kuala-lumpur-international-airport

معرفی فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی کشور مالزی است که در سال 1993 با دو و نیم میلیارد دلار بودجه ساخته شد.

دستور ساخت این فرودگاه در سال 1990، در زمان نخست‌وزیری ماهاتیر، در راستای توسعه صنعت هوانوردی مالزی داده شد و در عرض 3 سال ساخته شد.

این فرودگاه که با نام اختصاری KLIA خوانده می‌شود، در فاصله 45 کیلومتری شهر کوالالامپور واقع شده و از طریق ترن و تاکسی به مرکز شهر وصل می‌شود.

طراحی فرودگاه کوالالامپور بر اساس ایده فرودگاهی در جنگل و جنگلی در فرودگاه» بوده و ساخت آن با همکاری موسسه مطالعات جنگلی مالزی صورت گرفته است.

برای ساخته شدن این فرودگاه تعداد زیادی از درختان جنگل‌های مالزی از ریشه کنده شده و دوباره ساخته شدند. خطوط جاده‌ای اطراف این فرودگاه به شیوه‌ای طراحی شده که با بالا رفتن ظرفیت فرودگاه، ترافیک انسانی به حداقل رسیده و مشکلی پیش نیاید.

این فرودگاه که کار انتقال مسافران در آن به صورت اتوماسیون در تمام ترمینال‌ها انجام می‌شود، در حال حاضر امکان تردد همزمان بیش از ۱۰۰ هواپیما در مسیرهای ویژه حرکتی را فراهم کرده است.

این فرودگاه دارای 216 کانتر کنترل در 6 راهرو اصلی است و اولین فرودگاه جهان در به کارگیری سیستم مدیریت جامع فرودگاهی به حساب می‌آید.

فرودگاه کوالالامپور از سال 2000، جوایز متعددی در زمینه صنعت هوانوردی برنده شد و در سال 2006 به عنوان بهترین فرودگاه جهان در رده فرودگاه‌های دارای مسافر ۱۵ تا ۲۵ میلیون نفری در طی یک سال و رتبه سوم بهترین فرودگاه جهان و بهترین فرودگاه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام شناخته شد.

کد اختصاصی این فرودگاه KLIAاست.

اگر قصد سفر به مالزی را دارید می‌توانید بلیط هواپیما خود را از فلایتیو رزرو و خریداری کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط