british-airways

معرفی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (British Airways)

معرفی

شرکت هواپیمایی British Airways، که با نام اختصاری BA شناخته‌شده است، بزرگترین شرکت هواپیمایی انگلستان، بر اساس تعداد ناوگان است. این شرکت هواپیمایی که بعد از شرکت EasyJet بیشترین تعداد مسافر را در انگلستان جابه‌جا می‌کند و خدمات همه‌جانبه‌ای در زمینه پروازهای جهانی به مسافران خود می‌ دهد، نهمین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان، بر اساس تعداد مقصد نیز به حساب می آید.

British Airways، سال 1972 توسط دولت مرکزی انگلستان برای اداره کردن چهار شرکت هواپیمایی در انگلستان تأسیس شد و دو سالِ بعد با ادغام این چهار شرکت، به صورت رسمی شکل گرفت.

این شرکت هواپیمایی تا سال 1987، زیر نظر دولت اداره می شد اما پس از آن با روی کار آمدن دولت محافظه‌کار، اداره آن به دست بخش خصوصی سپرده شد. با وجود این، British Airways همچنان جزو شرکت های حامل پرچم انگلستان است و با وجود خصوصی بودن برای انجام عملیات های بین المللی از حقوق و مزایای ویژه دولتی استفاده می کند.

این شرکت در ماه ژانویه ۲۰۱۱ با شرکت هواپیمایی ایبریا ادغام شد که به دنبال آن شرکت «اینترنشنال ایرلاینز گروپ» تشکیل شد که هم‌اکنون به‌ عنوان سومین شرکت هلدینگ هواپیمایی جهان شناخته می‌ شود.

خط هوایی British Airways، علاوه بر اینکه بر اساس تعداد ناوگان، تعداد پروازهای بین المللی و تعداد مقصد بزرگترین شرکت هواپیمایی انگلستان بوده است، تا سال 2008، بر اساس جا به جایی تعداد مسافر نیز اولین رتبه را در انگلستان داشت.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر هارموند وورتس انگلستان قرار دارد. فرودگاه هیترو لندن و فرودگاه گاتویک نیز قطب های این شرکت هواپیمایی هستند.

این شرکت که به دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا، پروازهای خود به تهران را در سال 2012 متوقف کرده بود، از تاریخ اول سپتامبر امسال (یازدهم شهریور)، پروازهای خود بین لندن و تهران را با 6 روز پرواز در هفته، پس از چهار سال از سر گرفت. طبق تعرفه اعلام شده در سایت رسمی این شرکت هواپیمایی، قیمت پروازهای موجود بین تهران و لندن از 469 دلار شروع می شود.

برای دیدن قیمت و خرید بلیط پروازهای خارجی به فلایتیو صفحه پروازهای خارجی مراجعه کنید.

شرکت بریتیش ایرویز برای اولین بار در سال 1946 میلادی (1332 هـ . ش) پروازهایش را به تهران آغاز کرد و این پروازها تا اکتبر سال 2012 میلادی، یعنی یک سال بعد از بسته شدن سفارت انگلیس در تهران، ادامه داشت.

حادثه در British Airways

در سال 2008 یک فروند هواپیمای بوئینگ 777 که از پکن به سمت لندن پرواز می کرد، پس از طی 8100 کیلومتر پرواز، در 300 متری فرودگاه هیترو لندن دچار حادثه شد و در باند فرودگاه فرود آمد. از میان 136 مسافر و 16 خدمه، 47 نفر مصدوم شدند اما همگی زنده ماندند. علت این حادثه وجود کریستال های یخ در مبدل حرارتی سوخت موتور هواپیما عنوان شد.

این اولین باری بود که یک هواپیمای بوئینگ دچار حادثه می شد.

مقاصد

این ایرلاین یکی از معدود خطوط هوایی است که برای هر 6 قاره جهان به صورت دائم پرواز دارد و هواپیماهای آن به 183 مقصد جهانی و 6 مقصد داخلی در انگلستان پرواز می کنند.

هواپیماهای این شرکت هواپیمایی بر فراز تونس، عراق، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، برزیل، تایوان، کره جنوبی، مصر، روسیه، برزیل و ... پرواز می کنند.

ناوگان

به جز بوئینگ 707 و بوئینگ 747، شرکت British Airways اکثر هواپیماهای ساخت بریتانیا را هنگامی که تأسیس شد، به ارث برد.

این شرکت هواپیمایی بزرگترین اپراتور هواپیمای بوئینگ 400- 747 است و 57 فروند از این هواپیما را در ناوگان خود دارد. طبق آمارهای موجود، این شرکت هواپیمایی 294 فروند هواپیما دارد و 75 هواپیمای جدید نیز برای آینده سفارش داده است. از این تعداد هواپیمای موجود، 142 هواپیمای آن ایرباس و 153 فروند آن بوئینگ است.

کلاس های پروازی

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی British Airways شامل Economy، Premium economy، Business classو First classمی شود. بدون شک به صرفه ترین کلاس پروازی از نظر اقتصادی، اکونومی است اما اگر می خواهید فضای خصوصی تری در هواپیما داشته باشید و بلیطی با قیمت کمتری نسبت به بیزنس کلاس و فرست کلاس خریداری کنید، کلاس پروازی Premium economy بهترین انتخاب است. صندلی های بخش Premium economy، در کابین جدایی قرار دارند و فضای راحت تری برای شما فراهم می کنند.

قسمت first class و Business class هم با این که قیمت زیادی دارند، اما علاوه بر قرار گرفتن در قسمت جداگانه ای از هواپیما، دارای منوی غذایی متفاوت، فضای کاملا خصوصی و صندلی تخت شو نیز هستند. شما با انتخاب قسمت First class، از لحظه رزرو بلیط تا لحظه تحویل گرفتن بار خود در فرودگاه، فضایی متفاوت و راحت تر از بقیه مسافران را تجربه می کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط