caspian-airline

معرفی شرکت هواپیمایی کاسپین

 معرفی

شرکت هواپیمایی کاسپین دومین شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران است که سال 1372 با 4 فروند هواپیمای یاک 42، فعالیت خود را در عرصه ارائه خدمات مسافربری آغاز کرد.

این شرکت که با همکاری نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌ کند، مرکز اصلی اش در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران است و در هفته بیش از ۱۰۰پرواز داخلی و خارجی دارد.

کاسپین از سال 1379 با خرید پنج فروند هواپیمای ملکی توپولوف 154، برای توسعه ناوگان خود قدم برداشته است. از جمله موفقیت‌ های شرکت هواپیمایی کاسپین می‌ توان به توسعه ناوگان هوایی کشور در تایپ جدید بوئینگ 737 و اخذ مجوزهای لازم در این زمینه اشاره کرد. به گونه‌ ای که شرکت هواپیمایی کاسپین اولین دارنده هواپیمای بوئینگ 737 ملکی عملیاتی در کشور، تنها مرکز نگهداری و تعمیرات بومی تایپ هواپیمای بوئینگ 737 و اولین مرکز آموزش این تایپ در سطوح خلبان، مهماندار و تکنسین‌ های فنی است.

شرکت کاسپین با تغییرات جدید مدیریتی در سطح مدیر عامل و معاونت بازرگانی استراتژی توسعه ناوگان را در پیش گرفته و هم اکنون ناوگان اش به را ۱۰فروند رسانده است و پیش بینی می‌ شود این عدد تا پایان سال ۲۰۱۷به ۱۶فروند برسد.

 

 حادثه در خط هوایی کاسپین

 روز چهارشنبه ۲۴تیر ۱۳۸۸، پرواز شماره ۷۹۰۸هواپیمایی کاسپین، حوالی قزوین بین روستاهای فارسیان و جنت‌آباد دچار نقص فنی شد و سقوط کرد. این پرواز که یک پرواز تجاری بود، با هواپیمایی از مدل توپولف تی یو-۱۵۴از فرودگاه امام خمینی تهران به مقصد ایروان در حال پرواز بود. در این سانحه تمام ۱۶۸سرنشین هواپیما شامل ۱۵۳ مسافر و ۱۵ خدمه آن جان باختند.

در میان جان باختگان این پرواز اعضای تیم ملی جودو نوجوانان ایران، لون داویدیان نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی، ناتلا نیکولاوا همسر سفیر گرجستان در ایران، عبدی یمینی آهنگساز و مارتیک درآوانسیان، پایه‌گذار رشته ارتوپدی فنی ایران نیز بودند.

 

مقاصد

 مقصدهای داخلی شرکت هواپیمایی کاسپین شامل مشهد، اهواز، کیش، تبریز، کرمانشاه، چابهار، زاهدان، دزفول، بندرعباس و قشم، و مقصدهای خارجی آن شامل شهرهای استانبول، ازمیر، اسپارتا، اربیل، سلیمانیه، بغداد، نجف و دبی می شود.

 

 ناوگان

 پس از ممنوعیت پرواز هواپیماهای توپولوف در ایران در سال 1388، شرکت هواپیمایی کاسپین خرید هواپیمای بویینگ MDرا در دستور کار خود قرار داد و تا پایان سال، 5 فروند از این هواپیما را خریداری کرد. در بهمن ماه سال 1392، تیم مدیریت کاسپین دستور خرید بویینگ 400-737 را در رأس برنامه‌های خود قرار دادند و بویینگ به عنوان دومین نوع از هواپیماهای فعال در آشیانه‌ کاسپین قرار گرفت.

هم‌اکنون شرکت هواپیمایی کاسپین با برخورداری از ناوگان هواپیماهای MDو بوئینگ 737 در مسیرهای پروازی داخلی و بین‌المللی به ارائه خدمات می‌پردازد.

در بخش نگهداری و تعمیرات ناوگان نیز تمامی امور نگهداری و تعمیرات هواپیماها تا سطح چک Cدر محل آشیانه خودِ شرکت انجام می شود.

برای خرید بلیط ارزان هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط