ده فعالیت که می‌توانید با کودکانتان در فلورانس انجام دهید

ده فعالیت که می‌توانید با کودکانتان در فلورانس انجام دهید

شهر فلورانس به صورت شگفت‌انگیزی خیره کننده است. بااین‌حال ظاهر آن همیشه این را نشان نمی‌دهد که تا چه حد می‌تواند برای خانواده مناسب باشد. نگاهی به لیست ما از ده فعالیتی که می‌توانید همراه با فرزندانتان در فلورانس انجام دهید، بیاندازید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که تمام اعضای خانواده‌تان از سفر به این شهر لذت خواهند برد.

برای خرید بلیط هواپیما خارجی و رزرو هتل به فلایتیو مراجعه کنید. 

موزه کودکان 

این یک موزه مخصوص کودکان (Museo dei Ragazzi) واقع در پلاتزو وکیو در مرکز شهر قرار دارد مکانی که کودکان شانس این را دارند که نقاشی‌های گچی بکشند و آثار خود را همراه با خود به خانه ببرند. همچنین موزه دارای 2 سالن تئاتر است که یکی از آن‌ها مخصوص کودکان بالای 3 سال است و "اتاق داستان بیا و گارسیا" نام دارد. دیگر سالن تئاتر، مخصوص کودکان بالای 8 سال (تا افراد بزرگسال) است و «رنسانس و تمدن در فلورانس» نام دارد. موزه در تمام سال میزبان و برگزارکننده کارگاه‌های آثار دست‌ساز» است که امکان رزرو تور در موزه آن نیز وجود دارد. در اینجا بازیگران لباس شخصیت‌های معروف مانند وازاری یا گالیله را می‌پوشند و عیناً تاریخ آن‌ها را به شما و فرزندانتان نشان می‌دهند.

موزه لئوناردو داوینچی

این موزه یکی دیگر از موزه‌هایی است که برای کودکان مناسب است و فرصت خوبی برای آن‌ها به وجود می‌آورد تا با اکثر آثار خلاقانه لئوناردو آشنا شوند. هدف موزه آوردن هنرمندان نقاش معروف است و نتیجه آن مدل‌های فراوانی از مسلسل تا جرثقیل است که دارای قطعات متحرک هستند و کودکان می‌توانند آنها را لمس کنند.

گردش با اتوبوس‌های 2 طبقه سرباز

امروزه این اتوبوس‌ها را تقریباً در تمام شهرهای بزرگ دنیا می‌توان پیدا کرد همچنین این اتوبوس‌ها گزینه‌های مناسبی برای کودکان است. هدست‌های رایگان این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که از گوش دادن به تعاریفی درباره شهر در این مسیر 16 کیلومتری لذت ببرید. این بهترین راه برای جستجو و یادگرفتن درباره شهر بدون شکایت از خستگی پاها» است. اکنون همان‌طور که گردش در شهر با اتوبوس‌های بزرگ امکان‌پذیر است، اتوبوس‌های کوچک و شخصی‌تر هم برای این کار وجود دارد.

بالا رفتن از دئومو

با وجود 463 پله از شروع تا پایان راهروهای باریک با شیب تند، ممکن است که برای همه کودکان مناسب نباشد. بااین‌حال بچه‌هایی که قوی‌تر هستند از چشم‌انداز بالای فانوس لذت خواهند برد. همچنین بهترین راه برای دیدن تابلوی روز حساب (آخرین قضاوت) اثر وازاری از نزدیک است. برای بازدید باید از قبل بلیت رزرو و در ساعت مقرر از آن استفاده کنید چون غیرقابل انتقال است. اگر زمانی برای بازدید از دئومو پیدا نکردید، گزینه دیگری وجود دارد و آن بالا رفتن از 414 پلهٔ برج ساعت جیوتو و دیدن تمام شهر از آن بالا است.

باغ‌های بابلی

همان‌طور که بزرگسالان از زیبایی و شکوه باغ‌های بابلی بدون شک لذت خواهند برد، دیگر اعضای خردسال خانواده نیز می‌توانند در این فضای عالی بازی و انرژی خود را تخلیه کنند. این باغ 111 هکتاری با داشتن بوته‌های پرپیچ‌وخم، چمن، بیشه‌ها، جنگل‌ها، چشمه‌ها و غارها می‌تواند برای ساعت‌ها شما را مشغول گردش و جستجو کند.

کلاس آشپزی

در مرکز فلورانس تعداد فراوانی کمپین برگزارکننده درس‌های آشپزی وجود دارد که بعضی از آنها منحصراً مخصوص کودکان است. پس در مدتی که کودکان مشغول آشپزی هستند، پدرها و مادرها می‌توانند از اطراف تا قلب شهر گردش کنند و چند ساعت بعد برای چشیدن غذاهایی که توسط فرزندانشان پخته شده است، برگردند.

موزه اوفیتزی

شاید برخی از افراد از اینکه گالری اوفیتزی را در لیست خود از فعالیت‌های خانوادگی در فلورانس قرار داده‌ایم تعجب کنند درحالی‌که ما فکر می‌کنیم گردش در اوفیتزی همراه با کودکان امکان‌پذیر است؛ اما این شامل کمی برنامه‌ریزی اضافی خواهد شد. قطعاً تنها در صف گرفتن بلیت به این امید که فرزندان شما برای لذت بردن از داخل نمایشگاه صبر خواهند کرد، نایستید. در عوض بلیت رزرو و یک سرویس راهنمای خانواده بگیرید تا اطراف را به شما نشان دهد. اگر به راهنمای تور بگویید که فرزندانتان با شما هستند، گردش تور را با کارهای هنری مورد علاقه کودکان تطبیق می‌دهد. سعی نکنید تا تمام اتاق‌های گالری و آثار هنری را مشاهده کنید. آن آثاری را انتخاب کنید که بیشتر برای کوچک‌ترها مناسب باشد.

ژلاتو بخورید!

دیدن هیچ یک از شهرهای ایتالیا بدون رفتن به نزدیک‌ترین بستنی‌فروشی (ژلاتریا) کامل نمی‌شود. فلورانس دارای تعداد زیادی بستنی‌فروشی است و کودکان از بازدید از نزدیک‌ترین بستنی‌فروشی خسته نخواهند شد.

سوار کاروسل شوید

خانواده‌ها می‌توانند یک کاروسل عتیقه و آنتیک در پیاتزادلاریپوبلیکا پیدا کنند که در تمام سال کار می‌کند و کودکان شما را ناامید نخواهد کرد. بعد از لذت بردن از کاروسل‌سواری به فروشگاه بارتولوچی که در آن نزدیکی است بروید. فروشگاهی که در آن خانواده بارتولوچی نسل‌هاست که پینوکیوی چوبی به عنوان سوغاتی می‌سازند.

فیزوله

برای اینکه مدام در مرکز شهر نباشید، فکر کردیم که بازدید از فیزوله خالی از لطف نیست. فیزوله در تپه‌های بالای شهر قرار دارد. در این بالا چیزهای فراوانی مانند مقبره‌های اتروسکی‌ها برای سرگرم کردن کودکان وجود دارد. باور کنید یا نه سایز کوچک آنها برای اعضای کوچک خانواده مناسب برای بالا و پایین رفتن است. شما همچنین یک آمفی‌تئاتر و باقیمانده معبد و استخرهای رومی را در این مکان پیدا خواهید کرد و به شما این امکان را می‌دهد چیزهایی که در مدرسه یاد گرفته‌اید را در زندگی ببینید. در این سفر همراه با کودکانتان می‌توانید کتاب‌هایی درباره تاریخ رم مطالعه کنید. درباره این موضوع کتاب‌های خوبی وجود دارد اما نه سری کتاب‌های تاریخ‌های ناگوار.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط