رستوران تفلیس

ده رستوران برتر تفلیس به انتخاب مردم

تفلیس یکی از مروارید‌های زیبای گرجستان است. زیبایی این شهر نمایان و همچنین داستان‌های تاریخی و اتفاقات مختلفی در این شهر و کشور رخ داده که آن را مقصدی جذاب برای گردشگران و مخصوصا گردشگران ایرانی می‌کند. اگر قصد سفر به شهر تفلیس گرجستان را دارید با فلایتیو همراه باشید تا برترین رستوران‌های این شهر را به انتخاب افراد محلی برای شما معرفی کنیم.

 

شاوی لومی (شیر سیاه)

این رستوران، واقع در ساختمانی کوچک با استایلی جذاب است. اگر به این رستوران سر بزنید یک اتمسفر صمیمی در کنار غذاهای سنتی با پیچ و تابی مدرن انتظار شما را می‌کشد. اگر قصد سفارش یک غذای خوب سنتی را دارید حتما گوبی را سفارش دهید. این غذا یک ظرف بزرگ شامل سبزیجات فصلی، خیارشور، نان ذرت و پنیر است. این غذا حدودا ۲۰ دلار خواهد بود اما ارزشش را دارد.

برای سر زدن به این رستوران به خیابان زوراب کِویلیویدزه بروید. هزینه غذا برای یک نفر حدود ۲۰دلار است و رستوران تمام هفته از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ نیمه‌شب فعال است.

 

ازو

ازو یک کافه با تمرکز بر روی مواد اولیه ارگانیک و محلی است. از پیشنهاد مخصوص روز سفارش دهید چون عموما بهترین پیشنهادات در این قسمت منو است. کلمه ازو در زبان گرجستانی به معنای حیاط است. این رستوران همانند اسمش مکانی دوست‌داشتنی است که یادآور خاطرات کودکی و حیاط‌های سبز بچگی است. یکشنبه‌های یک فروشگاه محلی هم در این مکان برقرار خواهد بود و می‌توان در کنار لذت بردن از غذا خرید هم کرد.

برای سر زدن به این کافه به خیابان کیکودز بروید. هزینه غذا برای یک نفر حدود ۱۵ دلار است و کافه از سه‌شنبه تا شنبه بین ساعات ۱ بعد‌از‌ظهر تا ۱ نیمه‌شب فعال است.

 

موخا ساکاتوخا

این‌جا یک کافه کوچک و برپایه مواد ارگانیک است. این کافه مکان خوب و گرمی برای صرف یک ناهار یا شام سبک است. سرآشپز کافه تمرکز خود را روی خلق غذاهای تازه با مواد اولیه نام‌آشنا منعطف کرده و تلاش دارد تا با استفاده از محصولات محلی مزه‌ای تازه خلق کند. نان کافه نیز در خود کافه پخته می‌شود. حتما به این کافه سر بزنید چون تجربه بسیار خوبی خواهید داشت.

برای سر زدن به این کافه به خیابان آخولدیانی بروید. هزینه غذا برای یک نفر حدود ۱۵دلار است و این کافه تمام هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۱ نیمه‌شب فعال است.

 

آزرپشا

در رستوران آزرپشا یک منو از بهترین نوشیدنی‌های محلی به همراه چند غذای سنتی ترکیبی بسیار خوشمزه روبرو شما خواهد بود. با اینکه این رستوران ارزان قیمت نیست اما یکی از بهترین رستوران‌ها برای صرف یک شام خوب است.

برای سر زدن به این رستوران به خیابان اینگوروکوا بروید. هزینه غذا برای یک نفر حدود ۳۰دلار و این رستوران تمام هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب فعال است.

 

فکتوری ۲۷

این کافه جایی کوچک است و شکل یک کافه زیرزمینی را دارد. یک دیوار گرافیتی جذاب هم در قسمتی از آن قراردارد، اما بهترین چیز این کافه غذای آن است. غذایی که ترکیبی است و حس و حالی آمریکایی دارد. همچنین انتخاب‌های فراوان و خوبی نیز برای گیاه‌خواران وجود دارد. سالاد آووکاد و پنیر در کنار لیموناد نعنا از انتخاب‌های جذاب کافه است. این کافه جایی آرام است و همچنین منوی آن ارزان‌قیمت خواهد بود.

برای سر زدن به این کافه به خیابان زندوکه‌لی بروید. این کافه تمام هفته از ساعت ۱۱صبح تا ۱۲ ‌شب فعال خواهد بود.

 

کافه لیترا

اگر در یکی از فصل‌های گرم سال به تفلیس سر می‌زنید پس حتما صرف یک وعده غذایی در کافه لیترا را به برنامه خود اضافه کنید. لیترا در ساختمانی تاریخی و قدیمی قرار دارد و هنگامی که هوا گرم می‌شود میز و صندلی‌های فراوانی در باغ زیبای این رستوران قرار می‌گیرد. سرآشپز معروف رستوران، تکونا، برخی از غذاهای خاص خودش به همراه چندی از غذاهای سنتی گرجستانی را سرو می‌کند. غذا بسیار خوشمزه است و فضا جذاب، حتما به این رستوران سر بزنید.

برای سر زدن به این رستوران به خیابان ماکابلی بروید. هزینه غذا برای یک نفر حدود ۲۵ دلار خواهد بود و این رستوران تمام هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب فعال است.

 

کاخه‌لبی

این رستوران بیرون تفلیس و در منطقه مسکونی لیلو قرار گرفته است. اکثر محصولات و مواد اولیه مورد استفاده که در تهیه غذا استفاده می‌شود توسط خود رستوران پرورش داده شده. غذای سنتی گرجی به بهترین شکل ممکن اینجا سرو می‌شود. اگر عجله هم دارید می‌توانید از یک پنجره از بیرون رستوران سفارش دهید و سفارش بگیرید، اما حتما به اینجا سر بزنید تا با غذا خوردن گرجستانی آشنا شوید.

برای سر زدن به این رستوران به منطقه لیلو بروید. این رستوران تمام هفته از ساعت ۹ صبح تا ۸ شب فعال است.

 

استامپ‌سو

استامپ‌سو یک کافه دانمارکی است که غذای اسکاندیناوی را با محصولات و مواد اولیه گرجستانی طبخ می‌کند. برای صبحانه، ناهار و شام منوی‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. منوها کوچک هستند و انتخاب بین آن‌ها کاری ساده خواهد بود. همچنین یک بخش مخصوص نوشیدنی‌های ارگانیک نیز موجود است. قیمت منو در طی ساعات روز تغییر خواهد کرد.

برای سر زدن به این کافه به خیابان آساتیانی بروید. هزینه غذا برای یک نفر بین ۱۰ تا ۲۵ دلار خواهد بود و این رستوران تمام هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ شب فعال است.

 

داینینگ روم

داینینگ روم همیشه غذای سطح بالا را در آرامش و راحتی به مشتریان عرضه می‌کند. اگر قصد دارید تا یک غذای تجملی در فضایی ساده و آرامش‌بخش میل کنید حتما به این رستوران سر بزنید. قیمت رستوران ممکن است کمی سنگین باشد.

برای سر زدن به این رستوران به خیابان پالیاش‌ویلی بروید. هزینه غذا برای یک نفر حدود ۳۵ دلار خواهد بود و این رستوران تمام هفته از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ نیمه‌شب فعال است.

 

پایپر برگر

اگر حس و حال تجربه یک غذای جدید را ندارید و می‌خواهید یک برگر آشنا و خوشمزه میل کنید پایپر برگر بهترین برگر شهر را سرو خواهد کرد. این رستوران جای کوچکی‌ است و برگرهای خوشمزه با قیمت مناسب عرضه می‌کند.

برای سر زدن به این رستوران به خیابان واشلووانی بروید. هزینه غذا برای یک نفر حدود ۱۰ دلار خواهد بود و این رستوران تمام هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب فعال است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط