ده چیز که باید قبل از بازدید از هاوانا پایتخت کوبا بدانید

ده چیز که باید قبل از بازدید از هاوانا پایتخت کوبا بدانید

پایتخت کوبا یک مکان شگفت انگیز است و اقامت یک هفته‌ای در آن، برای بازدید از دیدنی‌های آن بسیار منطقی است اما چیزهایی وجود دارد  پیش از رفتن به هاوانا باید حتماً در مورد آنها اطلاع داشته باشید.

 

برای رزرو بلیط و هتل در کوبا به فلایتیو مراجعه کنید.

کوبا هنوز یک کشور کمونیستی است

دولت کوبا همان دولتی است که در سال 1959 دیکتاتوری فولجنسیو باتیستا (Fulgencio Batista) را سرنگون کرد. ممکن است فیدل کاسترو (Fidel Castro)  مرده باشد، اما برادرش رائول (Raul Castro) هم‌چنان در صحنه سیاست حضور دارد و به رغم اصلاحات اقتصادی اخیر که بر طبق آن برخی از انواع شرکت‌های خصوصی مجوز فعالیت گرفته‌اند، کوبا هم‌چنان یک کشور کمونیستی است.

 

آینده ممکن است آبستن تغییرات باشد

اصلاحات اقتصادی موجب انفجار در کارآفرینی، از تاکسی‌ها و رستوران‌ها گرفته تا طراحان مد است. برخی از مفسران معتقدند که اصلاحات بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که رائول کاسترو به عنوان رهبر استعفا دهد.

 

در کوبا دو نوع ارز وجود دارد

این پدیده‎ای نادر است اما در کوبا همه چیز ممکن است پس این موضوع که در این جزیره دو نوع ارز دولتی  وجود داشته باشد نیز ممکن است. اولين ارز پزو كوبایی (CUP) است كه به کارمندان و كارگران دولتي پرداخت مي‌شود. دومین ارز پزوی کوبایی قابل تبدیل (CUC) است که توسط گردشگران و افرادی که به آن دسترسی دارند استفاده می‌شود. بنابراین هنگام تبدیل پول خود به پزو، دقت کنید تا بتوانید این دو نوع سکه‌ را از هم تشخیص دهید. یک  CUC ارزش تقریبی  25برابر CUP  دارد.

 

بهتر است که به جای هتل در خانه‌های مردم اقامت کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های کشور کوبا این است که  مردم در خانه‌هایشان اتاق‌هایی برای اجاره به گردشگران دارند و شما می‌توانید به جای اقامت در هتل، در این اتاق‌های اجاره‌ای اقامت کنید و مطمئن باشید که بودن در آنها، یک راه عالی برای شناخت مردم محلی است.

 

هیچ تبلیغی وجود ندارد

یکی از چیزهایی که ممکن است در این کشور تکان دهنده باشد  نبود تبلیغات بیلبوردی در خیابان‌ها و عدم آلودگی بصری از آنها است. شما ممکن است گاه گاهی بیلبوردهای تبلیغاتی دولت را ببینید، اما آنها حتی در هاوانا نیز به ندرت دیده می‌شوند. در حقیقت این کشور بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر از بمباران آگهی‌های تبلیغاتی خلاص شده است.

 

ایالات متحده تحریم های تجاری را برای دهه ها تحمیل کرده است

از سال 1958، یک نوع تحریم از جانب ایالات متحده آمریکا در مورد کوبا در برخی از موارد وجود داشته که در سال 1962 گسترش  یافته و تقریباً تمام واردات را شامل شده است. این امر باعث شده است که کوبا از بازارهای جهانی جدا شود و وابسته به قراردادهای جداگانه با متحدان عمده مانند اتحاد جماهیر شوروی و ونزوئلا باشد.

 

تقریباً هیچ نام تجاری آشنا وجود ندارد

با توجه به محدودیت‌های تجاری، شما بسیاری از مارک‌های شناخته شده در کوبا را نمی‌بینید. شما برای خوردن و آشامیدن نیز باید از برندهای محلی استفاده کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که پیش از سفر، همه نیازهای خود را فراهم کرده‌اید

هنگام مسافرت به اکثر کشورها شما می‌توانید به طور منطقی انتظار داشته باشید اگر چیزی را فراموش کرده‌اید در هنگام ورود و در فروشگاه‎های محلی خریداری کنید. اما اگر به کوبا رفتید، بهتر است همه ملزومات خود را به همراه داشته باشید زیرا پیدا کردن فروشگاه‌هایی که ملزومات روزمره مانند خمیر دندان و شامپو را از آن خریداری کنید، می‌تواند کار سختی باشد.

 

مردم هنوز با خودروهای 1950 رانندگی می‌کنند

اگر فکر می کنید که عکس‌های رانندگی مردم با این خودروها فقط برای کارت پستال‌ها گرفته شده‌اند، کاملاً در اشتباه هستید. تحریم تجاری کوبا به این معنی است که از ورود اتومبیل‌های جدید به کشور ممانعت به عمل می‌آید بنابراین اکثر وسایل نقلیه قدیمی هستند. شما در هاوانا ماشین‌های 50 ساله آمریکایی را می‌بینید. البته ماشین‌هایی از دهه 70 و 80  از شوروی سابق وارد شده و در سال های اخیر نیز چندین مدل مدرن وارد این کشور شده است.

 

رفتن به مالکون (Malecon) را فراموش نکنید

مالکون دیوار دریایی  معروفی است که چندین دهه مرز میان هاوانا و دریای کارائیب بوده است و دارای مناظر زیبایی برای دیدن است. پیاده روی روی یکی از بخش‌های آغازین آن در هاوانای قدیم (Old Havana) تا انتهای دیگر آن در ودادو (Vedado)  یک مسیر عالی برای دیدن یک بخش خوب از هاوانا است. حتماً دیدار از این مکان را در برنامه‌ تفریحی‌تان قرار دهید.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط