alitalia-airline

معرفی شرکت هواپیمایی آلیتالیا (Alitalia)

معرفی

شرکت هواپیمایی آلیتالیا، ایرلاین ملی و حامل پرچم کشور ایتالیا است که از سال 1999 فعالیت خود را آغاز کرده است.

این شرکت هواپیمایی که نام آن به معنی بال های ایتالیا است، بزرگ ترین شرکت هواپیمایی این کشور محسوب می شود.

قطب اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه لئوناردو داوینچی رم و قطب دوم آن فرودگاه اصلی میلان است. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی نیز در شهر فیومیچینو رم قرار دارد.

ایرلاین آلیتالیا بخاطر بدهی و شرایط اقتصادی بدی که داشت پس از گذشت چند سال از تأسیس آن برای مدتی منحل شد. پس از آن دولت ایتالیا و برخی سازمان های دیگر اقدام به سرمایه گذاری در این شرکت هواپیمایی، برای غلبه بر مشکلات و یا ادغام آن با دیگر شرکت ها کردند.

اما در سال 2006 دولت ایتالیا دیگر قادر به پشتیبانی از این شرکت هواپیمایی نبود و اتحادیه اروپا نیز تزریق سرمایه جدید به این شرکت هواپیمایی را ممنوع کرد. به همین خاطر آلیتالیا در نهایت ورشکسته شد.

پس از گذشت دو سال، در سال 2008 عده ای از سرمایه گذاران ایتالیا، کنسرسیوم Compagnia Aerea Italiana را برای کمک به خرید و بازآفرینی مجدد شرکت آلیتالیا تأسیس کردند و رقم یک بیلیون یورو را برای خرید آن پیشنهاد کردند.

در نهایت فعالیت شرکت هواپیمایی آلیتالیا از همان سال دوباره از سر گرفته شد.

در 13 ژانویه سال 2014 نیز سهامداران عمده آلیتالیا قراردادی را با شرکت هواپیمایی الاتحاد امضا کردند که طبق آن قرار داد، از آن پس 49٪ سود این شرکت به هواپیمایی الاتحاد تعلق می گرفت.

در حال حاضر بزرگترین سهام ‌داران شرکت آلیتالیا، شرکت ‌های ایر فرانس-کی ل ام با ۷٫۰۸٪درصد، اینتسا سانپائولو با ۲۰٫۵۹٪درصد، یونی کردیتبا ۱۲٫۹۹٪درصد، آتلانتیا با ۷٫۴۴٪ درصد و پسته ایتالیانه با ۱۹٫۴۸٪درصد سهم هستند.

شرکت هواپیمایی آلیتالیا به 6 قاره جهان پرواز دارد و با شرکت های هواپیمایی زیادی توافق مقصد مشترک دارد.

از طریق سایت فلایتیو می توانید بلیط های شرکت هواپیمایی آلیتالیا را به راحتی خریداری کنید.

حادثه در شرکت هواپیمایی آلیتالیا

29 دسامبر 2013، یک فروند هواپیمای ایرباس ای320 شرکت هواپیمایی آلیتالیا هنگام فرود در فرودگاه فیومیچینو رم دچار نقص فنی و حادثه شد.

این هواپیما با 151 مسافر از مادرید به مقصد رم پرواز می کرد. از میان آن ها 10 مسافر در این حادثه زخمی شدند ولی همگی زنده ماندند.

علت این حادثه همچنان در دست بررسی است.

مقاصد

شرکت هواپیمایی آلیتالیا در حال حاظر به بیش از 100 مقصد مختلف در تمام قاره های جهان پروازهای مسافربری و باربری انجام می دهد.

این شرکت هواپیمایی در ایران، تنها از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران پرواز دارد و بلیط هایش از طریق سایت فلایتیو قابل خریداری است.

ناوگان

در حال حاضر در ناوگان شرکت هواپیمایی آلیتالیا 103 هواپیما وجود دارد.

نوع هواپیما

تعداد

ایرباس A319-100

22

ایرباس A320-200

44

ایرباس A321-200

12

ایرباس A330-200

14

بوئینگ 777-200ER

11

مجموع

103

کلاس های پروازی

هواپیماهای شرکت هواپیمایی آلیتالیا چهار کلاس پروازی مختلف دارند.

کلاس اقتصادی (اکونومی): در این کلاس پروازی مسافران نسبت به میزان زمان مبدأ تا مقصد، نوشیدنی، خوراکی و یا وعده غذایی کامل به صورت رایگان دریافت می کنند.

در بعضی از هواپیماهای این شرکت هواپیمایی، هر یک از صندلی های کلاس اکونومی یک مانیتور جدا برای نشان دادن برنامه های مختلف برای هر مسافر دارد.

پرمیوم اکونومی:این کلاس پروازی که تنها در بعضی از هواپیماهای آلیتالیا موجود است، شرایطی مانند کلاس اکونومی دارد، با این تفاوت که فضا و صندلی مسافر نسبت به کلاس اکونومی راحت است.

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت کم): از ویژگی های این کلاس پروازی منوی غذایی متنوع، صندلی تخت شو، گیت جداگانه در فرودگاه و ... است.

کلاس پروازی تجاری (برای مسافت طولانی):در کلاس پروازی تجاری برای مسافت های طولانی، امکانات زیادی برای مسافران در نظر گرفته شده است. امکاناتی مانند صندلی های راحت و بزرگ، تخت، وعده غذایی انتخابی و ... .

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط