بمبئی

۱۰ کار هیجان‌انگیزی که می‌توان در بمبئی انجام داد

چگونه بیش‌ترین سرگرمی را در رنگارنگ‌ترین و شلوغ‌ترین شهر هند داشته باشیم؟

۱. شرکت (بدون دعوت) در عروسی‌های بزرگ و شلوغ هندی

تمام این عروسی‌ها درباره سبک ظاهری و لباس پوشیدن است. ابتدا نیاز به آراسته شدن دارید، پس در مغازه باشکوه "سابیاساشی" (Sabyasachi) که بهترین مغازه در "کالا گودا" (Kala Ghoda) است، توقف کنید و اجازه دهید تا آن‌ها به شما ساری‌های جواهر نشان (نوعی لباس هندی) و دامن‌های گلدوزی شده شلوغ بپوشانند. سپس مستقیم به جماعت‌خانه (gymkhanas) در بلوار "مارین درایو" (Marine Drive) بروید و به صداهای یک عروسی هندی که در آن بهانگرا (bhangra -یک نوع سبک موسیقی و رقص در هند)، رقص بالیوودی و آهنگ پنجابی اجرا می‌شود، گوش دهید. در میان درها تلوتلو بخورید و پای خود را تکان بدهید (برقصید). اگر کسی پرسید جواب دهید که شما دوستِ دخترِ همسایه‌ی داماد هستید که از لندن آمده‌اید!

۲. FLYING SUN SALUTATION انجام دهید

یوگای هوایی یکی از آخرین کارهای دیوانه‌وار بمبئی است. دانش‌آموزان در لباسی تحت کنترل، معلق از سقف قرار می‌گیرند و در همان حال یک سری از فعالیت‌های یوگای آکروباتیک را انجام می‌دهند. کلاسی با "آروشکا پاروانی " (Anushka Parwani) که یک مربی یوگا است، بردارید یا در "استودیو هنرهای نارنجی " که همچنین برگذارکننده کلاس‌های رقص بالیوودی و شیمی (نوعی یوگا و رقص که شانه‌ها و بدن را درگیر می‌کند) است، شرکت کنید (که می‌تواند شما را آماده رفتن به عروسی هندی کند).

۳. عبور با قایق بادبانی از دروازه در هنگام غروب آفتاب

دروازه هند در بمبئیی (طاق نصرتی ساخته بریتانیایی‌ها) در غروب آفتاب، لحظه‌ای نمادین و زیبا برای گرفتن عکس برای اینستاگرام است؛ اما باهوش باشید و جمعیت را کنار بزنید، یک قایق بادبانی کرایه کنید و آن منظره را از روی دریا تماشا کنید. اقیانوس آبی دارای ناوگانی از کشتی‌ها برای انتخاب است. با خود نوشیدنی، "وادا پاو " (vada pavs) و بلندگوهای قابل حمل (برای موسیقی) بردارید و تمام سایه‌های صورتی رنگ آفتاب را هنگام غروب در آسمان تماشا کنید.

۴. سوار یک ریکشای سفید پر سر و صدا در تپه‌های بالیوود شوید

در "باندرا " سوار یک اتوریکشا شوید، درخواست سواری‌ای جانانه و پر جنجال کنید و از عمارات‌ ستاره‌های فیلم‌ها عبور کنید. اگر روز یکشنبه است، ممکن است "سلمان خان " سوپر استار بالیوود را ببینید که در مسیر "بنداِستند پروموناد " (Bandstand Promenade) در کنار جمعیت است. پیدا کردن مسیری برای سواری کردن سخت نیست (ترفندش آن است که آن‌ها را کنار بزنید)؛ اما اگر می‌خواهید احساس امنیت بیشتری کنید با راننده "Sandeep Bacche" که بسیار خیرخواه و بشردوست است، تماس بگیرید (۹۱۹۹۲۰۷۸۰۰۳۰). او وسیله نقلیه خود را با کاراکتر بالیوودی "مانا بهای " (Munna Bhai) آراسته است، برای مسافران خسته با خود فلاسک چای حمل می‌کند، به معلولان و سالمندان تخفیف می‌دهد و برای کسانی که محتاج هستند، (پول) جمع آوری می‌کند.

۵. در جذابترین خانه‌های مستعمراتی اقامت کنید

هتل بوتیک‌ها در بمبئی بسیار کمیاب هستند، پس "ابد " (Abode) با ۲۰ اتاق به مهمانان خود خوشآمد می‌گوید. (هتل خود را اولین هتل-بوتیک لوکس بمبئی می‌نامد). این هتل واقع در محله شلوغ "کولابا " (Colaba) واقع شده است. این هتل قدیمی و مستعمراتی بمبئی دارای کف‌هایی با کاشی‌های دست‌ساز، مبلمان بازسازی شده با نیشکر و چوب‌های حکاکی شده و تست‌های پنیری فلفلی است. ساخت این هتل الهام گرفته شده از جماعت‌خانه‌ها است. کارکنان این هتل خارق‌العاده هستند. آن‌ها می‌توانند تجربه‌هایی منحصربه‌فرد از فراهم کردن کلاس‌های شخصی یوگا تا ترسیم مسیری خوش‌منظره برای دویدن صبح‌گاهی را برای شما ترتیب دهند.

۶. در قورباغه آبی به کنسرت بروید

انبارهای قدیمی ایستگاه قطار (Lower Parel)، اکنون به‌عنوان محلی مهم، صنعتی و شیک تبدیل‌شده که به "تودی میلز " (Todi Mills) معروف است. این مکان تبدیل به خانه‌هایی برای رستوران‌ها، کافه‌ها و محل برگزاری قورباغه آبی (Blue Frog) شده است. بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین جشنواره‌ها وکنسرت‌های شهر در این مکان برگزار می‌شود. تمام هنرمندان از گروه‌های هندی تا گروه‌های موسیقی آکاپلا (نوعی سبک موسیقی) در این مکان اجرا دارند (تالوین سینگ (Talvin Singh) وتی-پین (T-Pain) هر دو در این مکان اجرا دارند). این مکان برای افرادی که اشتیاق به موسیقی دارند، مناسب است و جمعیت از دسته‌ای موزیکال و خلاق تشکیل می‌شود.

۷. جشن در کافه‌ای که بهترین چشم‌اندز شهر را دارد

برید بالا، بالا، بالا تا به پشت‌بام "هتل چهارفصل " بمبئی برسید. این کافه در فضای باز و دارای چشم‌اندازی تا افق، از پل "سی لینک " (پیوند دریا) و تمام این شهرِ روشن است. همه‌چیز در روزهای یکشنبه زمانی که دی-جی‌ها در این مکان از ساعت ۵:۳۰ جشن (Sundowners on Sundays) را برگزار می‌کنند، جانی تازه می‌گیرد.

۸. گشتن در محله کالا گودا

کالا گودا یک محله و میراثی قدیمی است و درواقع "شوردیجِ " (Shoreditch -مکانی واقع در لندن) بمبئی است. این محله دارای ساختمان‌های سنگی که ساخت آن‌ها به سال ۱۸۶۹ برمی‌گردد، گالری‌ها، کافه‌ها و چند مغازه‌ درخشان است. "فیلتر شاپ " (Filter Shop) مغازه‌ای است که طراحی آن هندی و گشتن در آن لذت بخش است. در ریتم هوس (Rhythm House) که یک فروشگاه موسیقی است، موسیقی گوش دهید. نهار را در رستوران "تریشنا " (Trishna) و یک خرچنگ کره‌ای سیردار میل کنید. بهترین زمانِ آمدن به این محله در ماه فوریه و زمانی است که فستیوال کالا گودا برگزار می‌شود. زمان این فستیوال، مردم از تمام ناحیه‌ها به این مکان می‌آیند تا از بازار بزرگی که در آن هنرمندان و سازندگان تمام هند محصولات خود را برای فروش می‌گذارند، شرکت کنند.

۹. زاغه

برای افرادی که مایلند از یک زاغه‌نشین هندی دیدن کنند، این مکان، شگفت‌انگیز است. برای دیدن چگونگی زندگی در یک زاغه باید به محله "دهاراوی " (Dharavi) که ناحیه‌ای کلبه نشین، عظیم و گسترده است، بروید. همچنین این منطقه بزرگترین ناحیه برای زاغه‌نشینان در آسیا است. این منطقه شلوغ و پرتکاپو است و صنایع کوچکی در آن رونق دارد. این ناحیه دارای اقتصاد و تولید ناخاصلی داخلی (GDP) جداگانه است که در سال گذشته مقدار تولید ناخالصی آن در حدود 665 میلیون دلار بود که شگفت‌انگیز است. به کارخانه تولید صابون رفته و در بوها غرق شوید. سپس به کارخانه بازیافت یا مدرسه خیریه‌ای که در آن دانش آموزان بی‌صبرانه منتظرند تا مهارت خود در زبان انگلیسی را به شما نشان دهند، سر بزنید. با یک محلی که آن ناحیه را می‌شناسد، همراه شوید. در این جهت شرکت تورهای حقیقی (Reality Tours) تورهای راهنمای خوبی دارد.

۱۰. در بهترین رستوران‌های شهر غذا میل کنید

هم اکنون بمبئی قطب اغذیه‌فروشی و فست فود آسیایی است. برای رفتن به رستوران "فتی باو " (Fatty Bao) در باندرا میز رزرو کنید. رستورانی که در آن سالمون کارپاچیو و شکم خوک در آن سرو می‌شود. رستوران "پاپایا " (Pa Pa Ya) در لوئر پارل به تازگی افتتاح شده و بخشی از گروه رستوران‌های عظیم سرآشپز معروف "جیگز کالرا " (Jiggs Kalra) است. مکانی جالب برای صرف نوشیدنی و فوژن آسیایی (نوعی غذا) مانند پوست نرم خرچنگ با جوهر ماهی مرکب است. همچنین در این رستوران شاه میگو با سس سیراچا (sriracha baos) و گوشت بره با پراتا (prata -نوعی نان) که بسیار خوش‌طعم است، سرو می‌شود.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط