larestan-airport

معرفی فرودگاه بین‌المللی لارستان

فرودگاه بین‌المللی آیت الله آیت اللهی(ره) لارستان، فرودگاهی است واقع شده در شهر لار، در جنوب استان فارس و در فاصله 330 کیلومتری جنوب شرقی شهر شیراز و ۱۹۰کیلومتری شمال غرب بندرعباس.

این فرودگاه در سال ۱۳۳۹ پس از وقوع زلزله لارستان به منظور کمک‌رسانی ایجاد شد و پس از گذشت نزدیک به 21 سال، در سال 1360 به طور رسمی تأسیس و راه‌اندازی شد.

این فرودگاه با کد یاتا LRR و کد ایکائو OISL، از سال 1360 تا سال 1371 تنها در حوزه پروازهای داخلی فعالیت می‌کرد و پس از آن با پرواز به فرودگاه بین‌المللی دوبی در سال ۱۳۷۲، به عنوان مرز هوایی و فرودگاه بین‌المللی نیز شناخته شد.

در سال‌های اخیر، با توجه به استقبال خطوط هوایی خارجی از این فرودگاه، تعداد پروازهای بین‌المللی فرودگاه آیت الله آیت اللهی(ره) لارستان افزایش یافته است.

این فرودگاه در تمام روزهای هفته پرواز مستقیم به مقصد دوبی و شارجه دارد که پروازهای سه روز در هفته‌ی آن توسط شرکت هواپیمایی فلای دوبی، در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه انجام می‌شود.

علاوه بر این، در زمان‌های پرترافیک مانند ایام عید نوروز، برخی شرکت‌های هواپیمایی چون ایر عربیا تعداد پروازهای خود در این فرودگاه را افزایش می‌دهند.

در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی لارستان علاوه بر انجام پرواز در مسیر دبی و شارجه، در تمام روزهای هفته پروازهای منظم برنامه‌ریزی شده به مقاصد داخلی و خارجی دارد. در روز دوشنبه به مقصد قطر، سه‌شنبه و جمعه به مقصد کویت و دوشنبه، سه‌شنبه و جمعه نیز به مقصد تهران از این فرودگاه پرواز انجام می‌شود.

شهر لار در حد فاصل شهرستان‌های داراب، جهرم، خنج، لامرد و استان هرمزگان واقع شده است. این شهر مرکز شهرستان لارستان است که وسیع‌ترین شهرستان استان فارس محسوب می‌شود.

برای مشاهده پروازهای این فرودگاه و خرید اینترنتی بلیط هواپیما می‌توانید به فلایتیو، صفحه پروازهای داخلی مراجعه کنید.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط