عکس روز نشنال جئوگرافی؛ برج خلیفه دبی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برج خلیفه دبی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

برجی بر فراز ابرها

برج خلیفه دبی که بین سال‌های 2004 تا 2010 ساخته شده، بلندترین ساختمان جهان است. این برج با 828 ارتفاع چنان بلند است که پس از غروب، خورشید همچنان از طبقات بالای برج قابل دیدن است و همین موضوع در ماه رمضان سبب می‌شود که طبقات مختلف برج ساعات افطاری متفاوت از یکدیگر داشته باشند. عکس روز نشنال جئوگرافی نیز با عنوان «بر فراز ابرها» این برج را نشان می‌دهد که از میان ابرها عبور کرده و در آسمان خودنمایی می‌کند.

ویژگی ‌های برج خلیفه

این برج نه تنها مرتفع‌ترین ساختمان جهان است بلکه با 160 طبقه بیشترین طبقات را دارد و بدون وجود کابل نگهدارنده سرپا ایستاده است. در حالت کلی برج خلیفه مجموعه‌ای بزرگ از ترین‌های جهان را در خود جای داده است. معماری این برج از یک گل صحرایی الهام گرفته شده است و در عین مدرن بودن حسی عربی-اسلامی را به ذهن منتقل می‌کند. این برج دارای چند هتل و هزار آپارتمان مسکونی است. برند معروف دنیای مد جورجیو آرمانی نیز در این برج، چند طبقه، هتل و رستوران دارد. آسانسور برج خلیفه در میان آسانسورهای جهان بیشترین مسافت را طی می‌کند و یکی از شگفتی‌های موجود درباره این برج تمیز کردن شیشه‌های آن است که نزدیک به سه ماه به طول می‌انجامد.

این برج در طبقه 76 خود یک استخر رویایی دارد که می‌توان در آن شنا را بر فراز ابرها تجربه کرد. به علاوه امکان بازدید عموم در بالای برج خلیفه وجود دارد و از آن‌جا منظره 360 درجه دبی قابل تماشا است. این برج رستوران‌های مختلفی دارد که مرتفع‌ترین رستوران جهان یکی از آن‌ها است و در طبقه 122 آن واقع شده. از سوی دیگر مرکز خرید دبی که بزرگترین مرکز خرید جهان است نیز در مجموعه برج خلیفه قرار گرفته است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط