معرفی فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی

معرفی فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی

فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی پنجمین فرودگاه پر رفت و آمد ایالات متحده آمریکا و پر رفت و آمدترین فرودگاه نیویورک است که پروازهای بیش از 90 ایرلاین به 6 قاره جهان از آنجا صورت می‌گیرد.

این فرودگاه که در سال 2015 به عنوان پررفت‌وآمدترین فرودگاه ایالات متحده آمریکا بر پایه جابه‌جایی مسافران بین‌المللی انتخاب شد، 6 ترمینال مسافربری و 4 باند فرود دارد و قطب شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز و دلتا ایرلاینز و پایگاه عملیاتی اصلی جت‌بلو محسوب می‌شود.

فرودگاه جان اف کندی که در سال 2016 حدود 59 میلیون مسافر از آن پرواز داشتند، در منطقه کویینز شهر نیویورک قرار گرفته و در فاصله 20 کیلومتری جنوب شرقی منهتن جنوبی واقع شده است.

(برای خرید و رزرو بلیط هواپیما و همچنین اطلاع از قیمت بلیط هواپیما آمریکا می‌توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.)

تاریخچه فرودگاه جان اف کندی

ساخت و ساز فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی از سال 1943 آغاز شد و تنها 4 کیلومتر مربع از زمین گلف آیدل وایلد به ساخت آن اختصاص یافت.

چرا که ابتدا قرار بود یک فرودگاه 405 هکتاری ساخته شود و بعد نقشه آن به 5 برابر نمونه اولیه گسترش یافت.

از جولای 1984 پروازهای تجاری از این فرودگاه آغاز شد و در دسامبر 1963 نام آن به نام پنجاه و سومین رئیس‌جمهور آمریکا تغییر یافت.

امکانات فرودگاه جان اف کندی

این فرودگاه که تمامی ترمینال‌های آن فعال هستند، بیش از 125 ورودی و خروجی به هواپیما دارند. یکی از بزرگترین بخش‌های این فرودگاه، قسمت ترمینال 4 آن است که هزینه ساخت آن 1.4 بیلیارد دلار بوده است.

ترمینال 4 مدلی از ترمینال‌های هوایی قرن 21 است که تقریبا 50 خط هوایی برای پروازهای آمریکا و جهان دارد و یکی از بزرگترین بخش‌های فرودگاه جان اف کندی محسوب می‌شود.

به طور کلی بسیاری از رستوران‌ها و فروشگاه‌های معروف دنیا در این فرودگاه شعبه دارند و این فرودگاه از امکانات خوبی برخوردار است.

خط سریع‌السیر ترن ‌هوایی فرودگاه را به مرکز نیویورک و دیگر مناطق وصل می‌کند. قطار فرودگاه نیز به خط راه‌آهن لانگ ایلند و مترو خطوط اتوبوس‌رانی نیویورک وصل می‌شود. در سال 2009 ترن هوایی جی اف کندی حدود 4.5 میلیون مسافر را جه‌به‌جا کرد.

مسافرانی که از ماشین شخصی خود استفاده می‌کنند هم برای پارک وسیله نقلیه خود می‌توانند از بیش از 18 هزار فضای پارک که در این فرودگاه قرار دارد استفاده کنند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط