لندن

۸ کاری که نمی‌دانستید می‌توانید در لندن انجام دهید

شما در کنار نرده‌های کاخ باکینگهام ایستاده‌اید و نگاهی زیرچشمی به پنجره‌های آن دارید تا ببینید که می‌توانید یک خانم پیر (همان ملکه انگلیس) را در ساختمان مشاهده کنید یا خیر. اقدام به گرفتن سلفی در برج لندن می‌کنید. به‌طور ناگهانی خود را با حالتی آشفته در مقابل یک پیکره انسانی در باغ کاونت می‌یابید.

لندن شهر توریست‌ها است و ما نیز این موضوع را به‌خوبی می‌دانیم؛ اما هرچه زودتر به سراغ جذاب‌ترین دیدنی‌های این شهر بروید، زودتر می‌توانید عجایب، شگفتی‌ها و موارد غیرمنتظره در سراسر دومین شهر بزرگ اروپا را بیابید.

چه بخواهید در هنگام شب در رودخانه تیمز قایق‌سواری کنید، به اعماق زمین برای مشاهده پست زیرزمینی شهر بروید، در جنگل‌های باستانی آن غرق شوید یا به جست‌وجوی گنج بروید، باید با فلایتیو همراه شوید تا با ۸ جاذبه کمتر شناخته‌شده لندن آشنا شوید.

۱. به سراغ پست زیرزمینی لندن بروید

پس از ایستادن به شکل فشرده در متروی گرم و شلوغ لندن، اولین چیزی که آرزوی آن را دارید، خروج از زیرزمین مترو است.

اما پست زیرزمینی لندن، به‌هیچ‌وجه حس بودن در متروی لندن را به شما نمی‌دهد. شبکه ریلی زیرزمینی پست لندن بین سال‌های ۱۹۲۷ تا ۲۰۰۳ چندین میلیون نامه را به‌صورت روزانه در مسیری به طول ۱۰ کیلومتر در زیر خیابان‌های این شهر جابجا می‌کرد.

این مسیرها برای تقریبا یک دهه به دست فراموشی سپرده شدند، اما موزه پست لندن در سال ۲۰۱۷ اقدام به بازگشایی این خط ریلی برای عموم کرد و به گردشگران اجازه داد تا با سوار شدن به واگن‌ها، در مسیر این میراث تاریخی و فراموش‌شده شهر جابجا شوند.

۲. به قایق‌سواری در تیمز بروید

بچه‌های وب‌سایت «ماجراجویی‌های مخفی» خودشان را این‌گونه شرح می‌دهند: «ما عاشق آب هستیم، ما عاشق آتش هستیم و دوست داریم تا همه‌چیز را کشف کنیم.» آن‌ها نیز در تجربه شبانگاهی خود در لندن، موفق به تجربه لذت قایق‌سواری در رود تیمز شدند.

در زمانی که مد رودخانه پایین است، می‌توان با قایق‌های تک‌نفره از ساحلی در شرق پل واکسهال‌بریج به‌طرف گرینویچ حرکت کرد.

مناظر زیبا و دیدنی فراوانی نظیر ساختمان پارلمان، کلیسای سنت پاول و تاور بریج در شهر لندن برای مشاهده وجود دارد، اما هیچ‌کدام از آن‌ها به جذابیت و رمانتیک بودن مشاهده رود تیمز در زیر پای شما نیستند.

۳. به دیدار خانه رویاها بروید

خانه‌ای پرزرق‌وبرق، رنگارنگ و عجیب. دیدار از خانه رویاها شباهت به هیچ‌کدام از دیگر تجربیات سفر در لندن ندارد.

زندگی کاری استفان رایت، هنرمند بریتانیایی، مجموعه‌ای فراواقعی و خارق‌العاده از عروسک‌های پلاستیکی، بطری‌های سفیدرنگ، تزئینات مخصوص کریسمس و صفحات گرامافون است که هر وجب از خانه او را اشغال کرده‌اند.

رایت پس از یک عمر فعالیت در عرصه طراحی، به هنرهای خارجی و انواع پارچه‌ها با طرح‌های مختلف علاقه‌مند شد و دست به جمع‌آوری این آثار زد.

خانه رویاها در برخی از روزها باز بوده و لازم است تا قبل از مراجعه وقت قبلی گرفته شود.

۴. به پیاده‌روی در جنگل‌های اطراف بروید

جنگل بزرگ شمالی تمام مسیر رودخانه تیمز تا کرویدون را پوشانده است. اگرچه بخش اعظم این جنگل در طی قرن‌ها ساخت‌وساز از بین رفته است، اما تپه زیبای سیدنهام و جنگل‌های دُلویچ همچنان نزدیک‌ترین جنگل‌های باستانی به مرکز لندن به شمار می‌آیند.

حلزون‌های کوچک بر روی درختان بلند جنگل را در دست گرفته و اصلا به این موضوع فکر نکنید که در حال حاضر کجای جنگل قرار دارید. بخشی از لذت این جنگل‌ها مشاهده زندگی پرندگان است؛ چشمان خود را برای مشاهده طوطی‌های سبزرنگ، دارکوب، جغدهای قهوه‌ای و شاهین کوچک تیز کنید.

۵. در کنار شیرها بخوابید

گردشگران می‌توانند از سال ۲۰۱۶ به بعد در باغ‌وحش لندن تفکرات دائمی خود نسبت به جانورشناسی را یک پله به جلو ببرند.

بخش مخصوص شیرها در این باغ‌وحش شامل ۹ اتاقک رنگی می‌شود که به گردشگران اجازه می‌دهد با رعایت چند متر فاصله در کنار یک دسته شیر آسیایی بخوابند.

وقتی‌که می‌توان با صدای غرش یک گربه بزرگ در صبح از خواب بیدار شد، چرا باید در منطقه‌ای زندگی کرد که صدای شلوغی شهر و هواپیماها ما را از خواب ناز بیدار کند؟

۶. در زیر رودخانه تیمز قدم بزنید

بر روی رودخانه تیمز، از ریچموند تا دهانه رود و بعد از آن، ۳۳ پل قرار دارد. بااین‌حال، مسیر جذاب ما برای عبور از تیمز از طریق گرینویچ و تونل‌های عابر پیاده وُولویچ است. این تونل‌ها کمتر شناخته شده‌اند.

هرکدام از این تونل‌ها با ورودی‌های آجری استوانه‌ای شکل مشخص شده‌اند و تونل گرینویچ برای خود یک گنبد نیز دارد. این تونل‌ها در اوایل قرن بیستم به‌منظور دسترسی آسان به منطقه شمالی شهر برای افراد ساکن جنوب رودخانه ساخته شدند.

امروزه میلیون‌ها نفر همچنان از این تونل‌های رایگان با پله‌های مارپیچ و آسانسور رفت‌وآمد می‌کنند.

۷. از زیپ لاین لذت ببرید

بزرگ‌ترین و سریع‌ترین زیپ لاین داخلی لندن در منطقه ساوت بانک (South Bank) این شهر واقع شده است. مبدا این زیپ لاین که در پارک آرچ‌بیشاپ در لامبث قرار دارد، شما را با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت در آسمان و از مقابل چرخ‌وفلک لندن و کلیسای وست مینیستر عبور می‌دهد.

اگر شما هم علاقه‌مند به زیپ لاین شده‌اید، بهتر است که سریع دست‌به‌کار شده و وقت را تلف نکنید.

۸. به جست‌وجوی یک گنج مرموز بروید

اگر شما هم علاقه‌مند به دیدن یک بخش مخفی از لندن هستید، اما نمی‌خواهید که با یک تور گردشگری سفر کنید، بهتر است تا برای ارضای حس کنجکاوی خود به شهر مخفی بیایید.

انواع و اقسام عجایب نظیر «بازی موریارتی» یا همان در جست‌وجوی گنج با حال و هوای سریال شرلوک هولمز تا «آینه جادویی سخنگو» الهام گرفته‌شده از داستان سفیدبرفی یا جست‌وجوهای کوتاه‌تر در اطراف شوردیچ و باغ کاونت در اینجا به چشم می‌خورد.

تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید، چند همراه، یک تلفن با باتری کاملا پر و علاقه شدید برای یافتن سرنخ‌های مرموز است.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط