شهر ازمیر

بهترین سواحل در شهر ازمیر

شهر ساحلی چشمه حدود یک ساعت تا مرکز شهر ازمیر فاصله داشته و یکی از محبوب‌ترین مناطق تابستانی در ترکیه است. وقتی‌که هوا گرم می‌شود، گردشگران از ازمیر راهی سواحل فراوان چشمه شده و در حاشیه دریای اژه به شنا و آب‌تنی می‌پردازند. فلایتیو به همین بهانه نگاهی به محبوب‌ترین سواحل چشمه انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

ساحل ایلیکا

ساحل ایلیکا با ماسه‌های سفیدرنگ و آب‌های آبی خود دو کیلومتر طول داشته و میزبان اقامتگاه‌های متعددی است. ایلیکا همچنین به خاطر داشتن چشمه‌های آب گرم طبیعی شهرت فراوانی دارد. برخی از این چشمه‌ها در نزدیکی دریا قرار دارند و گردشگرانی که به دنبال روش‌های درمانی طبیعی هستند را به خود جذب می‌کند. در همین نزدیکی می‌توان از حمام‌های گِل نیز استفاده کرد. باد سواری یکی از ورزش‌های محبوب در ساحل ایلیکا به هنگام وزیدن بادهای شدید است.

ساحل الماس

ساحل الماس (پیرلانتا به زبان ترکی) به سبب موج‌ها و بادهای فراوان، یکی از بهترین نقاط شهر برای موج‌سواران است. این ساحل در ۱۰ کیلومتری مرکز چشمه واقع شده و نام آن از ماسه‌های درخشان شبیه به الماس گرفته شده است. وقتی‌که وارد آب می‌شوید، می‌توانید، بدون آنکه خطری شما را تهدید کند، در حدود ۲۵۰ متر در داخل دریا جلو بروید.

ساحل طلایی

ساحل طلایی (آلتینکوم به ترکی) در ۱۰ کیلومتری مرکز چشمه به شما نشان خواهد داد که ماسه‌های یک ساحل تا چه اندازه می‌توانند زیبا باشند. ساحل طلایی که در مسیر بادهای شمالی است، در مقابل دریای آزاد قرار گرفته و آب آن در مقایسه با دیگر سواحل چشمه دمای پایین‌تری دارد. بااین‌حال، وقتی‌که دمای هوا گرم می‌شود، شنا در این ساحل لذتی دوچندان خواهد داشت.

ماوی کوی

ماوی کوی (Mavi Koy) که به خاطر داشتن آب‌های شفاف به آکواریوم مشهور است، مکانی ایده‌آل برای تماشای دنیای زیر آب محسوب می‌شود. قطعا می‌توان درون آب شیرجه زد و به کمک تورهای قایقی خود را به یک خلیج کوچک در همین حوالی رساند. شرکت‌های برگزارکننده این تورها گردشگران را از شهر چشمه به این ساحل و جزایر اطراف آن می‌برند.

ساحل بویالیک

ساحل بویالیک (Boyalık) در مقایسه با ساحل سفیدرنگ و زیبای ایلیکا دارای طبیعتی بکرتر بوده و حدود ۲ کیلومتر طول دارد. بادهای آرام به همراه محیط ساکت اطراف، این ساحل را به مقصدی محبوب در میان گردشگران شهر چشمه تبدیل کرده است. کافه‌های دنجی در این ساحل به چشم می‌خورند. به‌علاوه، خلیج آیایورگی (Ayayorgi) در مجاورت بویالیک محل مناسبی برای تجربه ورزش‌های آبی در شهر چشمه است.

خلیج آیایورگی

خلیج آیایورگی محبوب‌ترین منطقه در چشمه برای انجام انواع تفریحات آبی در فصل تابستان است. می‌توان در اینجا کافه‌های ساحلی فراوانی را مشاهده کرد که با تاریک شدن هوا از گردشگران بی‌شماری میزبانی می‌کنند. بخش‌های خانوادگی این ساحل آرام‌تر و خلوت‌تر بوده و خبری از سروصدای زیاد نیست.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط