تاریخچه‌ای کوتاه در مورد نشان هالیوود

تاریخچه‌ای کوتاه در مورد نشان هالیوود

نشان هالیوود یک سازه­ نمادین مشخص در لس آنجلس است و حروف آن، سرزمین شهرت و ثروت را به مسافران نشان می ­دهند. این نشان، حاکی از تحقق رویای امریکایی است. علاوه بر آن صنعت عظیم فیلم و تلویزیون را بازتاب می ­دهد که بر شهر حاکم است. این نشان همیشه در عکس ­ها، چه سیاه و سفید و چه در اینستاگرام، یا در برنامه ­های تلویزیونی، یا در فیلم ­ها، دیده می­ شود و یادآور ارتباطش با صنعت هالیوود است. این نقطه بسیار توریستی است و روزانه صدها نفر به بالای این تپه می ­آیند تا نگاهی به آن بیاندازند. اما تعداد اندکی از مردم منشاء واقعی آن را می­ دانند و این که چطور این نشان تبدیل به تصویر کلاسیک لس آنجلس بین بقیه­ مردم جهان شد.

 برای خرید بلیط قطار و بلیط هواپیما از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

بسیاری از مردم فکر می­ کنند این نشان برای فیلمبرداری یک فیلم در بالای تپه ­ها و در ماونت لی Mount Lee نصب شد. اما این نشان در اصل به عنوان تبلیغ یک مجموعه ساختمانی که توسط هری چندلر Harry Chandler، ناشر لس آنجلس تایمز در 1923 ساخته شد. قرار بود این مجموعه در بیرون از شهر باشد و به نام هالیوودلند شناخته شود. نشانی که روی تپه ساخته شده بود هم هالیوودلند بود، اما چند سال بعد «لند» از سازه جدا شد و افتاد و وقتی که نشان در 1949 بازسازی شد، دیگر در کنار آن قرار نگرفت. بنابراین نام هالیوود در جایی ایجاد شد که قبلا تینسلتون Tinseltown نام داشت. این نشان قرار بود فقط یک سال و نیم روی تپه باقی بماند، اما حالا بیش از نود سال است که نشان وجود دارد و حالا در همه جای جهان نشانگر صنعت سرگرمی است و خود را با شهرت پیوند زده است.

البته بحث ­هایی در مورد منشاء نام هالیوود وجود دارد. یک توضیح منطقی این است که این نام از درخت تویون Toyon گرفته شده که در این منطقه رشد می­ کند و به نام بوته­ی هالی بری Holly Berry یا هالی کالیفرنیا شناخته می­ شود و متعلق به اقلیم این منطقه است. البته داستانی که عموماً مورد پذیرش است کمتر منطقی است. داستان از هاروی هندرسون ویلکاکس که در کار معاملات املاک بود، شروع می ­شود و به عنوان «پدر هالیوود» شناخته می­شود. البته همسرش دیدا بود که این نام را پیشنهاد داد. او در قطاری که از غرب میانه باز می­گشت با کسی آشنا شد که او هم در معاملات املاک سررشته داشت. نام املاک او هالیوود بود و دیدا آن قدر از این اسم خوشش آمد که آن را به همسرش پیشنهاد کرد. دیدا همسرش را متقاعد کرد که این منطقه­ جدید را هالیوود بنامد و این نام به سرعت رواج پیدا کرد.

هر کدام از حروف این نشان بسیار بزرگ هستند و ابعاد 9 متر در 13 متر دارند. وقتی اولین بار این حروف نصب شدند با حدود 4000 چراغ برق روشن شده بود و در شب درخشان بود. در آن زمان نورپردازی خاصی انجام شده بود که باعث می­شد این نشان از دور دیده و نشانه­ای باشد از رویایی که در سال­های آینده در این شهر محقق می­ شود.

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط