آمستردام

چطور چند گشت و گذار خانوادگی در آمستردام ترتیب دهیم؟

اجازه ندهید تا ماهیت عشرت طلبی شهر آمستردام شما را فریب دهد. اینجا شهری مناسب خوش‌گذرانی‌های خانوادگی است و همین امر آمستردام را به یکی از بهترین نقاط اروپا برای کودکان و والدین آن‌ها تبدیل می‌کند. فلایتیو سری به جاذبه‌های گردشگری خانوادگی شهر آمستردام زده است. با ما همراه باشید.

 

۱. موزه تروپن

این موزه شگفت‌انگیز فرهنگ شناسی باید در صدر فهرست جاذبه‌های گردشگری شما به هنگام بازدید از شهر آمستردام قرار بگیرد. موزه تروپن که در یک ساختمان تاریخی و زیبا واقع شده،‌ پر از آثار هنری است که گردشگران را به دیدن زندگی مردمان نواحی گرمسیری و زیر گرم سیری می‌کشاند. همان‌طور که انتظار دارید، مجموعه آثار برجای‌مانده از دوران استعمار هلند بر اندونزی در این موزه بسیار کامل است.

اما چیزی که موزه تروپن را به یک مکان عالی برای خانواده‌ها تبدیل کرده است مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی است که تحت برنامه موزه جونیور تروپن در اینجا برگزار می‌شود. برای مثال، بخشی از این موزه به‌منظور گرامی داشتن برگزاری مسابقات جام جهانی در برزیل به شکل یک منطقه فقیرنشین در برزیل درآمد. کودکان می‌توانستند در این بخش لباس‌های کارناوال‌های شادی برزیلی را به تن کرده و رقص برزیلی و زدن طبل را بیاموزند. به‌علاوه والدین آن‌ها نیز می‌توانستند در یک کنسرت مرتبط با فرهنگ برزیلی شرکت کنند.

 

۲. مرکز علمی نمو

درست در پایین ایستگاه اصلی قطار آمستردام و در محله اوستردوک، مرکز علمی نمو به شکل یک کشتی مصیب زده پس از برخورد با یک کوه یخ، به چشم می‌خورد.

در داخل این معماری خارق‌العاده یک موزه علمی عالی قرار گرفته که انواع مختلفی از فعالیت‌ها برای سرگرم کردن کودکان و بزرگ‌سالان برای چندین ساعت را دارد. در آزمایشگاه این موزه می‌توان یک روپوش سفیدرنگ به تن کرد و یک آزمایش علمی را به سرانجام رساند.

قسمت شگفت‌انگیز این موزه این است که علاوه بر تمرکز بر کاربردهای عملی علم و دانش، دارای یک جاذبه زیبایی‌شناختی هلندی نیز است. برای مثال می‌توان با استفاده از چند بارکد اقدام به راه‌اندازی یک کارخانه خودکار کرد. همچنین طبقه اول این مرکز به هورمون‌های دوران نوجوانی اختصاص دارد.

 

۳. خانه آنه فرانک

شاید کودکان شما هم در مدرسه کتاب خاطرات آنه فرانک را خوانده باشند. این موزه در داخل خانه‌ای قرار دارد که آنه و خانواده‌اش از ترس سربازان نازی در دوران جنگ جهانی دوم در آنجا مخفی شده بودند. سر زدن به این خانه، آن کتاب را برای شما زنده می‌کند.

فضای این خانه کمی سنگین است. این موزه با پنجره‌های دودی و فضای تنگ خود، حس ترس بودن در مکان‌های بسته را در شما زنده می‌کند.

قبل از سر زدن به این خانه حتما بلیت تهیه کنید. صف گردشگران در مقابل این خانه به‌احتمال‌زیاد طولانی‌ترین صفی باشد که شما در آمستردام مشاهده می‌کند. ماندن دو تا سه ساعته در این صف در جایی دیگر سابقه ندارد. خدمه این موزه در طول صف حرکت کرده و به شما بروشورهایی را تقدیم می‌کنند. در داخل موزه اینترنت رایگان بی‌سیم وجود دارد، اما اگر در صف باشید، تنها برای بخش جلویی صف آنتن دارد.

 

۴. پناهگاه قایقی گربه‌ها

قایقی تنها در کانالی در آمستردام لنگر انداخته است. این خانه قایقی پناهگاهی برای گربه‌های بی‌خانمان آمستردام است. مکانی امن برای خواب و خوراک تا زمانی که خانه‌ای جدید برای آن‌ها پیدا شود.

ورود به این پناهگاه رایگان است، اما از پرداخت هرگونه کمک مالی برای هزینه‌های جاری این قایق تقدیر می‌شود. مراقب باشید، برخی از ساکنان قدیمی این پناهگاه شخصیتی کاملا متفاوت دارند و هیچ ترسی از حمله به گردشگران بی‌اطلاع به دل راه نمی‌دهند.

 

۵. پارک واندل

پارک واندل با مساحت ۴۷ هکتار، بزرگ‌ترین پارک آمستردام محسوب می‌شود. این پارک همچنین محل بازی شهر است و جایی برای دوچرخه‌سواری، داشتن یک پیک‌نیک و گوش دادن به آهنگ‌های زنده گروه‌های موسیقی است. یک دوچرخه اجاره کنید یا اینکه به کودکان اجازه دهید با وسایل بازی این پارک خوش بگذرانند. به‌علاوه می‌توان به کافه کیندرکوک رفت و ضمن نوشیدن یک فنجان قهوه، به تماشای کودکان خود در حال یادگیری پخت پنکیک نشست.

 

۶. موزه رایکس

موزه تازه بازسازی‌شده رایکس محلی ایده آل برای مشاهده آثار فاخر هنرمندان است و تورهای چندرسانه‌ای خانواده محور برگزار می‌کند. به‌علاوه کودکان نیز می‌توانند در حین گردش والدینشان در موزه به بازی و نقاشی در اینجا بپردازند. موزه رایکس فعالیت‌های دیگری هم برای کودکان دارد. بااین‌حال اگر متوجه شدید که کودک شما در حال بالا رفتن از حروف سنگی بزرگ «من آمستردام هستم» (I Am Amsterdam) در پشت موزه است، شگفت‌زده نشوید.

 

هر زمانی که تصمیم گرفتید به آمستردام سفر کنید، می‌توانید رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل خودتان را به فلایتیو بسپارید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط