ده تفریح رایگان در مادرید

ده تفریح رایگان در مادرید

مادرید شهر نسبتاً ارزانی است و برای کسانی که اقتصادی سفر می‌کنند، گزینه‌های زیادی دارد. اما چرا وقتی می‌شود رایگان تفریح کرد، پولی خرج کنیم؟ در اینجا برخی از تفریحات رایگان در مادرید را برای شما نوشته‌ایم. برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

 

به دیدن یکی از پارک‌های متعدد مادرید بروید: کاسا دکمپو Casa de Campo، رتیرو Retiro یا پارک اروپا Parque Europa

در اطراف دریاچه قدم بزنید یا کاخ کریستال Palacio de Cristal را ببینید. این کاخ شیشه‌ای در پارک بوئن رتیرو Parque del Buen Retiro در مادرید قرار دارد. این پارک شاید یکی از بهترین نقاط شهر برای پیک‌نیک در یک بعدازظهر آفتابی باشد. کاسا دکمپو در غرب مادرید تقریباً بیست کیلومترمربع است و برای دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی سبک بسیار مناسب است (سال‌ها قبل این نقطه، محل شکار بوده است). پارک اروپا نیز تور اروپا به شما ارائه می‌دهد. این پارک در فاصله‌ی چند کیلومتری مادرید و در تورخون دآردوز Torrejón de Ardoz قرار دارد و در آن ماکت‌های بزرگی از بناهای قرن هجدهمی اروپا مثل برج ایفل و آبنمای تروی است.

 

به فروشگاه ال کورته اینگلس El Corte Inglés بروید

غذاخوری ال کورته اینگلس در طبقه‌ی نهم این فروشگاه در میدان کایائو Callao قرار دارد و ازآنجا چشم‌انداز فوق‌العاده‌ی گرن ویا Gran Via ی مشهور مادرید و اطراف آن دیده می‌شود. بدون نشستن و سفارش نوشیدنی یا خوراکی نمی‌توانید مدت زیادی در اینجا بمانید، اما دست‌کم می‌توانید عکسی پاناروما از شهر بیاندازید.

 

بهترین نقاط مادرید را ببینید

کفش‌های ورزشی بپوشید و به تور پیاده‌روی در برخی از مشهورترین نقاط مادرید بروید. از پوئرتا دل سول Puerta del Sol، میدان اصلی مرکز مادرید شروع کنید. مجسمه‌ی خرس معروف و مجسمه‌ی غول‌پیکر پاپ در بالای یکی از ساختمان‌ها را ببنید که یکی از مکان‌های مشهور مادرید است. حتماً روی پلاک کیلومتر صفر روی زمین بایستید. این پلاک نقطه‌ی مرکزی دقیق مادرید است. در خیابان کایه مایور Calle Mayor قدم بزنید تا به میدان بزرگ مایور برسید. در اینجا 237 بالکن رو به میدان سنگفرش مایور قرار دارد. سپس به بازار سن میگل Mercado de San Miguel بروید. در اینجا می‌توانید مغازه‌ها را ببینید و از دکه‌ها غذا بخرید. عطر و ظاهر پنیرهای قدیمی، ران خوک، و غذاهای دریایی تازه را احساس کنید و از هیاهو لذت ببرید.

 

بیرون از کاخ و کلیسای جامع را ببینید

اگر هنوز زیاد خسته نشده‌اید، می‌توانید تور پیاده‌تان را از کایه مایور به سمت کلیسای جامع المودنا Catedral de Almudena و کاخ سلطنتی Palacio Real ادامه بدهید. هر دو مکان بناهایی عظیم هستند که می‌توانید پیرامون آنها قدم بزنید و ساختمان‌ها را از زوایای مختلف ببینید. باغ‌های سابانتینی Sabantini که در همان نزدیکی هستند، دقیقاً در کنار کاخ قرارگرفته‌اند و مکانی عالی برای عکاسی هستند: از مردابی که میان درختان و بوته‌های زینتی قرار دارد، دیوار شمالی کاخ را می‌توانید ببینید.

 

در روزهای رایگان به موزه بروید

در مادرید موزه‌های زیادی وجود دارد و اغلب این موزه‌ها یک روز یا چند بعدازظهر، ورودی رایگان دارند. موزه‌ها و گالری‌های کوچک‌تر روزهای یکشنبه رایگان هستند، اما به وب‌سایت هرکدام سر بزنید تا مطمئن شوید. در اینجا فهرستی از روزهای رایگان در موزه‌های مشهور وجود دارد:

موزه پرادو Museo del Prado: از دوشنبه تا شنبه، از ساعت 6 تا 8 بعدازظهر، و روزهای یکشنبه و تعطیلات از 5 تا 7 بعدازظهر رایگان است.

موزه ملی مرکز ملکه سوفیا Museo Nacional Centro del Reina Sofia: این موزه روزهای دوشنبه و چهارشنبه تا شنبه از ساعت 7 تا 9 بعدازظهر رایگان است. این موزه روزهای یکشنبه از ساعت 1:30 تا 7 بعدازظهر و در روزهای 18 آوریل، 18 مه و 12 اکتبر کلاً رایگان است.

موزه تیسن-بورنمیتسا Museo Thyssen-Bornemisza: روزهای دوشنبه بیان ساعات 12 تا 4 بعدازظهر رایگان است.

 

داخل کاخ سیبلس Palacio de Cibeles استراحت کنید

کاخ سیبلس زمانی اداره‌ی پست مادرید بود و حالا شهرداری این شهر است. در این کاخ یک تراس زیباروی پشت‌بام، رویدادهای هنری و غذایی، نمایشگاه و مراسم مختلف برگزار می‌شود. طبقه‌ی همکف فضایی کوچک به نام مرکز فرهنگی دارد که در آن میز، اینترنت رایگان و مبل دارد و در آن توریست‌ها و مردم دیگر می‌توانند استراحت کنند.

 

دیدن مغازه‌ها در کایه گرن ویا Calle Gran Via

گرن ویا خیابان پنجم مادرید است. چراغ‌های درخشان، سالن‌های تئاتر و مغازه‌های متعددی در این خیابان پرشور قرار دارند. از میدان اسپانیا قدم بزنید و می‌توانید در فروشگاه‌های اسپانیایی مثل مانگو یا زارا توقف کنید و آخرین‌مدل‌ها را ببینید. وقتی به کایه دفوئنکارال Calle de Fuencarral رسیدید، به سمت چپ بروید تا به خیابانی خلوت‌تر برسید.

 

از معبد مصری دبود Templo de Debod دیدن کنید

مطمئناً وقتی به اسپانیا فکر می‌کنید، معابد مصری اولین گزینه‌ای نیستند که به ذهنتان بیایند. اما معبد دبود در 1968 به‌عنوان یک هدیه از آسوان مصر به مادرید آورده شده است. این معبد در اسپانیا و در پارک اوئسته Parque de Oeste دوباره بازسازی‌شده است. هرچند در این بنا چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد، اما ورودی آن رایگان است و می‌توانید از درون آن چشم‌اندازی زیبا به کلیسای جامع، کاخ سلطنتی و پارک کاسا دکمپو داشته باشید.

 

به دیدن یک نمایشگاه رایگان بروید

همیشه می‌توانید در کاخ کریستال، خانه‌ی ولاسکز Casa de Velasquez و خانه‌ی واکاس Casa de Vacas نمایشگاه های موقتی ببینید. تمام این ساختمان‌ها در پارک رتیرو قرار دارند. معمولاً بنیاد مپفره Mapfre یا بنیاد کانال Canal برای نمایشگاه های خاص ورودی رایگان دارند.

 

کنار رودخانه قدم بزنید

مادرید ریو Madrid Rio مسیر پیاده ی جدیدی است که در کنار رودخانه احداث شده و در آن می‌توانید در کنار رودخانه مانسانارس Manzanares اسکیت‌بازی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و نرمش کنید. حتی یک محوطه‌ی کوچک ساحلی وجود دارد که در روزهای آفتابی و گرم می‌توانید در آن استراحت کنید. اگر خانواده‌ها به دنبال فعالیت‌های رایگان هستند، از پیاده‌روی در این مکان لذت می‌برند چون در این مسیر هفده زمین‌بازی مختلف برای بچه‌ها وجود دارد. اگر می‌خواهید کمی پول‌خرج‌کنید، می‌توانید در رستوران‌ها و کافه‌های کنار رودخانه خوراکی یا نوشیدنی بخورید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط