atrak-airlines

معرفی شرکت هواپیمایی اترک

معرفی

شرکت هواپیمایی اترک یکی از جدیدترین شرکت‌ های هواپیمایی خصوصی ایران است که در سال 1391، با گرفتن تمام مجوزهای داخلی و بین المللی، فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

از آنجایی که بر اساس مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، قطب این ایرلاین فرودگاه بجنورد در نظر گرفته شده بود، استفاده از تسهیلات استان خراسان شمالی و عدم پایبندی به تعهدات این شرکت در پرواز به فرودگاه بجنورد محل مناقشه مسئولان استان خراسان شمالی و این شرکت است.

حادثه در شرکت هواپیمایی اترک

در شامگاه روز شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۳۹۵، یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ این شرکت که قصد پرواز از فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به سمت فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد را داشت، پس از تیک آف از باند خارج شد و برای ساعاتی فرودگاه را مسدود کرد. خوشبختانه جز شکستن چرخ هواپیما، سانحه دیگری در این اتفاق روی نداد.

مقاصد

مقصدهای شرکت هواپیمایی اترک تهران، مشهد، بجنورد، بوشهر، اهواز، کرمانشاه، اصفهان، آبادان،کیش، تبریز و قشم است.

ناوگان

ناوگان هواپیمایی اترک شامل هواپیماهای خانواده ایرباس (ایرباس 318، 319، 320 و 321) می شود که اصطلاحا به آن خانواده ایر باس 320 می گویند.

این هواپیماها به صورت بدنه باریک و با استفاده از تکنیک Fly By Wireطراحی شده اند و در آن ها کنترل کننده های کاملا الکتریکی و کامپیوتری قرار گرفته است.

تکنولوژی ساخت با کیفیت و همچنین مقرون به صرفه بودن به دلیل مصرف سوخت کم، علت پرفروش بودن این مدل از هواپیماهاست.

برای خرید بلیط هواپیما و سفر چند مسیر به فلایتیو صفحه پرواز چند مسیر مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط