ukraine-international-airlines

معرفی شرکت هواپیمایی اوکراین (Ukraine International Airlines)

معرفی

شرکت هواپیمایی اوکراین، بزرگترین ایرلاین اوکراین و شرکت هواپیمایی حامل پرچم این کشور است که از سال 1992 تاکنون در حال فعالیت در خطوط هوایی داخلی و بین المللی است.


این شرکت هواپیمایی که اول اکتبر سال 1992 تأسیس شد، فعالیت خود را با پرواز کیف–لندن در نوامبر همان سال آغاز کرد. شرکت هواپیمایی اوکراین جزو اولین مؤسساتی بود که در زمان اتحاد جماهیر شوروی سابق به سرمایه گذاری مشترک با یک کشور غربی تن داد. این شرکت هواپیمایی همچنین اولین ایرلاینی بود که در اتحاد جماهیر شوروی از هواپیماهای بوئینگ 737-400 استفاده کرد.


در سال 2000، بانک اروپایی بازسازی و توسعه با سرمایه گذاری چیزی حدود پنج و نیم میلیون دلار در این شرکت هواپیمایی، یکی از سهام داران عمده آن شد و به پیشرفت و توسعه آن کمک شایانی کرد.


قطب اصلی شرکت هواپیمایی اوکراین فرودگاه بین‌المللی بوریسپیل است. این ایرلاین در حال حاضر روزانه به 80 مقصد در اروپا، آسیا، خاورمیانه و ایالات متحده آمریکا پروازهای مستقیم دارد.


بلیط های شرکت هواپیمایی اوکراین میان تهران و کیف، پایتخت اوکراین، از طریق سایت فلایتیو قابل خریداری است. برای خرید بلیط هواپیما به سایت فلایتیو مراجعه کنید.حادثه در شرکت هواپیمایی اوکراین


27 نوامبر سال 2012، یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین از بلژیک به سمت اتریش پرواز می کرد که ناگهان خدمه پرواز متوجه نشانه های آتش در کف هواپیما شدند.


به دلیل وجود دود زیاد در کابین مسافران و خدمه به سرعت ماسک اکسیژن خود را به صورت زدند اما پس از چند دقیقه دیگر هیچ نشانه ای از دود و آتش در کابین نبود. با وجود این هواپیما دوباره به بلژیک برگشت و کارشناسان متوجه شدند این حادثه به دلیل نصب یک دستگاه خراب در قسمت بار هواپیما اتفاق افتاده بود.


در این حادثه هیچ یک از سرنشینان هواپیما آسیبی ندیدند.مقاصد


قاره آفریقا


مراکش و تونس


قاره آسیا


قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، چین، هندوستان و تایلند


قاره اروپا


ارمنستان، آذربایجان، قبرس، گرجستان، اتریش، بلاروس، بلژیک، بلغارستان، جمهوری چک، کرواسی، فلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، مولداوی، مونته نگرو، هلند، لهستان، پرتقال، روسیه، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، انگلستان و اوکراین


قاره آمریکا


نیویورک


خاورمیانه


مصر، اردن، امارات و ایرانناوگان


نوع هواپیما

تعداد

بوئینگ 737-300

3

بوئینگ 737-500

6

بوئینگ 737-800

16

بوئینگ 737-900ER

4

بوئینگ 767-300ER

4

امبرائر E190

5

بوئینگ 737-300F

1

مجموع

39نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط