تور شبانه‌ی موزه‌های پاریس

تور شبانه‌ی موزه‌های پاریس

شب موزه‌ها یکی از رویدادهای فرهنگی مهم در فصل بهار در پاریس و دیگر شهرهای ۳۰ کشور اروپایی است که از سال ۲۰۰۵ تاکنون هرساله در سومین هفته از ماه مه برگزار می‌شود. این رویداد فرهنگی در سال ۲۰۱۶ موفق به جذب ۲ میلیون بازدیدکننده شده است.

برای خرید بلیط هواپیمای پاریس به فلایتیو مراجعه کنید.

پاریسی‌ها و توریست‌ها در طول این مدت می‌توانند از موزه‌های شهر به شیوه‌ای کاملا متفاوت دیدن کنند؛ عدم نیاز به پرداخت ورودی، تورهای نمایشی، کنسرت‌هایی در زیر نور شمع‌ها، حضور در بازی در جست‌وجوی گنج، کارگاه‌های خلاقانه و نمایش‌هایی با نور سبب می‌شود تا تعداد بازدیدکنندگان از این رویداد افزایش یابد. سال گذشته، بیش از ۱۳۰۰ موزه در فرانسه در این رویداد شرکت کردند و تمامی موزه‌های مطرح این کشور نظیر لوور به جذب گردشگران به شیوه‌های مختلف فرهنگی پرداختند.

درحالی‌که می‌توان با فرارسیدن شب از یک گالری به گالری دیگری رفت، شاید بهتر باشد تا به‌منظور پرهیز از خستگی ناشی از چرخ زدن در تمامی گالری‌ها، کمی از قبل برنامه‌ریزی کرد.

اگر نمی‌توانید تصمیم درستی برای برنامه فرهنگی شبانه خود بگیرید، می‌توانید از برگزارکنندگان مراسم بخواهید تا برنامه این رویداد را در اختیارتان قرار دهند. آگاهی کامل از برنامه رویدادها در این مدت کمک بزرگی به شما در صرفه‌جویی در وقت و انرژی خواهد کرد.

شاید به نظر برسد که این‌همه برنامه فرهنگی در یک شب کمی زیاد باشد، اما با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توان از حجم انبوه این رویدادها کم کرد. برخی از برنامه‌ها از ساعت ۳ بعدازظهر آغاز می‌شوند، اما مراسم اصلی بعد از ساعت ۶ عصر است. اگرچه پایان این رویداد از نیمه‌شب آغاز می‌شود، اما برخی از مکان‌ها از ساعت ۱۱ شب به بعد مراجعین را نمی‌پذیرند. برای آگاهی بیشتر حتما برنامه هر موزه را مطالعه کنید.

امکاناتی نظیر حمل‌ونقل مخصوص برای شب موزه‌ها در نظر گرفته نشده است، بااین‌حال ازآنجایی‌که این رویداد در آخر هفته برگزار می‌شود، متروی شهر همچنان پس از تعطیلی موزه‌ها فعال بوده و تا ساعت ۲ شب به شهروندان خدمات ارائه می‌دهد. اتوبوس‌های شبانه نیز تا طلوع آفتاب در شهر در حال تردد هستند.

معمولا به این رویداد در شبکه‌های اجتماعی توجه زیادی می‌شود. برای مثال در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ هزار توییت در مورد شب موزه‌ها زده شد. شما هم می‌توانید اخبار شب موزه‌ها را در فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام دنبال کرده و عکس‌های خود از موزه‌ها را با هشتگ #NDM به اشتراک بگذارید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط