پارک‌های ملی کانادا

با زیباترین پارک‌های ملی کانادا آشنا شوید

کانادا با این‌ همه زیبایی همیشه مقصد مهمی برای گردشگران بوده است. این کشور در بسیاری از نظرسنجی‌های وب‌سایت‌های گردشگری به‌عنوان مقصد شماره یک مسافران در سال ۲۰۱۷ انتخاب شده‌است. افراد زیادی دلیل این برتری کانادا را جست‌وجو می‌کنند.

این کشور با داشتن دریاچه‌های یخ‌زده و جاده‌های جنگی با طبیعت وحشی، شایسته دریافت این عنوان بوده است. پارک‌های کانادا نیز یکی دیگر از عوامل جذب گردشگران هستند. برای مثال پارک‌های ملی این کشور به‌طور رایگان پذیرای گردشگران بوده و ازاین‌جهت به مسافران در کاهش هزینه‌های سفر کمک می‌کنند. فلایتیو به همین بهانه سری به زیباترین پارک‌های ملی این کشور آمریکای شمالی زده است. با ما همراه باشید.

۱. پارک ملی کلوان | یوکون

کوه‌های پوشیده از برف با عطر شیرین چوب کاج و چشم‌اندازی بدیع، پارک ملی کلوان را به جواهری در منطقه یوکون تبدیل کرده است. کلوان در نزدیکی مرز ایالات‌متحده آمریکا قرار داشته و این پارک با یک میسر رانندگی شبیه به عدد 8 انگلیسی از میان آلاسکا عبور می‌کند.

موقعیت مکانی: غرب کانادا

جاذبه‌های گردشگری: کوه‌های پوشیده از برف، کوه‌های یخی، جنگل‌های انبوه، خرس‌های گریزلی، شفق‌های قطبی.

بهترین زمان برای سفر: فصل بهار به دلیل طبیعت سرسبز و فصل تابستان به خاطر هوای گرم و فصل پایین به خاطر برگ‌ریزان، بهترین فصول سفر به این پارک ملی هستند.

محل اقامت: امکان حضور در کمپ‌های گردشگری با پرداخت مبلغ ۱۰ دلار وجود دارد. شهر وایت‌هورس نیز در نزدیکی پارک واقع شده و می‌توان در آنجا اقامت کرد.

۲. پارک ملی کیپ بریتون هایلند | نوا اسکوتیا

رانندگی در نزدیکی ساحل، طبیعت حیرت‌انگیز و طراوت دائمی هوا از ویژگی‌های پارک کیپ بریتون هایلند هستند. این پارک یکی از بهترین مکان‌ها برای رانندگی محسوب می‌شود. حتما سعی کنید که از مسیر Cabot Trai عبور کرده و شاهد گوزن‌های زیبای شمالی در این منطقه از کانادا باشید.

موقعیت مکانی: شرق کانادا

جاذبه‌های گردشگری: گوزن‌های شمالی، مرغ‌های دریایی، تماشای نهنگ‌ها (این کار از طریق سفر با تورهای مسافرتی امکان‌پذیر است) و مشاهده شهرهای پرهیاهوی ساحلی

بهترین زمان برای سفر: فصل تابستان به خاطر گرمای هوا و فصل پاییز به خاطر برگ‌ریزان درختان بهترین زمان برای سفر به این پارک ملی است.

محل اقامت: امکان چادر زدن در پارک یا رزرو هتل در شهرهای نزدیک وجود دارد.

۳. پارک ملی واپوسک | مانیتوبا

اگر به دنبال محلی برای تماشای خرس‌های قطبی هستید، واپوسک را فراموش نکنید. این پارک ملی بهترین مکان برای انجام این کار است. پارک ملی واپوسک در شمالی‌ترین نقطه کانادا قرار دارد، اما به نظر می‌رسد که تماشای خرس‌های قطبی در میان دشت‌های بی درخت پوشیده از گلسنگ (توندرا) فراموش‌نشدنی باشد.

موقعیت مکانی: مرکز و غرب میانه کانادا

جاذبه‌های گردشگری: خرس‌های قطبی، روباه قطبی، گوزن شمالی، چشم‌انداز قطب شمال، تالاب‌ها، جنگل‌های فراشمالگان. تورهای این منطقه کمی گران هستند، اما قیمت آن‌ها برای بازدید از این پارک معقول است. تورهای روزانه نیز برای گردشگران در دسترس است.

زمان مناسب برای سفر: اواخر فوریه تا اواسط مارس بهترین زمان برای تماشای توله خرس‌های قطبی است. اواخر اکتبر تا نوامبر نیز فرصت مناسبی برای مشاهده دسته‌هایی از خرس‌های بالغ محسوب می‌شود.

محل اقامت: می‌توان در شهر چرچیل هتل رزرو کرد.

۴. پارک ملی مونت ترمبلانت | کبک

دامنه‌هایی پوشیده از برف، تماشای منطقه از داخل تله‌کابین و خوردن پنیرهای نرم محلی خلاصه‌ای از پارک ملی مونت ترمبلانت در منطقه فرانسوی‌زبان کانادا است. گفته می‌شود که در این منطقه هر فصل حال و هوای خود را دارد؛ پاییز فصلی رنگین‌کمانی است، درحالی‌که بهار و تابستان چشم‌اندازی سرسبز و گرم در هنگام پیاده‌روی در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

موقعیت مکانی: کبک (مرکز کانادا)

جاذبه‌های گردشگری: اسکی سواری، پیاده‌روی در مسیرهای جنگلی، حمام آب گرم در فضای بیرون و میان برف و یخ، خوراکی‌های دل‌چسب فرانسوی کانادایی.

زمان مناسب برای سفر: زمستان برای اسکی و بهار تا پاییز برای تماشای طبیعت زیبا.

محل اقامت: اقامت در دهکده مونت ترمبلانت برای تجربه‌ای رویایی یا رفتن به کمپ‌های پارک ملی امکان‌پذیر است.

۵. پارک ملی گروس مورن | نیوفاندلند

کوه‌ها، آبدره‌ها، رودها و بیشتر از آن، بخشی از طبیعت زیبای پارک ملی گروس مورن هستند. باوجود خرس‌ها، روباه‌ها و سیاه‌گوش‌های قطبی و آبشارهای متعدد، چگونه می‌توان مجذوب این منطقه حیرت‌انگیز نشد؟

موقعیت مکانی: شرق کانادا

جاذبه‌های گردشگری: آبدره‌های عظیم، چشم‌اندازهای بدیع، دریاچه‌های بزرگ، آبشارها، کوه‌ها و طبیعت وحشی.

فصل مناسب سفر: شرایط جوی در زمستان این منطقه بسیار سخت است، بنابراین فصل بهار تا پاییز فرصت خوبی برای سفر به این پارک است. بهترین زمان برای سفر فصل تابستان است که می‌توان در پارک ملی چادر زد یا پیاده‌روی کرد.

محل اقامت: امکان چادر زدن در پارک وجود دارد، هرچند می‌توان در شهرهای نزدیک آن نیز هتل رزرو کرد.

۶. پارک ملی جزیره پرنس ادوارد | جزیره پرنس ادوارد

مسیرهای ماسه‌ای قرمزرنگ به همراه شهرهای کوچک پرهیاهو بخشی از جاذبه‌های این پارک ملی آرام هستند. طرفداران داستان آن شرلی با موهای قرمز باید سری به محل زیبای تولد این شخصیت خیالی بزنند.

موقعیت مکانی: شرق کانادا

جاذبه‌های گردشگری: سواحل قرمزرنگ، فانوس‌های دریایی زیبا و شهرهای رنگارنگ.

فصل مناسب سفر: تابستان فصل مناسبی برای آمدن به کنار اقیانوس است. البته اگر از شلوغی بیزارید، در فصل خنک‌تر بهار و پاییز به این پارک بیایید.

محل اقامت: در سراسر این جزیره کمپ‌هایی برای اقامت وجود دارد. به‌علاوه گردشگران می‌توانند از هتل‌های جزیره هم استفاده کنند.

۷. پارک ملی جسپر | آلبرتا

آیا دوست دارید تا طبیعت وحشی کانادا را مشاهده کنید؟ جسپر بدون شک بهترین گزینه برای این کار است. به‌علاوه این پارک نسبت به دیگر پارک‌های ملی کانادا خلوت‌تر نیز است. گوزن شمالی، آهو و خرس ازجمله جاذبه‌های این پارک، به‌خصوص در هنگام تاریکی هوا، هستند.

موقعیت مکانی: غرب کانادا

جاذبه‌های گردشگری: طبیعت وحشی کانادا

فصل مناسب برای سفر: سفر به این پارک در هر زمان از سال جذابیت خاص خود را دارد، هرچند فصل بهار تا پاییز هوا گرم‌تر بوده و چادر زدن در پارک امکان‌پذیر است.

محل اقامت: اقامت در کمپ گزینه‌ای عالی است، اما می‌توان در هتل‌های شهر جسپر نیز اقامت کرد.

۸. پارک ملی جزیره گوزن شمالی | آلبرتا

وقتی‌که کلمه «سافاری» به گوش شما می‌خورد، نام کشور کانادا به‌هیچ‌وجه به ذهن نمی‌آید؛ اما کانادا پس از قاره آفریقا بزرگ‌ترین کشوری است که از حیوانات سم‌دار بر روی زمین میزبانی می‌کند. می‌توان طبیعت وحشی کانادا را با اقامت در کمپ‌های پارک ملی گوزن شمالی تجربه کرد و با رانندگی در سراسر پارک به دیدار گاومیش کوهان‌دار آمریکایی، آهو و دیگر حیوانات رفت.

موقعیت مکانی: آلبرتا (غرب کانادا)

جاذبه‌های گردشگری: دریاچه‌های آرام، سگ آبی، گوزن شمالی، گاومیش، جنگل انبوه و غروب تماشایی خورشید.

زمان مناسب برای سفر: نوامبر تا آوریل بهترین زمان برای تماشای گوزن شمالی است، هرچند فصل پاییز نیز با تغییر رنگ برگ‌ها و تابستان با گرمای دلپذیر، موقعیت مناسبی برای سفر ایجاد می‌کنند.

محل اقامت: شهر ادمونتون (مرکز ایالت آلبرتا) نزدیک‌ترین شهر به این پارک ملی است. می‌توان در هتل‌های این شهر اقامت کرد یا در کمپ‌های پارک چادر زد.

۹. پارک ملی کوه یخ | بریتیش کلمبیا

همان‌طور که از نام این پارک ملی مشخص است، می‌توان در اینجا به تماشای کوه‌های بزرگ یخ نشست. کوه‌های یخ به‌طور مارپیچ در میان قله‌های کوه‌ها قرار داشته و منظره‌ای زیبا را خلق کرده‌اند.

موقعیت مکانی: بریتیش کلمبیا (غرب کانادا)

جاذبه‌های گردشگری: مشاهده کوه‌های یخ فیروزه‌ای‌رنگ و قله‌های سر به فلک کشیده.

زمان مناسب برای سفر: هر فصل جاذبه‌های خاص خود را دارد. زمستان‌های این منطقه با کوه‌های برفی‌تر همراه است، در بهار رودخانه‌های خروشان جریان می‌یابند، زمستان هوا گرم‌تر بوده و همه‌جا سرسبز است و پاییز هزار رنگ این منطقه شما را مسحور می‌کند.

محل اقامت: امکان چادر زدن در کمپ‌های این پارک وجود دارد، هرچند می‌توان در شهرهای اطراف پارک نیز اقامت کرد.

۱۰. پارک ملی فاندی | نیو برونسویک

آبشارها، سواحل ناهموار و بلندترین مدهای جهان در این پارک ملی یافت می‌شوند. سواحل شرقی کانادا بسیار چشم‌نواز هستند. سواحل فاندی، فانوس‌های دریایی و مسیرهای جنگلی در این پارک به‌وفور یافت شده و گوزن شمالی، نهنگ، دلفین و سگ آبی ازجمله حیوانات طبیعت وحشی پارک فاندی به شمار می‌آیند.

موقعیت مکانی: شرق کانادا

جاذبه‌های گردشگری: طبیعت وحشی، سواحل رنگارنگ، صخره‌ها و خطوط ساحلی زیبا و مسیرهای پیاده‌روی جذاب.

زمان مناسب برای سفر: بهار، تابستان و پاییز به دلیل مطلوب بودن دمای هوا فصول مناسبی برای سفر هستند. بهترین زمان برای مشاهده نهنگ‌ها از اواسط جولای تا اوایل سپتامبر است. قایق‌سواری در خلیج فاندی در ماه‌های گرم سال توصیه می‌شود.

محل اقامت: امکان چادر زدن در کمپ‌های پارک وجود دارد و گردشگران می‌توانند در هتل‌های شهر مونکتون نیز اقامت کنند.

۱۱. پارک ملی هزار جزیره | انتاریو

اگرچه نام این پارک دقیقا با تعداد جزیره‌های آن مطابقت ندارد، اما جزایر فراوان این منطقه محلی جذاب برای تماشا هستند. باوجوداینکه پارک هزار جزیره یکی از کوچک‌ترین پارک‌های ملی کانادا است، اما رودخانه‌های جنگلی این پارک بسیار بزرگ هستند. جنگل‌های سرسبز انبوه، صدای فروریختن آب و قلعه‌های آجری تماشایی در سراسر جزایر این پارک ملی، گردشگران بی‌شماری را به منطقه آورده است.

موقعیت مکانی: مرکز کانادا

جاذبه‌های گردشگری: جزایر عجیب و جذاب، قلعه‌های تحسین‌برانگیز، جنگل‌های سرسبز و طبیعت وحشی متنوع با حیواناتی چون سگ آبی، گرگ صحرایی (کایوت)، راسو و جوجه‌تیغی.

زمان مناسب برای سفر: فصول بهار تا پاییز موقع مناسبی برای سفر به این پارک به‌منظور قایق‌سواری و گردش در مسیر رودخانه هستند.

محل اقامت: می‌توان در بسیاری از شهرهای کوچک اطراف پارک ملی اقامت کرد.

۱۲. پارک ملی شبه‌جزیره بروس | انتاریو

شبه‌جزیره بروس با داشتن غارهای مخفی و سرداب‌های آبی‌رنگ زیبا، سفری ارزشمند به‌حساب می‌آید. مسیرهای کوه‌پیمایی فراوانی در این پارک وجود دارد. این پارک که در نزدیکی آبشار نیاگارا قرار داشته، فرصتی مناسب برای مقایسه‌های آبشارهای معروف دنیا با یکدیگر است.

موقعیت مکانی: مرکز کانادا

جاذبه‌های گردشگری: آب‌های شفاف سبزرنگ، سرداب‌های زیرزمینی خارق‌العاده، آبشارهای خروشان، صخره‌های مشجر، طبیعت وحشی زیبا با جانورانی چون خرس، روباه، راکون و موش‌خرما

فصل مناسب سفر: پاییز به خاطر تغییر رنگ برگ‌ها زمان مناسبی برای سفر است. در تابستان و بهار نیز هوا کاملا گرم بوده و مسیرهای پیاده‌روی سرسبز هستند.

محل اقامت: امکان چادر زدن در کمپ‌های پارک وجود دارد، اما می‌توان در هتل‌های شهرهای اطراف نیز اقامت کرد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط