سفرهای یک روزه از توکیو

سفرهای یک روزه از توکیو

منطقه‌ی اطراف مرکز توکیو پر از معبدهای باستانی و جنگل‌های سر به فلک کشیده، کوه‌های آرام و استخرهای زمردین و گرم است که فقط باید به سراغشان بروید و آن‌ها را کشف کنید. کسانی که به دنبال فرار از شلوغی توکیو هستند، یا دوست دارند لذت سفر خود را بیشتر کنند، می‌توانند پنج سفر روزانه از توکیو را در ادامه بخوانند – نیاز به اقامت شبانه نیست.

کوه و پنج دریاچه‌ی فوجی

کوه نمادین ژاپن که فوجی نام دارد یکی از مواردی است که بازدیدکنندگان منطقه‌ی توکیو حتماً باید به آن سر بزنند. این کوه با داشتن ارتفاع 3776 متر بالای سطح دریا، بلندترین قله‌ی ژاپن است. این کوه در منطقه‌ی پنج دریاچه‌ی فوجی قرار دارد، که فعالیت‌های مختلفی مثل مسیرهای پیاده‌روی دیدنی و ورزش‌های آبی در دریاچه‌ها در آن انجام می‌شود. حتی اگر قصد بالا رفتن از کوه را نداشته باشید، بازدید از زیارتگاه فوجی سنگن جینجا به شدت توصیه می‌شود. معبد 400 ساله‌ی شینتو با پای پیاده 15 دقیقه تا ایستگاه فوجیسان فاصله دارد. Japan Tours تورهای منطقه‌ی توکیو را ارائه می‌کند؛ در غیر این صورت، اگر از ماجراجویی شخصی بیشتر لذت می‌برید، فوجی یوشیدا و کاواگوچی کو دو شهر اصلی هستند که امکان دسترسی را فراهم می‌سازند.

زیارتگاه‌ها و معابد نیکو (Nikko)

حدوداً در فاصله‌ی دوساعتی شمال توکیو در خط توبو نیکو، جنگل قدیمی و شهر نیکو قرار دارد، که 103 ساختمان مذهبی آن یکی از مکان‌های میراث جهانی یونسکو را تشکیل می‌دهند. در زیارتگاه توشوگو، سالن‌ها در اختیار خاندان توکوگاوا بودند – خاندانی که تا زمان جنبش اصلاح طلبانه ی میجی بر ژاپن دوره‌ی ادو حکمرانی می‌کردند – و باعث حیرت بازدیدکنندگان می‌شوند. اگر زیاد شلوغ نباشد می‌توانید در میان سروهای بلند و زیارتگاه‌های باستانی، خودتان را در تاریخ فئودال ژاپن رها کنید. سایر جاذبه‌های دیدنی عبارت‌اند از پل شین کیو و دره‌یKanman-ga-Fuchi ، مسیر جنگلی حفاظت‌شده توسط مجسمه‌های جیزو.

شهر چشمه‌ی آب گرم کوساتسو

کوساتسو که در استان گونما قرار دارد، شهر محبوب ژاپن و دارای حمام آب گرم (onsen) است. جذابیت آن به خاطر آب‌های معطر و زمردین آن است، که غنی از سولفوریک اسید هستند، همان ترکیبی که عطر منحصربه‌فردی را به تخم‌مرغ‌های پخته‌شده می‌بخشد. چشمه‌ی آب گرم یوباتاکه در مرکز شهر نیز یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های آن است، و هنگام شب روشن می‌شود. به‌جز لذت بردن از حمام‌های آب گرم، بازدیدکنندگان می‌توانند از کوه شیرانه برای راه‌پیمایی در پاییز یا اسکی سواری در زمستان استفاده کنند.

کاماکورا

با اینکه کاماکورا تا حدودی در گوشه‌ی شهر قرار دارد، به لطف سیستم ریلی عالی ژاپن بازدید از آن در یک سفر یک‌روزه از توکیو امکان‌پذیر است. این شهر به لطف تاریخ غنی خود و اینکه پایتخت سابق کشور بوده است، به داشتن تعداد زیادی معبدهای بودائی و شینتو مشهور است. کاماکورا سیستم ریلی کوچک خود را دارد، که بازدیدکنندگان را به معابد مختلف یا کنار دریا می‌رساند، به همین خاطر گشت‌وگذار در آن مثل آب خوردن است. علاوه بر اینکه حتماً از دای بوتسو یا بودای بزرگ دیدن کنید، تماشای معبد تسوروگائوکا هاچیمانگو را به خاطر حیاط وسیع آن، و معبد جومیوجی را به خاطر باغ متمایز و چایخانه‌ی سنتی آن از دست ندهید.

تاکائو سان

یکی دیگر از مقاصد محبوب سفرهای یک روزه از توکیو، کوه تاکائو است. بازدیدکنندگان می‌توانند از راه‌پیمایی در طبیعت در یکی از مسیرهای متعدد به سمت بالای کوه لذت ببرند، یا اگر زیاد حس ماجراجویی ندارند، بخشی از مسیر را با تله کابین طی کنند. معبد بودائی قدیمی یاکوئواین، که در سال 744 بنا شد، یکی از دیدنی‌های تاکائوسان است که حتماً باید به آن سر بزنید. رسیدن به ایستگاه تاکائوسانگوچی در خط کیئو کمتر از یک ساعت زمان می‌برد.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط