kermanshah-airport

معرفی فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه

شهر کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت ایران و یکی از مهم ترین کلانشهرهای کشور ماست. این شهر که مرکز استان کرمانشاه است، مهمترین منطقه غربی ایران و از شهرهای تاریخی، فرهنگی و باقدمت ایران محسوب می شود.

در راستای اهمیت این شهر، فرودگاه کرمانشاه نیز از فرودگاه های مهم ایران، به خصوص منطقه غربی آن است.

فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی در فهرست 8 فرودگاه پر رفت و آمد ایران قرار دارد و دارای دو ترمینال مجزا برای پروازهای داخلی و خارجی است.

این فرودگاه را که در هفته مبدأ و مقصد حدود 140 پرواز است، استانداردترین و مهمترین فرودگاه غرب کشور می دانند. از آنجا که وظیفه جابه‌جایی زائران خانه خدا در استان های غربی ایران به جده نیز بر عهده این فرودگاه می باشد، اهمیت این فرودگاه را در حمل و نقل هوایی مردم استان‌ های همجوار و همچنین زائرین عتبات عالیات در کشور عراقنمی توان نادیده گرفت.

با توجه به عوارض زمینی منطقه غرب کشور و محدودیت ‌های پروازی فرودگاه‌ های منطقه، این فرودگاه به دلیل سایت یابی ممتاز و نصب تجهیزات ارتباطی و ناوبری مناسب، مهم‌ ترین تأمین کننده خدمات مسافری و بار هوایی در منطقه می‌ باشد. این فرودگاه در سال 1386 با خرید 8 هکتار اراضی ضلع غربی، مساحتش به 237 هکتار افزایش یافت.

مسیرهای پرواز داخلی فرودگاه کرمانشاه، تهران، بندر عباس، شیراز، عسلویه، مشهد، کیش، اهواز و اصفهان هستند و مسیرهای خارجی آن جده، استانبول، دمشق، سلیمانیه، دبی، نجف اشرف و بغداد هستند. هواپیمایی آسمان، هواپیمایی ایران ایر، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی نفت ایر، هواپیمایی ایران ایرتور، هواپیمایی کیش هواپیمایی تابان، هواپیمایی قشم و هواپیمایی کاسپین از ایرلاین های فعال فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه هستند.

این فرودگاه در حاشیه بزرگراه کرمانشاه_ تهران قرار دارد.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما را دارید می توانید از خدمات سایت فلایتیو استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط