ساحل

معرفی 12 ساحل برتر – هر ساحل برای یک ماه از سال

برای هر فردی ساحلی وجود دارد : از شن های درخشان ساحل آمریکای لاتین تا ساحل زیبای انگلیس (بریتانیا) ، از بالا به بهترین ساحل مدیترانه  تا به پایین و جزیره بهشت اقیانوس آرام.

1.ژانویه – جزایر سن خوان ، نیکاراگوئه

شاید نیکاراگوئه برای تعطیلات ، مقصدی نا آشنا باشد اما در این موقع از سال میتوانید در سواحل آن حمام آفتاب بگیرید. خلیج جزایر سن خوان به طور خیره کننده ای شبیه به نعل اسب است و با شن های نرم احاطه شده که در بالاترین نقطه خلیج نیز مجسمه غولپیکر مسیح قرار دارد. آب های این ساحل آرام است و به ندرت موج بلندی برای موج سواری به وجود می آید. این ساحل برای خانواده هایی که فرزند دارند مناسب است. برای موج سواران نیز "پلایا مادرس" وجود دارد که کمی جلوتر میباشد.

غذاخوری های فراوانی وجود دارد که میتوانید همراه با آن از غروب خورشید نیز لذت ببرید. و زمانی که خورشید غروب کرد ، برنامه های سرگرم کننده ای برای شب زنده داری وجود دارد.

2.فوریه - اسپیریتو سانتو ، دریای کورتز ، باخا کالیفرنیا سور (خلیج کالیفرنیا) ، مکزیک

ژاک کوستو اقیانوس شناس معروف دریای کورتز مکزیک را به دلیل غنی و خاص بودن اکوسیستم (زیست بوم) آنجا " بزرگترین آکواریوم دنیا" نامیده است. برای این که خود را به طبیعت نزدیکتر کنید در "لا پاز" مستقر شوید. تمام جزایر آن منطقه تحت حفاظت میراث جهانی یونسکو میباشد.

اسپیریتو سانتو آنقدر زیباست که مانند جواهری در میان یک تاج میدرخشد. دریا به رنگ فیروزه ای است و مانند این است که در یک بطری در کاراسائو شناور هستید. در کنار ساحل شن هایی به رنگ سفید ، سنگ های (صخره های) اتشفشانی صورتی ، ابری از پروانه های زرد رنگ و درختان 300 ساله بوجوم را میتوانید مشاهده کنید.

در جزیره خرد (لوس ایزلوتس) به کمک دستگاه تنفس به زیر دریا بروید و شیرهای دریایی را ببینید. در آن جا گونه های زیادی از حیوانات را را مانند نهنگ های قورباغه ای ، سفره ماهی ها و لاک پشتهای چرمی میبینید که به آن جا مهاجرت کرده اند.

3.مارچ – ساحل کوالام ، کرالا ، هند

ساحل کوالام که به بهشت جنوب نیز معروف است ، مسلما بهترین ساحل هند میباشد. این ساحل هلالی شکل ، دارای جنگل های نارگیل و بخش های مختلفی است. در شمال آن مسجد ویژینگجام ، در وسط آن کشتی های رنگ شده به رنگ های روشن قرار دارد و مراکز ماساژ آیورودا که شما میتوانید خودتان را در میان گیاهان جوانساز رها کنید و خدمات ماساژدرمانی یا کاردرمانی بگیرید. با 30 پوند میتوانید نوعی "خورشت کاری" بخرید که آن را برای شما بر روی برگ سرو میکنند!!

4.آپریل – جزیره سفید ، کامیگوئین ، فیلیپین

جزیره سفید ، کوچک ، شبیه گلابی و به عنوان "زاده آتش" (متولد شده از آتش) معروف است. استان کامیگوئین خانه ای برای ساحل جزیره سفید ، این ساحل دیدنی و جذاب میباشد که با شن های سفید و 2 آتشفشان به نام های "هیبوک هیبوک" و "ولکین (اتشفشان)"  احاطه شده است. در آن نزدیکی دریای فیروزه ای "بوهول" گنجی خارق العاده را در خود مخفی کرده است- قبرستان "سانکن" 6 متر در زیر دریا قرار دارد که فوران آتشفشان در سال 1871 باعثش شده بود. در جزیره خانه های قدیمی اجداد و کلیساهای تاریخی قرار دارد.

5.می – ساحل لوپس مندس ، ایلها گراند ، برزیل

در جنوب ریو دو ژانیرو جزیره کوچک ایلها گراند وجود که تنها 3 ساعت با ریو فاصله دارد. در جزیره ایلها گراند ، ساحل بسیار زیبای لوپس مندس قرار دارد. برای رسیدن به ساحل تلاش زیادی لازم است اما ارزش آن را دارد. باید از جنگل های بزرگ آتلانتیک گذر کنید. در جنگل ها پرنده های مرغ مگس خوار ، پروانه ها ، گل های گرمسیری ، آبشار ها قرار دارند و شما میمون ها را میبینید که به همه طرف میدوند. با وجود شن های سفید نرم مثل آرد ، ساحل غیر قابل مقاومت میشود. این ساحل در سال 1502 کشف شد اما امروزه فقط در دهکده های اصلی جزیره جاده وجود دارد.

6.ژوئن – ساحل پناهگاه سفید ، جزایر ویتساندی ، کوئینزلند ، استرالیا

چه با قایق و چه با هواپیمای دریایی وارد ساحل شوید به سرعت سفیدی شن ها ، جنگل انبوه بارانی ، آب های بلورین و شفاف مانند کریستال توجه شما را جلب میکنند. این ساحل در جزیره ای کوچک که دارای 1250 مایل دیوار مرجانی است ، قرار دارد. 99.89 % از شن های این جزیره از کوتراز است و موقع شنا کردن میتوانید شاهد 1500 نوع ماهی رنگی و نهنگ های قورباغه ای که برای مهاجرت سالانه به آنجا آمده اند ، باشید. 73 جزیره دیگر وجود دارد که در انتظار کشف شدن هستند.

در جزیره میتوایند کمپ و چادر برپا کنید اما این توصیه درباره دیواره های مرجانی پارک میرینا را به خاطر بسپارید: "از آن ها عکس بگیرید و در خاطراتتان ثبت کنید اما حباب های آن را پشت سر بگذارید. خودتان را به سرزمین اصلی یعنی آیرلی بیچ برسانید و از خدمات یوگا ، ماساژ ، مدیتیشن استفاده و از غذاهای ارگانیک آنجا میل کنید. در آن جا صنایع دستی که به دست مردم محلی نگارو و جیا (مردم محلی ساحل پناهگاه سفید) ساخته شده است نیز به فروش میرسد.

7.جولای – خلیج اکسویچ ، شبه جزیره گوئر ، ولز ،انگلستان

شما باید به ولز جایی که زیباترین ساحل انگلستان وجود دارد ، سفر کنید. خلیج اکسویچ احاطه شده با شن های نرم ، جنگل و مشرف به قلعه پنرایس میباشد که میتوانند مستقیما از داستان های "انید بلایتون" آمده باشند. فصل تابستان اکسویچ ، بهترین زمان برای شنا کردن ، قدم زدن بر روی شن ها یا رفتن در میان طبیعتی است که بیش از 600 گونه گل و گیاه دارد.

گوئر واقع در غرب سوانزی است. این منطقه اولین منطقه ممتاز زیبایی طبیعت برای انگلستان است که امسال پنحاهمین سالگرد آن میباشد. یک راه قدم رو از اکسویچ  تا کلیسای سنت ایلتاد  وجود دارد و سایه موجودی که نصف آن انسان و نصف دیگرش اسب است در آن جا بسیار معروف است. خط ساحلی دارای قلعه ها ، آثار باستانی و خلیج های کوچکی که دست نخورده باقی مانده اند، میباشد.

در نزدیکی سوانزی شهری قرار دارد که در 5 سال گذشته بازسازی شده و غذایی محلی ، بسیار آن منطقه را پر رونق کرده است. غذای منطقه ای این محل که میراث آن نیز میباشد عبارت است از : نان محلی (روستایی) ، صدف ، گوشت گاو سیاه ولزی و خارماهی.

 8.آگوست – ساحل گولودو ، شبه جزیره کاریمباس ، موزامبیک

احتمالا زیباترین ساحل آفریقا ساحل سحرانگیز گولودو میباشد. ساحلی پوشیده با شن های سفید در کنار آب های اقیانوس هند و کناره های آن پوشیده با بوته های وحشی آفریقایی میباشد. در این ساحل شما میتوانید به وسیله لوله تنفسی داخل آب شنا کنید و نهنگ های قورباغه ای را تماشا کنید. (ژوئن تا اکتبر)

از تپه ها بالا روید و در هنگام غروب آفتاب فیل ها را تماشا کنید. فراموش نشدنی ترین سفر شما میتواند در نزدیکی این ساحل و جزیره کوچک رولاس باشد. جایی که شما با ماهیگیرهای محلی ، شکارچی پیر خرچنگ نارگیل  ملاقات میکنید. کسی که شما را از میان جنگل های مرجانی عبور میدهد تا بزرگترین خرچنگ های دنیا را ببینید.

تور شما را به روستای گولودو هدایت میکند ، جایی که یاد میگیرید چگونه نشاسته کاساو را میکوبند و چگونه حصیر میبافند. یا میتوانید لباس های دوخته شده خریداری کنید یا پیش خیاط بروید تا برایتان لباسی بدوزد.

 

9.سپتامبر – ساحل فرابهشت ، میکونوس ، یونان

جت سترها 50 سال است که از میکونوس بازدید میکنند و دلیل آن نیز واضح است : شن های کرم رنگ و درشت (نان خورد مانند) و آب هایی به رنگ نیلگون کمیاب ساحل فراربهشت را به یکی از باشکوه ترین سواحل جزیره تبدیل کرده است. این ساحل در 9 کیلومتری شهر قرار دارد.

فرابهشت مانند تمام جزیره سرشار از شادی است و برای کسانی که سبک زندگی خاصی دارند ، مانند یک عبادتگاه میباشد. شهر میکونوس ، شهری سنتی است که دارای بوتیک هایی با طراحی های سنتی میباشد و دی جی های معروفی دارد که به همین دلیل است که این شهر برای داشتن کلاب هایش در مدیترانه معروف است.

10.اکتبر – ایلات ، اسرائیل

مخلوطی از مهمان نوازی های بادیه نشینان ، غذاهای خاور میانه ای و هتل هایی به سبک هتل های لاس وگاس همگی در این جزیره گلچین شده است با این حال ایلات میتواند بهترین تعطیلات شما با خانواده تان را رقم برند. این دریای فرمز برای غواصی های عمیق ، غواصی های سطحی و شنا کردن با دلفین ها معروف است. میتوانید در میان شمع ها ریلکس کنید و رفته رفته که شب میشود از شب زنده داری در چادرها که در آن ها اجراهای زنده گروه های رقص و موسیقی برگذار میشود لذت خواهید برد. افرادی که عاشق خورشید هستند میتوانند در ساحل از چشم انداز  کوه های قرمز "پترا" در افق لذت ببرند. مسافران میتوانند به سافاری صحرا گردی به وسیله کامیون ملحق شوند ، اسب سواری یا شتر سواری کنند و در همراه بادیه نشینان غذا میل کنند.

11.نوامبر – جزیره یک پا ، تالاب آیتوتاکی ، جزایر کوک

کاپیتان بلای و خدمه کشتی اچ ام اس بوتنی در سال 1789 تالاب آیتوتاکی را کسف کردند. زمانی که این جزیره را کشف کردند ، به دلیل گدراندن هفنه ها در کشتی و برروی آب ابتدا گمان کردند که این جزیره زیبا توهمی بیش نیست. جزیره آرام یک پا ، دارای درختان غولپیکر انجیر هندی و درختان کوچک فرانگی پانی یا پلومریا است. این جزیره تمام رویاهای شما را درباره یک جزیره برآورده میکند. سبد پیک نیکتان را آماده کنید چون ساحل برای پیک نیک بسیار مناسب است.

12.دسامبر – پلایا فلامنکو ، کولبرا ، پورتوریکو

کولبرا به مدت 3 قرن پناهگاه دزدان دریایی بوده ، به جزیره مارها معروف است و در (7 مایل) 11.200 کیلومتری پورتوریکو قرار دارد. بالای جزیره را کوه های "مانت رساکا" و در کوهپایه جنگل سبز گیاهان احاطه کرده است. ساحل پلایا فلامنکو یکی از شفافترین دریاهای کارائیب است و دارای تقریبا 2 کیلومتر شن سفید مرجانی میباشد. زیبایی این جزیره 7 مایلی (11 کیلومتر) آنقدر الهام بخش است که شما را ترغیب میکند تا درختان را در آغوش بگیرید!! صخره ها دست نخورده اند و جهار گوته بی خطر از لاکپشت ها نیز در این جزیره وجود دارند که به ساحل سر میزنند. سازمان ملی حمایت از حیات وحش کولبرا ، از گوه زیادی از غازهای شمالی و پرستوهای دریایی محافطت میکند.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط