دانمارک

ده دلیل برای آن که حتما به دانمارک سفر کنید

برای آن که روش جالب زندگی در اسکاندیناوی را ببینید و چند روزی کاملاً استراحت کنید، دانمارک را در لیست­تان بگذارید. در این کشور می‌­توانید صحنه­‌های فرهنگی، مناظر فوق العاده و زندگی شبانه پرشور را تجربه کنید. در این مقاله ده دلیل برای آن که به دانمارک سفر کنید، نوشته شده است.

برای خرید بلیط هواپیمای دانمارک به فلایتیو مراجعه کنید.

 

موزه‌­ها و گالری‌­های هنری

دانمارک تعداد زیادی موزه و گالری هنری دارد که جنبش‌­ها و دوره­ه‌ای هنری مختلف را در بر می‌گیرد. فرهنگ دوستان قبل از سفر به جالب­ترین کشور اسکاندیناوی باید خیلی موارد را در لیست­شان بگنجانند، از دوران طلایی دانمارک و هنر معاصر گرفته تا زمان وایکینگ­ها و زندگی ماهیگیران. هر چند صحنه­‌های فرهنگی کپنهاگ و آرهوس متمایز هستند، اما مسافران می‌­توانند در بسیاری از شهرهای دانمارک، موزه‌­ها یا گالری­‌های هنری را ببینند که آثار هنری منحصر به فردی را به نمایش گذاشته­‌اند. این موزه­‌ها به اندازه­ گالری ملی دانمارک یا موزه­ هنر آرهوس جذاب نیستند، اما علاقه­ شما را به خودشان جلب می­‌کنند.

 

قلعه­‌های رنسانسی و ساختمان­‌هایی با معماری مدرن

کاخ­های رنسانسی و قلعه‌­های باروک از زمانی که پادشاهی قدرتمند بر این کشور حاکم بودند، در دانمارک بنا شده­‌اند. ساختمان‌­هایی با معماری مدرن قرن بیست و یکم نیز چهره­ای متفاوت و باوقار به دانمارک داده­اند. در هر گوشه می‌­توانید تاریخ کهن این کشور را از طریق این ساختمان‌­های متمایز ببینید. سبک معماری و طراحی داخلی این ساختمان­‌ها دوره­‌های مختلفی را نشان می‌­دهد که این کشور تجربه کرده است. در عین حال ساختمان­‌هایی با معماری مدرن، فضایی مدرن و استیلیزه ایجاد می‌­کنند. کاخ فردریکسبورگ Frederiksborg در شمال کپنهاگ و کاخ فردنسبورگ Fredensborg را ببینید. حتماً از قلعه­ کرونبورگ Kronborg دیدن کنید. این قلعه به نام قلعه­ هملت شناخته می­‌شود و الهامبخش شکسپیر برای نوشتن تراژدی هملت بوده است. کسانی که به معماری مدرن علاقمند هستند باید اپرای سلطنتی دانمارک، کتابخانه­ سلطنتی دانمارک و آپارتمانی خاص به نام آیسبرگ Isbjerget در آرهوس را ببینند.

 

می‌­توانید با دوچرخه به همه جا بروید

دانمارک یکی از بهترین کشورها برای دوچرخه سواری است. این کشور نه تنها هموار است، بلکه زیرساخت­هایی عالی، مسیرهای طولانی دوچرخه سواری و پل­‌هایی مخصوص دوچرخه دارند. وقتی برای سفر به این کشور می ­روید دوچرخه کرایه کنید تا بتوانید بهترین مناظر و گوشه­‌های پنهان شهر را ببینید. به خاطر کوچک بودن کشور، به راحتی می‌­توانید با دوچرخه به شهر همسایه­ کپنهاگ نیز بروید. در این مسیر توقفگاه ­های متعددی وجود دارد و می‌­توانید توقف کنید و با دیگر دوچرخه سواران و طبیعت دوستان مراوده کنید.

 

کعبه­ آمال طرفداران صنعت مد

در سال­‌های گذشته لباس‌­ها و وسایلی به سبک اسکاندیناوی در صنعت مد در همه جای جهان باب شده است. در عین حال طراحان دانمارکی شناخته شده­‌ای در سطح جهان وجود دارند. دانمارکی ­ها سبک مد را خوب می‌­شناسند. همه­ شهرهای دانمارک و البته کپهناگ در رأس آنها، تعداد زیادی مغازه­‌های لباس فروشی جذاب دارند که هر طرفدار مدی دوست دارد از آنها خرید کند. سوای بوتیک­‌های طراحان مشهور- مثل مد نارگور و هنریک وبسکوو، در این کشور می ­توانید مغازه‌­هایی شیک برای همه­ سبک­ها و همه­ سنین و هم چنین مغازه­ های دست دوم فروشی و لباس­‌های قدیمی را پیدا کنید.

 

دانمارکی­‌ها موسیقی خوب را می‌­شناسند

علاقه‌مندان به موسیقی باید حتما در تابستان و در زمان برگزاری فستیوال­‌های موسیقی به دانمارک سفر کنند. در شمال آرهوس، فستیوال نیب در یوتلند برگزار می ­شود و فستیوال کپنهال در کپنهاگ. اینها فقط بعضی از فستیوال ­ها و رویدادهای موسیقی هستند که در طول تابستان برگزار می‌­شوند. علاوه بر آن یکی از بزرگ­ترین فستیوال‌­های موسیقی در اروپا به نام روسکیل هر تابستان در دانمارک برگزار می­‌شود و هزاران توریست خارجی و محلی را به خود جذب می­‌کند. گروه­‌هایی با شهرت جهانی و هنرمندان نوظهور در چهار روز، روزی نه صحنه می­‌روند و از صبح تا شب موسیقی پخش می‌­شود. کسانی که در زمستان به دانمارک سفر می­‌کنند می‌­توانند در رویدادهایی که در طول سال برگزار می­‌شود شرکت کنند و به بار اسموکی جز بروند و از صدای ساکسیفون­ها لذت ببرند.

 

در تابستان شنا کنید و در زمستان روی دریاچه‌­های یخ زده اسکیت روی یخ کنید

کانال­‌های زیبا، دریاچه­‌هایی با قوهای سپید و سواحل شنی باعث شده­‌اند این کشور مناظری زیبا و آرام داشته باشد. برای دانمارکی­‌ها آب بخشی از عادات روزمره‌­شان در طول سال را تشکیل می­‌دهد. در طول زمستان وقتی دریاچه­‌ها یخ می‌­زنند، آنها روی یخ­ها اسکیت بازی می­‌کنند؛ و در روزهای گرم تابستان برای خنک شدن در کانال­‌های آب شنا می‌­کنند. کسانی که می­‌خواهند تجربه­ یک محلی را در دانمارک داشته باشند، باید به تفریحات آبی هم توجه کنند. با یک تور با قایق بگیرید و شهر را از روی آب نگاه کنید، یک قایق پدالی کرایه کنید و در کنار قوها سواری کنید.

 

یک زمستان برفی را تجربه کنید

برای کسانی که از مناظر برفی و دمای زیر صفر لذت می‌­برند، دانمارک که اغلب در برف پوشیده است، جذابیت دارد. در طول زمستان محلی‌­ها در کافه­‌های دنج دور هم جمع می‌­شوند و نوشیدنی­‌های گرم می­‌خورند. در کریسمس فضای کشور فضایی خاص می­‌شود و همه در جو کریسمس هستند. در بارش برف آرام زمستانی، هزاران نور رنگی شهر را تزیین می‌­کند و بازارهای کریسمس نوشیدنی‌­های گرم می‌­فروشند.

 

ببینید چرا دانمارک یکی از شادترین کشورهای جهان است

فضای آرام و صلح­جویانه­‌ی این کشور یکی از دلایلی است که دانمارک را این قدر خاص کرده است. اغلب مسافران متعجب می‌­شوند وقتی می‌­بینند زندگی در شهر الزاماً به معنای ترافیک، بوق ماشین­ها و مردم مضطربی که مدام در حرکت هستند، نیست. در اینجا زندگی ریتمی متفاوت دارد. دانمارکی‌­ها با دوچرخه­‌های رنگارنگشان و عادتشان به هوگه (کلمه‌­ای دانمارکی در وصف رضایت و آرامش)، توانسته‌­اند الگویی برای سایر کشورهای جهان باشند. بی دلیل نیست که دانمارک سه بار در راس شادترین کشورهای جهان از نظر سازمان ملل قرار گرفته است. پس ببینید در یکی از شادترین کشورهای جهان زندگی چگونه است.

 

نقطه­‌ی دقیق تلاقی دو دریا را ببینید

یه یوتلند شمالی سفر کنید و یک پدیده­ طبیعی خاص را تجربه کنید. دریاهای اسکارک Skagerrak و کتگت Kattegat در گرنن، در شمالی­‌ترین بخش دانمارک، به یکدیگر می­‌رسند. میلیون‌­ها توریست به این شهر دورافتاده می­آیند تا این پدیده­ خاص را تماشا کنند و جریان­‌های قوی ناشی از این به هم رسیدن را ببینند. منظره­ این محل با فوک­‌هایی که در آب­های سرد شنا می‌­کنند و گونه‌­هایی کمیاب از پرندگان که در آسمان آبی پرواز می‌­کنند، بی نظیر است. در همین حال هزاران توریست را می‌­بینید که با دوربین­هایشان از همه­ لحظات عکسبرداری می‌­کنند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط