oman-air

معرفی شرکت هواپیمایی عمان ایر (oman air)

معرفی

عمان ایر شرکت هواپیمایی ملی کشور عمان است و قطب اصلی اش در فرودگاه بین المللی مسقط، واقع در السیب (در نزدیکی مسقط) قرار گرفته است.

شکل گیری شرکت هواپیمایی عمان ایر به سال 1970، زمانی که شرکت خدمات بین المللی عمان پایه گذاری شد بر می گردد. این ایرلاین به صورت رسمی در سال 1993 پایه گذاری شد و پروازهای خود را آغاز کرد. در مارچ سال 2007، دولت عمان سهام خود در این شرکت هواپیمایی را از 33 درصد به 80 درصد افزایش داد و به ارزیابی طرح های راهبردی برای انجام پروازهایی با مسافت طولانی پرداخت. سرانجام در 26 نوامبر سال 2007، با انجام پرواز بانکوک به لندن، پروازهای عمان ایر در مسافت های طولانی آغاز شد. این ایرلاین پروازهای منظمی میان تهران و مسقط نیز برقرار کرده که برای خرید بلیط هواپیما آن می توانید از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

شرکت هواپیمایی عمان ایر که پروازهای داخلی و خارجی زیادی در برنامه پروازی اش هستند، نقش عمده ای در افزایش نقش شهر مسقط در خاورمیانه، به عنوان مرکز فعالیت های تجاری، توریستی و صنعتی داشته است.

عمان ایر یکی از اعضای پیمان حمل و نقل هوایی عربی است و در سال 2011 جایزه طلایی خطوط پروازی سال در France’s Laurier d’Or du Voyage d’Affaires را از آن خود کرده است. این شرکت هواپیمایی همچنین جایزه بهترین ایرلاین خاورمیانه از نظر خدمات و سرویس خدمه پروازی را در سال 2015 دریافت کرد.

عمان ایر اولین ایرلاین جهان بود که از ابتدای مارچ 2010 توانست خدمات تلفن همراه و اینترنت بی سیم را به صورت همزمان در حین پرواز به مسافران خود ارائه دهد.

حادثه در شرکت هواپیمایی عمان ایر

22 ژوئن سال 2013، یک فروند هواپیمای ایرباس A330-200، به همراه 190 نفر از اعضای هیئت مدیره یک مؤسسه، از مسقط عمان به سمت کوالالامپور مالزی در حال پرواز بود که مشکوک به بمب گذاری شناخته شد.

هنگامی که هواپیما در جنوب غربی هند در حال پرواز بود خدمه پرواز از این موضوع اطلاع پیدا کردند و خلبان 20 دقیقه بعد هواپیما را در فرودگاه بمبئی به زمین نشاند.

از آنجا که در فرودگاه بمبئی بار تمام مسافران مورد بازرسی قرار گرفت و هیچ بسته مشکوکی یافت نشد، هواپیما پس از 8 ساعت زمین بمبئی را ترک کرد و با 9 ساعت تأخیر به کوالالامپور رسید.

مقاصد

شبکه پروازی شرکت هواپیمایی عمان ایر شامل 50 مقصد در 27 کشور جهان می شود. در حال حاضر بیشترین پروازهای این شرکت هواپیمایی به کشور هند، با 11 مقصد است.

قاره آفریقا

تانزانیا (دارالسلام و زنگبار)

قاره آسیا و اقیانوسیه

بنگلادش، هندوستان، مالدیو، نپال، پاکستان، سریلانکا، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و تایلند

قاره اروپا

فرانسه، آلمان، ایتالیا، سوئیس و انگلستان

خاورمیانه

ایران، بحرین، اردن، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان و امارات متحده عربی

ناوگان

شرکت هواپیمایی عمان ایر 45 هواپیما در دست استفاده و 34 هواپیما در دست سفارش دارد.

نوع هواپیما

تعداد

ایرباس A330-200

4

ایرباس A330-300

6

بوئینگ 737-700

1

بوئینگ 737-800

21

بوئینگ 737-900ER

5

بوئینگ 778-8

4

امبرائر 175

4

مجموع

45

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط