thai-airways

معرفی شرکت هواپیمایی تای ایرویز (Thai airways)

معرفی

شرکت هواپیمایی تای ایرویز، در ماه می سال 1960 در تایلند شکل گرفت و سال 1988 اولین پرواز خود را به انجام رساند. این شرکت هواپیمایی که بزرگترین ایرلاین کشور تایلند و شرکت هواپیمایی حامل پرچم آن است، به 80 مقصد در 37 کشور جهان پرواز مستقیم دارد.

بیشتر مقصدهای شرکت هواپیمایی تایلند، کشورهای آسیای جنوب شرقی و شرق آسیا هستند اما در میان دیگر شرکت های هواپیمایی شرق آسیا این ایرلاین بیشتر پرواز را نیز به قاره اروپا دارد. مقصدهای داخلی تای ایرویز در تایلند یازده شهر هستند که آنها نیز عمدتا دارای فرودگاه بین المللی هستند.

این شرکت هواپیمایی که به عنوان یکی از اعضای موسس استار الاینس شناخته می شود، بزرگترین سهامدار ایرلاین ارزان قیمت نک ایر (Nok Air) در تایلند و موسس شرکت هواپیمایی تای اسمایل (Thai smile) نیز هست (شرکت هواپیمایی تای اسمایل سال 2012 شکل گرفت و کار خود را با هواپیماهای جدید ایرباس A320 آغاز کرد).

قطب اصلی این شرکت هواپیمایی فرودگاه سوارنابومی در بانکوک است و شهرهای چیانگ مای، پوکت و سئول شهرهای مرکزی آن برای پرواز به حساب می آیند.

این شرکت هواپیمایی قبلا انجام دهنده طولانی ترین پرواز بدون توقف جهان بین بانکوک، لوس آنجلس و نیویورک بود اما با گران شدن سوخت، محدودیت های حمل بار و بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما، تای ایرویز تمام پروازهای بدون توقف خود به ایالات متحده آمریکا را متوقف کرد.

در حالی که شبکه پروازی هواپیمایی تایلند متمرکز بر پروازهای قاره اروپا، آسیای شرقی و آسیای جنوب شرقی است، اما این شرکت هواپیمایی اولین ایرلاین در آسیا و اقیانوسیه بود که به فرودگاه هیترو لندن پرواز داشت.

تای ایرویز در سال‌ های اخیر خدمات پروازی با کیفیتی ارائه داده و برنده چندین جایزه مهم بین المللی شده است. از جمله جایزه بهترین شرکت هواپیمایی جهان و جایزه بهترین خدمه پروازی درون کابین در سال 2006.

این شرکت هواپیمایی همچنین اولین ایرلاینی بود که هواپیماهای خود را مجهز به درجه فیلتر هوا برای مقابله با ذرات گرد و غبار کرد. به همین خاطر سازمان جهانی بهداشت، نشان افتخار برای پیاده سازی سیستم مدیریت در کابین را در سال 2004 به این شرکت هواپیمایی اعطا کرد.

حادثه در شرکت هواپیمایی تای ایرویز

سال 1967، پرواز شماره 601 هواپیمایی تای ایرویز که از فرودگاه سونگشان تایپه قصد پرواز به فرودگاه تای تک هنگ کنگ را داشت، پس از گذشت یک ساعت از پرواز قصد فرود در باند فرودگاه هنگ کنگ با سیستم هدایت هواپیما (ILS) را کرد. اما به دلیل طوفان شدید هنگام فرود، خلبان قادر به دیدن زمین باند فرودگاه نشد و هواپیما در دریای کنار فرودگاه سقوط کرد.

این حادثه باعث کشته شدن 24 نفر از 81 سرنشین هواپیما شد. برخی علت وقوع این حادثه را به هوای نامناسب و برخی به اشتباه خلبان نسبت می دهند.

مقاصد

این شرکت هواپیمایی به بیش از 80 مقصد در جهان پرواز مستقیم دارد. از 10 مهرماه 1395 پروازهای تای ایرویز به مقصد تهران، برای سه روز در هفته آغاز شده است. برای خرید بلیط هواپیما این شرکت هواپیمایی می توانید به سایت فلایتیو مراجعه  کنید.

قاره آسیا و اقیانوسیه

تایلند، هندوستان، چین، استرالیا، بلژیک، ژاپن، کره جنوبی، نپال، لائوس، فیلیپین، مالزی، کامبوج، سنگاپور و تایوان

قاره اروپا

هلند، دانمارک، آلمان، انگلستان، اسپانیا، ایتالیا، نروژ، فرانسه، سوئد و سوئیس

قاره آمریکا

ایالات متحده آمریکا (لس آنجلس)

خاورمیانه

امارات متحده عربی، عمان و ایران

ناوگان

این شرکت هواپیمایی در حال حاضر 75 فروند هواپیما در دست استفاده دارد همچنین 13 فروند هواپیما در دست سفارش دارد.

نوع هواپیما

تعداد

ایرباس A330-300

17

ایرباس A350-900XWB

1

ایرباس A380-800

6

بوئینگ 747-400

10

بوئینگ 777-200

7

بوئینگ 777-200ER

6

بوئینگ 777-300

6

بوئینگ 777-300ER

14

بوئینگ 787-8

6

مجموع

75

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط