عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کتابخانه باشکوه در آرژانتین

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کتابخانه باشکوه در آرژانتین

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

کتابفروشی دراماتیک

عکس امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک تصویر یک کتابخانه و کتابفروشی متفاوت در آرژانتین را نشان می‌دهد. این کتابخانه که در بوینس آیرس واقع شده، ساختمان یک آمفی تئاتر قدیمی با قدمت در حدود 100 سال است که اکنون به یکی از معروف‌ترین کتابخانه‌های دنیا تبدیل شده. در این کتابخانه باشکوه می‌توانید با یک فنجان قهوه ساعت‌ها در میان انبوهی از کتاب‌ها و معماری عجیب کتابخانه وقت بگذرانید. این عکس را توماس مارتین عکاس استرالیایی ثبت کرده است. این کتابفروشی ال آتنو نام دارد و به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری بوینس آیرس شناخته می‌شود.

بوینس آیرس؛ پایتخت کتاب

آمریکای جنوبی به عنوان یکی از قطب‌های ادبیات جهان شناخته می‌شود. از گابریل گارسیا مارکز کلمبیایی و پابلو نرودای شیلیایی تا خورخه لوییس بورخس که در آرژانتین زندگی می‌کرد و بسیاری نویسنده و شاعر دیگر همگی در ادبیات جهان قدم‌های بلندی را برداشته‌اند. اما آرژانتین یکی از مهم‌ترین این کشورها است تا آن‌جا که در سال 2011 بوینس آیرس پایتخت این کشور به عنوان پایتخت کتاب جهان در آن سال شناخته شد. سیلویانو اوکامپو، خوزه هرناندز، فولورینسو سانچز و در راس همه این‌ها خورخه لوییس بورخس از شاعران و نویسندگان مطرح آرژانتینی هستند. غیر از ال آتنو که معروف‌ترین کتابفروشی بوینس آیرس است، کتابفروشی‌های شناخته شده و خاص دیگری نیز در این شهر وجود دارند. کالچرال فکتوری یکی از این کتابفروشی‌ها است که مجموعه‌ای از کافه و رستوران، کتابفروشی، کتابخانه و نمایشگاه در کنار یکدیگر واقع شده‌اند. کتابفروشی دیگر لیبروس دل پاساخه نام دارد که یک کافه کتاب بزرگ و معروف با فضایی گرم و قدیمی است.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط