lufthansa-airline

معرفی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا (Lufthansa)

معرفی

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا بزرگ ترین ایرلاین آلمانی است که پس از ادغام با شرکت های زیر مجموعه اش، بزرگ ترین ایرلاین اروپا بر اساس تعداد مسافر و تعداد ناوگان شد. این شرکت ها با یکدیگر مجموعه Lufthansa group را تشکیل می دهند و با داشتن بیش از 615 هواپیما یکی از بزرگ ترین شرکت های هواپیمایی جهان بر اساس تعداد مسافر هستند.

لوفت هانزا همچنین یکی از اعضای اصلی Star Alliance است و با شرکت های هواپیمایی دیگر مانند ایر کانادا و یونایتد ایرلاین نیز شریک است. البته لوفت ‌هانزا علاوه بر اعضای استار الاینس، با شرکت ‌های هواپیمایی دیگری چون ایر مالتا، جرمن ‌وینگز، لوکزایر، تام ایرلاینز و اسپایس ‌جت نیز توافق مقصدهای مشترک دارد.

این شرکت هواپیمایی که در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را از شهر کلن آغاز کرد، در حال حاضر از فرودگاه بین‌ المللی فرانکفورت و فرودگاه مونیخ، به‌عنوان قطب ‌های اصلی و از فرودگاه بین ‌المللی وین و فرودگاه زوریخ به‌عنوان قطب ‌های فرعی، به ۲۱۵ مقصد در ۷۸ کشور جهان پروازهای مستقیم دارد.

شرکت لوفت هانزا به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم آلمان، تا سال 1970 این امکان را به کارکنان خود می داد تا در سهام شرکت سهیم شوند و بخشی از آن را خریداری کنند. به همین خاطر هنگامی که این شرکت هواپیمایی به بخش خصوصی سپرده شد، بیشتر کارکنان حدود 3 درصد از سهام شرکت را دریافت کردند.

سال ۲۰۱۶ سایت معتبر world airline awards که شرکت های هواپیمایی جهان را رده بندی می کند، شرکت هوایی لوفت هانزا را به عنوان دهمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد.

با وجود اینکه این شرکت طی چند سال اخیر در رقابت با خطوط هوایی دیگر از شرق آسیا و خاورمیانه، کمی در رده‌بندی ها عقب افتاده است، همچنان بهترین ایرلاین اروپای غربی به حساب می آید.

شبکه پروازی گسترده، هواپیماهای مدرن، سرویس اینترنت داخل کابین هواپیما، کابین فرست کلاس، پرسنل با تجربه و متخصص، از شاخصه‌ های متمایز شرکت هواپیمایی لوفت‌ هانزا است.

حادثه در شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

بدترین حادثه در شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، سال 1974 برای هواپیمای بوئینگ 100-747 این شرکت به شماره پرواز 540 اتفاق افتاد.

در این حادثه که در فرودگاه بین المللی نایروبی اتفاق افتاد، هواپیما پس از برخواستن از زمین دچار نقص فنی و لرزش شدید در کابین شد و خلبان بلافاصله تصمیم به فرود گرفت. اما با فرود هواپیما بال سمت چپ هواپیما منفجر شد و آتش به داخل کابین کشیده شد.

در این حادثه از میان 140 مسافر و 17 خدمه هواپیما، 59 نفر کشته و 55 نفر نیز زخمی شدند.

مقاصد

شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در ایران تنها از فرودگاه بین المللی امام خمینی در تهران پرواز دارد. پروازهای این شرکت هواپیمایی از تهران به دو شهر وین و فرانکفورت مستقیم و به بقیه مقصدهای جهان، به صورت غیرمستقیم است.

در حال حاضر هواپیماهای شرکت هواپیمایی لوفت هانزا به 18 مقصد داخلی در خاک آلمان و 193 مقصد خارجی، یعنی 78 کشور جهان در قاره آفریقا، آمریکا، آسیا و اروپا پرواز دارند.

پرواز فرانکفورت به بوئنوس ایرس با بیش از ۱۳ ساعت پرواز، طولانی ‌ترین مسیر پروازی این ایرلاین به‌ شمار می‌ آید.

ناوگان

ناوگان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از هواپیماهای غول پیکر ایرباس و بوئینگ برای مسافت های طولانی و هواپیماهای کوچک برای مسافت های کوتاه در قاره اروپا تشکیل شده است.

نوع هواپیما

تعداد

خانواده ایرباس ای۳۲۰

30

خانواده ایرباس ای۳۲۰

51

خانواده ایرباس ای۳۲۰

20

خانواده ایرباس ای۳۲۰

44

ایرباس ای۳۳۰

19

ایرباس ای۳۴۰

18

ایرباس ای۳۴۰

24

ایرباس ای۳۸۰

14

بوئینگ ۷۳۷کلاسیک

9

بوئینگ ۷۳۷کلاسیک

9

بوئینگ ۷۴۷–۴۰۰

13

بوئینگ ۷۴۷–۸

19

مجموع

270

کلاس های پروازی

کلاس پروازی اقتصادی (اکونومی کلاس)

این کلاس پروازی صندلی ‌های عادی و راحتی دارد که در همه انواع هواپیماهای این شرکت قرار گرفته اند. عرض این صندلی ها ۳۱اینچ است (به جز هواپیماهای ایرباس ای380 که عرضی 33 اینچی دارند). مانیتور صوتی و تصویری، غذا و نوشیدنی رایگان از دیگر امکانات این کلاس پروازی است.

پرمیوم اکونومی

این کلاس پروازی امکاناتی مانند کلاس اکونومی دارد، با این تفاوت که از صندلی های بزرگ تر و راحت تری نسبت به آن تشکیل شده است.

این کلاس پروازی از سال 2014 در این شرکت هواپیمایی شکل گرفته است.

فرست کلاس

کابین ‌های لوکس فرست کلاس در قسمت بالایی ایرباس ‌های A380 و بخش طولی ایرباس های دیگر قرار گرفته اند و دارای امکاناتی چون صندلی تخت‌ شو دو متری، پورت ‌های مخصوص شارژ لپتاپ و موبایل و غذای دلخواه هستند.

در فرودگاه نیز خدمات مخصوصی برای مسافران این کلاس پروازی در نظر گرفته شده است.

کلاس پروازی تجاری (بیزینس کلاس)

صندلی‌ های این کلاس پروازی برای خواب و استراحت به دو متر افزایش طول پیدا می کنند و امکاناتی همچون سیستم صوتی و تصویری و شارژ لپ ‌تاپ دارند.

صندلی‌ های اولیه کابین بیزینس کلاس لوفت ‌هانزا امکان تخت شدن تا ۱۵۰ درجه را دارند که در سری جدید این کابین ‌ها این اندازه به ۱۸۰درجه افزایش یافته است.

همچنین خریداران این نوع بلیط خدمات اختصاصی در فرودگاه دریافت خواهند کرد.

برای خرید بلیط هواپیمای این ایرلاین می توانید به فلایتیو، صفحه پروازهای خارجی مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط