Semnan-Sightseeing

با جاذبه های گردشگری سمنان بیشتر بشناسید

برای اینکه یک مقصد خوب برای ایرانگردی انتخاب کنید، گزینه های زیادی پیش رو دارید ، اما اگر مایلید تا به یکی از رویایی ترین مناطق ایرانسفرکنید، می توانید به سمت سمنان حرکت کنید و ازجاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعیدیدن کنید.

سمنان یک شهر کویری است، اما در این شهر جاذبه های زیادی برای گردشگری وجود دارد که طبیعت دست نخورده، دیدن کویر از نزدیک، جنگل و چشمه‌های آب معدنی از جمله جاذبه‌های طبیعی استان سمنان است.
این شهر سابقه تاریخی چند هزار ساله دارد آثار باستانی متعدد در آن دیدنی های مختلفی از دوره های مختلف تاریخی به معرض نمایش می گذارد .
مکان های دیدنی چون پارک ملی کویر، پارک علم و فناوری، تپه باستانی سنگ چخماق، گنبد زنگوله، مجموعه کاروانسراهای تاریخی میاندشت، کاروانسرای قصر بهرام، کاروانسرای عباس آباد، جنگل ابر، باغ چشمه علی، جاذبه‌های گردشگری دامغان، مجموعه تاریخی بسطام شاهرود است.

1- شهمیرزاد
اگر به 24 کیلومتر سمنان بروید، به منطقه ای بسیار خوش آب و هوا خواهید رسید که در میان آب و هوای کویری سمنان، آب و هوای بسیار متفاوتی دارد. فضای این منطقه بسیار دلنشین و رویایی است و شما را به یاد دربند تهران می اندازد .

2- جنگل ابر
این مکان را شاید بتوان یکی از بهترین و رویایی ترین مناطق در سمنان دانست . جنگل ابر در 35 کیلومتری شمال شرق سمنان قرار گرفته است و یکی از دست نخورده ترین و بکترین جنگل ها در ایران است. این جنگل خوش آب و هوا همچنین از شمال شرق شاهرود 50 کیلومتر فاصله دارد و در مسیر جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان و در روستای ابر قرار گرفته است. یکی از مواردی که این جنگل را خاص کرده است، وجود ابرهای بسیار نزدیک به شماست که البته این ابرها در برخی از زمان ها در سال بسیار زیاد خواهند بود . نمی شود کسی به این منطقه سفر کند و تعداد زیادی عکس تهیه نکند

3- خانه تدین سمنان
این مکان از دیگر جاذبه های گردشگری سمنان است و از جمله ی خانه های با ارزشی است که از دوران قاجار به جا مانده است. این خانه به دو صورت بیرونی و اندرونی ساخته شده است. بخش بیرونی این خانه دارای دو طاق بزرگ و زیر زمین و بخش اندرونی شامل قسمت های تابستانی دارای بادگیر و زمستانی و همچنین تعدادی اتاق کوچک و بزرگ است. این خانه که در خیابان طالقانی قرار گرفته است از اصیل ترین جاذبه های گردشگری سمنان محصوب می شود.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار را با فلایتیو تجربه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط