توصیه‌هایی برای دوچرخه‌سواری در آمستردام

مردم هلند در بسیاری از موارد خونسرد و آرام هستند، اما عادت‌های بد دوچرخه‌سواری جزو موارد خونسردی آنها محسوب نمی‌شود! قرار است تا در این مطلب، به سراغ توصیه‌هایی برای در امان ماندن از مشکلات حین دوچرخه‌سواری در آمستردام برویم. با ما همراه باشید.

۱- در پیاده‌روها دوچرخه‌سواری نکنید

این نکته بسیار مهم است، اما دقت داشته باشید که مسیرهای دوچرخه‌سواری در این شهر به میزان زیادی شبیه به پیاده‌روها است. تفاوت میان پیاده‌رو و مسیر دوچرخه‌سواری رنگ آن است. رنگ مسیر دوچرخه‌سواری قرمز یا نارنجی یا رنگ صورت یک شهروندان آمستردامی است که ۵ ساعت از روز خود را در زیر آفتاب دریای مدیترانه گذرانده است!

بلیط هواپیما آمستردام

خرید از فلایتیو

۲- از دستان خود استفاده کنید

علائم راهنمایی به‌ خوبی و درستی تغییر می‌کنند؛ اما این کار یک حرکت معمولی در هلند است و شما پس از مدتی متوجه خواهید شد که مردم با استفاده از دستان خود روش‌های منحصر به ‌فردی در علامت دادن خلق کرده‌اند. این روش‌ها تقریبا به یک عرف رایج در دوچرخه‌سواری آمستردام تبدل شده است.

۳- اگر به موزه رایکس می‌روید، با دوچرخه مستقیم به آن وارد شوید

تونل موزه رایکس پس از ۱۰ سال بسته بودن مجددا بازگشایی شده است. به‌ خوبی می‌توان متوجه فرهنگ دوچرخه دوست آمستردام شد، زیرا چنین موزه بزرگ و مهمی به شما اجازه می‌دهد تا رکاب‌ زنان وارد آن شوید.

۴- دوچرخه خود را به میله‌های مخصوص دوچرخه قفل کنید

اگرچه بسیاری از مردم آمستردام هم از این موضوع خبر ندارند، اما بستن دوچرخه به چیزی جز میله‌ی مخصوص دوچرخه، کاملا غیرقانونی است. برای مثال قفل کردن دوچرخه به میله‌های یک پل قانونی نیست. گاهی اوقات پلیس دست به اعمال قانون زده و تمام دوچرخه‌هایی را که به درستی قفل نشده‌اند را از آن منطقه جمع‌آوری می‌کند.

۵- از خودتان مراقبت کنید

دقت کنید که شما در آمستردام متوجه می‌شوید که بسیاری از شهروندان این شهر اهمیتی به بایدها و نبایدهای آن نمی‌دهند. آسان‌گیری بخشی از فرهنگ آمستردام است؛ اما در شهری که ۴۰ درصد از جابجایی‌های آن با دوچرخه انجام می‌شود و پارکینگ‌های آن از هزاران دوچرخه میزبانی می‌کند، عجله در هنگام صبح می‌تواند باعث برخورد دوچرخه‌ها با یکدیگر شود. پس بهتر است تا مراقب خودتان باشید.

۶- تماشا کنید که چطور هلندی‌ها با یک دوچرخه همه کار انجام می‌دهند

گاهی در آمستردام زنانی را مشاهده می‌کنید که ۵ بچه را بر روی دوچرخه خود سوار کرده و در حال حرکت هستند. گاهی هم می‌توان افرادی را دید که در حال جابجایی یک دوچرخه با دوچرخه‌ای دیگر هستند!

بلهتقریبا خیر

ارسال نظر

بخش های مورد نیاز با * علامت گذاری شده‌اند.

*