emirates-airline

معرفی شرکت هواپیمایی امارات (Emirates Airlines)

معرفی

شرکت هواپیمایی امارات در سال ۱۹۸۵ توسط حکومت دبی تأسیس شد و فعالیت پروازی خود را با پروازهایی به بمبئی و دهلی آغاز کرد.

این ایرلاین که بزرگ ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه است، به نقل از سایت معتبر فلایت رادار ۲۴، در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰هواپیمای فعال و تعداد زیادی هواپیما نیز در دست سفارش دارد.

دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر دبی قرار گرفته است و از آنجا به صورت روزانه و شبانه به مقاصدی در خاورمیانه، خاور دور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی پرواز منظم دارد. این موقعیت جغرافیایی سبب شده است که شرکت هواپیمایی امارات بتواند به مقصدهایی در پنج قاره جهان پرواز داشته باشد.

طبق آخرین برآورد، خط هوایی امارات بیش از ۱۸هزار خدمه پرواز دارد و در هفته بیش از ۳٫۴۰۰پرواز به ۱۳۳شهر (۷۴کشور جهان) انجام می‌ دهد. هواپیمایی امارات در سال ۲۰۱۲از نظر شمار انتقال مسافر بین‌المللی، در رتبه چهارم در فهرست بزرگ ترین شرکت‌ های هواپیمایی قرار گرفت و در سال ۲۰۱۳ به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی جهان انتخاب شد.

پیشرفت و توسعه شرکت هواپیمایی امارات در 31 سالی که از تأسیس آن می گذرد، در افزایش تعداد ناوگان، مقصدهای پروازی و خدمات دهی به مسافران آنقدر قابل توجه بوده است که امروزه غول‌ های هوایی اروپا و استرالیا مانند ایر فرانس، کی‌ال‌ام، لوفت‌هانزا، بریتیش ایرویز و ...، شرکت هواپیمایی امارات را تهدیدی جدی برای آینده خود می دانند. چرا که از تصمیم شرکت هواپیمایی امارات، برای تبدیل شدن به یک شرکت مادر هوایی به خوبی آگاهند.

یکی از ویژگی های مهم این شرکت هواپیمایی که آن را از سایر خطوط هوایی متمایز می کند این است که تمامی ناوگان آن از هواپیماهای نو تشکیل شده اند. این موضوع سبب پایین بودن مصرف سوخت در این شرکت و صرفه جویی در هزینه های آن شده است.

علاوه بر این، جوان بودن شرکت هواپیمایی امارات سبب شده این شرکت با هیچ یک از مشکلات معمول شرکت‌ های بزرگ هواپیمایی همچون دیوان‌سالاری، هزینه ‌های اضافی و اعتصاب‌ کارمندان روبه رو نباشد.

این شرکت هواپیمایی ظرف کمتر از دو دهه از یک شرکت بسیار کوچک محلی در دههٔ ۱۹۸۰، به یک شرکت هوایی منطقه‌ای در دهه ۱۹۹۰ تبدیل شد و در سال ‌های آغازین قرن ۲۱رقیبی جدی برای بیشتر شرکت‌ های هواپیمایی جهان شد.

در حال حاضر این شرکت تنها شرکت هواپیمایی در جهان به شمار می ‌رود که قادر است مسافران خود را تنها با یک توقف از استرالیا به فرودگاه جان اف کندی نیویورک برساند.

امارات اسکای کارگو، نام شرکت هوایی باری امارات است.

حادثه در شرکت هواپیمایی امارات

چهارشنبه چهارم آگوست ۲۰۱۶، یک فروند بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی امارات که با ۲۸۲مسافر و ۱۸خدمه پروازی از تریواندروم در جنوب هند به سمت دبی پرواز می کرد، در فرودگاه فرود اضطراری می کند و برخی مسافران آسیب جزئی می بینند. با این حال تمامی هواپیما در آتش می سوزد و یک آتش نشان نیز جان خود را از دست می دهد.

علت دقیق این سانحه هنوز مشخص نیست اما کنترلر ترافیک هوایی دبی معتقد است چرخ سمت راست هواپیما هنگام فرود، به طور کامل باز نشده است و موجب بروز این حادثه شده بود.

مقاصد

شرکت هواپیمایی امارات در ایران، از دبی به فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه بین المللی مشهد پروازهای ورودی و خروجی مستقیم دارد.

این شرکت هواپیمایی به 21 مقصد در آفریقا، 49 مقصد در آسیا، 37 مقصد در اروپا، 14 مقصد در آمریکا و 17 مقصد در آسیای مرکزی پرواز دارد.

ناوگان

شرکت هواپیمایی امارات که فعالیت خود را با 4 فروند هواپیمای اجاره ای آغاز کرده بود در حال حاضر 344 هواپیمای فعال و 130 هواپیما در دست سفارش دارد.

از آنجایی که سیاست این شرکت هواپیمایی، خرید هواپیماهای غول پیکر است، میزان بار قابل حمل توسط مسافران نیز بیشتر از دیگر شرکت های هواپیمایی است.

نوع هواپیما

تعداد

ایرباس ای 300

7

ایرباس ای 310

13

ایرباس ای 319

1

ایرباس ای 330

29

ایرباس ای 340

18

ایرباس ای 380

99

بوئینگ 737

1

بوئینگ 747

6

بوئینگ 777

170

مجموع

344

کلاس های پروازی

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی امارات شامل سه سطح فرست (First)، تجاری (Business) و اقتصادی ( (Economyمی شود.

اقتصادی ( :(Economyدر کلاس اقتصادی شما می توانید از طریق مانیتور شخصی صندلی خود، با 2500 فیلم و برنامه ویدیوئی، خود را سرگرم کنید. صندلی های این کلاس پروازی در هواپیمایی امارات راحت هستند و سرو غذا نیز طبق منوی غذاهای مقصد هواپیما انجام می شود.

فرست (First): در بخش فرست کلاس شما محدوده خصوصی خود را دارید که به وسیله یک در از محدوده دیگران جدا می شود. صندلی شما قابلیت تبدیل شدن به تخت را دارد و سرو غذا نیز طبق دلخواه خودتان است.

با خرید بلیط فرست کلاس هواپیمایی امارات، سفر شما از لحظه ورود به فرودگاه تا خروج از آن متفاوت از دیگران و بسیار راحت است.

تجاری :(Business)در کلاس تجاری هواپیمایی امارات شما به هر چه بخواهید و نیاز داشته باشید به راحتی دسترسی دارید. در این کلاس پروازی علاوه بر داشتن فضایی راحت و خصوصی، سرویس بهداشتی و حمام مجزا دارید و با بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها پذیرایی می شوید.

برای دیدن قیمت بلیط های پرواز این شرکت هواپیمایی به صفحه پرواز خارجی در فلایتیو مراجعه کنید.

حاشیه ها

هواپیمایی امارات حامی مالی (اسپانسر) باشگاه های متعدد فوتبال چون رئال مادرید، آرسنال، چلسی، میلان، پاری سن ژرمن و ... بوده است.

این شرکت هواپیمایی همچنین هواپیمای رسمی تمام تیم های ملی حاضر در جام جهانی 2006 آلمان بود.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط