austrian-airlines

معرفی شرکت هواپیمایی اتریش (Austrian Airlines)

معرفی

شرکت هواپیمایی اتریش، ایرلاین حامل پرچم کشور اتریش و یکی از شرکت های هواپیمایی تابعه ایرلاین لوفت هانزا است. مقر اصلی این شرکت هواپیمایی شهر اشوخات (Schwechat)، در نزدیکی فرودگاه بین المللی وین است.

این شرکت هواپیمایی که از اعضای اتحادیه استار الاینس است، در سال 1957 از ادغام دو شرکت هواپیمایی Air Austria و Austrian Airwaysتشکیل شد.

اداره تمام پروازهای این شرکت هواپیمایی از آوریل سال 2012، پس از شکست مذاکرات بر سر اقدامات پر هزینه این ایرلاین، به شرکت زیر مجموعه آن، تیرولین ایرویز (Tyrolean Airways) سپرده شد. این موضوع سبب شد 110 خلبان و 250 نفر از خدمه پروازهای شرکت هواپیمایی اتریش، به جای پیوستن به تیرولین ایرویز، این گروه پروازی را ترک کنند.

شرکت هواپیمایی اتریش روزانه به 117 مقصد در 5 قاره جهان پرواز دارد. علاوه بر پرواز روزانه به تهران، پروازهای این شرکت هواپیمایی به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان نیز به تازگی راه اندازی شده و از طریق سایت فلایتیو قابل خریداری است.

برنامه ریزی برای راه اندازی پروازهای این مسیر هوایی، در جریان سفر سال گذشته رئیس جمهوری اتریش به اصفهان انجام شده بود.

حادثه در شرکت هواپیمایی اتریش

21 فوریه سال 1970، یک عدد بمب در قسمت بار هواپیمای مسافربری ایرلاین اتریش منفجر شد. این هواپیما که از فرانکفورت به سمت وین پرواز می کرد، 33 مسافر و 5 خدمه داشت.

با وجود اینکه انفجار بمب سبب سوراخ شدن بخشی از بدنه هواپیما شده بود، خلبان موفق شد مسافران هواپیما را به سلامت به فرودگاه فرانکفورت بازگرداند.

دقیقا در همان روز یک بمب در پرواز شماره 330 هواپیمایی سوئیس ایر که از زوریخ به سمت هنگ کنگ پرواز می کرد منفجر شد و جان تمام سرنشینان هواپیما (47 نفر) را گرفت.

مقاصد

تمرکز شبکه مسیری شرکت هواپیمایی اتریش بیشتر بر اروپای شرقی و خاومیانه است. این ایرلاین یکی از معدود شرکت های هواپیمایی است که پروازهای خود به عراق را پس از جنگ در این کشور، از سال 2006، دوباره از سر گرفت.

این شرکت هواپیمایی که از دهه 1360 خطوط پروازی خود به تهران را راه اندازی کرده بود، پس از وقفه ای یکساله پروازهای خود به تهران را از اسفند سال گذشته دوباره از سر گرفت.

از 14 شهریور 1395 نیز برای اولین بار پرواز های این شرکت هواپیمایی به اصفهان آغاز شد. قرار است این پروازها به طور منظم هفته ای 3 روز، روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه، میان وین و اصفهان انجام شود. فلایتیو امکان خرید اینترنتی بلیط این شرکت هواپیمایی را برای شما فراهم کرده است.

مقصدهای شرکت هواپیمایی اتریش:

قاره آفریقا: لیبی و طرابلس

قاره اروپا: هلند، ترکیه، یونان، آذربایجان، اسپانیا، ایبیزا، سوئیس، فرانسه، آلمان، صربستان، ایتالیا، بلژیک، رومانی، مجارستان، مولداوی، دانمارک، اوکراین، کرواسی، اتریش، اسلواکی، لهستان، روسیه، قبرس، انگلستان، بلاروس، نروژ، مونته نگرو، موریس، جمهوری چک، کوزوو، ایسلند، بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، بلغارستان، سوئد، آلبانی، لیتوانی، ارمنستان

قاره آسیا: قزاقستان، هندوستان، تایلند، چین، سریلانکا، مالدیو، ژاپن

قاره آمریکا: ایالات متحده آمریکا، کانادا

خاورمیانه: اردن، عراق، مصر، امارات متحده عربی، ایران

ناوگان

نوع هواپیما

تعداد

ایرباس A319-100

7

ایرباس A320-200

16

ایرباس A321-100

3

ایرباس A321-200

3

بوئینگ 767-300ER

6

بوئینگ 777-200ER

5

فوکر 70

6

فوکر 100

15

Bombardier Dash 8 Q400

14

مجموع

75

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط