد، سنندج و شیراز جزو مقاصد این شرکت هواپیمایی در ایران هستند.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید، فلایتیو بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

مقصد های این شرکت هواپیمایی در جهان

قاره آفریقا: سودان، کنیا، مراکش

قاره آسیا و اقیانوسیه: هندوستان، قزاقستان، بنگلادش، سریلانکا، پاکستان، افغانستان، نپال و چین

قاره اروپا: هلند، ترکیه، اسپانیا، سوئیس، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، آلمان، اوکراین، روسیه، انگلستان، گرجستان و ارمنستان

خاورمیانه: ایران، عربستان، مصر، اردن، بحرین، عراق، لبنان، قطر، کویت، عمان و امارات

ناوگان

تمام ناوگان شرکت هواپیمایی ایر عربیا از هواپیماهای ایرباس A320-200 تشکیل شده است. تا ماه می سال 2016 تعداد این هواپیماها در ناوگان این شرکت هواپیمایی 35 فروند بوده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط