achen-tourist-attractions

آخن، شهری در مرز آلمان، هلند و بلژیک

شهر آخن در غربی ترین نقطه آلمان واقع شده است، جایی در نزدیکی مرز هلند و بلژیک.

این شهر که عمده شهرت آن به خاطر دانشگاه های مهم و فضای دانشجویی آن است، با وجود کم بودن مساحت و جمعیت آن، از جمله کلانشهرهای آلمان محسوب می شود.

آخن با داشتن حدود 260 هزار نفر جمعیت، شهری دانشجویی است که عمده جمعیت آن را دانشجویان تشکیل می دهند.

دانشگاه فنی آخن که در روز دهم اکتبر سال ۱۸۷۰ میلادی با ۳۲ معلم و ۲۲۳ دانشجو بنیانگذاری شد، امروز به یکی از بزرگترین و مهمترین دانشگاه های اروپا و جهان تبدیل شده است و بیش از ۳۰ هزار دانشجو در رشته‌هایی چون ماشین سازی، علوم طبیعی، پزشکی، زبان شناسی، مهندسی ساختمان و علوم اجتماعی دارد.

دانشگاه آخن به لحاظ تنوع رشته‌ها و همچنین تمرکز ویژه بر روی رشته‌ های فنی مرتبط با بخش صنعت، در بین دانشگاه ‌های آلمان بیشترین بودجه‌ های تحقیقاتی را به خود اختصاص داده است. بودجه ‌ای که منبع اصلی آن نه دانشگاه، که کارخانه‌ ها و بخش‌ های صنعتی آلمان هستند.

با جاذبه های گردشگری آخن آشنا شوید.

کلیسای مرکزی آخن

این کلیسا مهمترین کلیسای دوران رنسانس کارولینگز در جهان است که کارل کبیر در آن دفن شده و نخستین میراث فرهنگ جهانی ثبت شده آلمان است.

کلیسای آخن حدود 600 سال محل تاج گذاری سلاطین آلمان بوده است.

میدان مونستر

این میدان قدیمی محل قرارگیری ساختمان های قدیمی و رستوران ها و کافه های شهر است.

ساختمان شهرداری آخن

شهرداری آخن و کلیسای آن قدیمی ‌ترین بناهای آخن هستند. این ساختمان که در قرن ۱۴ میلادی به سبک گوتیک ساخته شده، محل اهدای جایزه کارل برای تفاهم و اتحاد میان گروه ‌های قومی در اروپا است.

دانشگاه آخن

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه صنعتی آلمان و یکی از مهمترین دانشگاه های فنی اروپا است.

خیابان پونت

خیابان پونت (Pontsraße) جایی است برای گپ زدن دانشجوها. این خیابان پر است از رستوران ‌و کافه‌ و پاتوق اصلی دانشجویان است.

کافه ها و رستوران های مرز آلمان، هلند و بلژیک

در نزدیکی شهر آخن مرز میان آلمان، بلژیک و هلند آن قدر مورد توجه علاقمندان است که در آن گردشگاه‌ هایی با رستوران و تفریح‌گاه‌های مختلف و جذاب ساخته ‌اند.

چشمه عروسکی

وجود آب‌ های معدنی گوناگون در آخن نشان‌دهنده رابطه عمیق این شهر با آب است. مجسمه ‌ساز برجسته آخنی بونی‌ فاتیوس اشتیرن‌ برگ در سال ۱۹۷۵ مجسمه ‌هایی را بر روی چشمه ‌ای ساخت که مدتهاست یکی از مهم ‌ترین جاذبه‌ های شهر آخن شده است. این مجسمه‌ ها متحرکند و نمادهای سوارکاری، کارنوال، نساجی و علم در این شهر هستند.

.برای دیدن این شهر زیبا می توانید با پرواز مستقیم از تهران به کلن بروید و از آنجا خودتان را با قطار به شهر آخن برسانید

اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط