meraj-airline

معرفی شرکت هواپیمایی معراج

معرفی

شرکت هواپیمایی معراج یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی ایران است که در سال 1389 با مجوز سازمان هواپیمایی کشور تأسیس شد. این شرکت هواپیمایی با استفاده از تجربه مدیران و کارکنان خود، خدمات رسانی به مشتریان را با استانداردهای بالای فنی و عملیاتی، مد نظر قرار داده است.

یکی از شاخص های این شرکت هواپیمایی داشتن ناوگان مدرن با میانگین سن پایین  است.

در حال حاضر هواپیمایی معراج در شهرهای مهم کشور از جمله تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کیش، کرمانشاه و همچنین کشورهای ترکیه، مالزی، عراق، کویت و امارات دارای ایستگاه فعال است و در حال ارائه خدمات و  سرویس دهی به مسافران و مشتریان خود است.

این شرکت هوایی در سال ۱۳۹۲ موفق به کسب گواهینامه مدیریت تداوم صلاحیت پروازی، به دلیل تدوین ساختارها و افزایش توانمندی در تعمیر و نگهداری شد.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری در سال ۱۳۹۳، این شرکت با میانگین زمان تأخیر ۷ دقیقه‌، کمترین تأخیر پروازی را در میان شرکت‌ های هواپیمایی دیگر داشت.

برای خرید اینترنتی بلیط این شرکت هواپیمایی می توانید به سایت فلایتیو، صفحه پروازهای داخلی مراجعه کنید.

 

حادثه در شرکت هواپیمایی معراج

هواپیماهای شرکت هواپیمایی معراج تاکنون دچار حادثه قابل توجهی نشده اند. تنها یک بار هواپیمای پرواز تبریز _ مشهد این شرکت هواپیمایی مجبور به فرود اضطراری به دلیل نقص فنی شد.

 

مقاصد

بندرعباس، دزفول، اصفهان، کرمانشاه، کیش، مشهد، قشم، شیراز، تبریز و تهران مقصدهای داخلی شرکت هواپیمایی معراج، و بغداد، دهلی، دبی، اسپارتا، استانبول، ازمیر، جایپور، قونیه، کویت، مسکو، نجف، سن پترزبورگ، سوفی، تفلیس، مارنا و ایروان مقصدهای خارجی آن هستند.

مسیرهای آینده این ایرلاین آنکارا، آنتالیا، بحرین و بانکوک خواهد بود.

 

ناوگان

این شرکت هواپیمایی 11 فروند هواپیما دارد که شامل 2 فروند ایرباس-۳۰۰و 3 فروند ایرباس-۳۲۰ برای مسیرهای مسافربری و یک فروند هواپیمای ایرباس-۳۲۱، 2 فروند بوئینگ ۷۰۷، یک فروند بوئینگ ۷۳۷و همچنین دو فروند فالکن ۵۰برای استفاده دولتی است.

تمام پروازهای داخلی این شرکت هواپیمایی با هواپیماهای خانواده ایرباس ای۳۲۰انجام می‌ شود.

 

حواشی

در سال ۱۳۹۵هواپیمایی معراج رکورد طولانی‌ ترین پرواز ایرانی را با انجام پرواز هیئت دیپلماتیک جواد ظریف، از سیدنی به تهران شکست. این پرواز به مدت ۱۷ساعت، بدون توقف و سوخت گیری انجام شد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط