جاذبه‌های فرهنگی برلین

با جاذبه‌های فرهنگی برلین آشنا شویم

پایتخت آلمان جاذبه‌های فراوانی در اطراف خود دارد. این شهر یکی از پرشورترین و درعین‌حال آرام‌ترین مناطق اروپا محسوب می‌شود. کافی است تا یک‌بار از برلین دیدن کنید تا برای همیشه محو در زیبایی‌های این شهر شوید.

برای خرید بلیط هواپیما به فلایتیو مراجعه کنید.

گالری هنری بوروس

کریستین بوروس در سال ۲۰۰۳ یک آشیانه پرواز قدیمی در منطقه میته خرید و آن را به یک فضای نمایشگاهی اختصاصی برای میزبانی از کلکسیون هنر معاصر خود تبدیل کرد. بازدیدکنندگان می‌توانند برای دیدار از این کلکسیون خصوصی بلیت رزرو کنند. این آشیانه از ۵ طبقه تشکیل شده و نمایشگاه‌های آن شامل بخش مجسمه، هنر چیدمان، نقاشی، ویدئو و عکاسی می‌شوند.

کافه Roses

اگر به دنبال کمی ماجراجویی هستید، کافه Roses می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد. دیدار از این کافه حتی برای لذت بردن از فضای داخلی شگفت‌انگیز آن ارزشمند است. درب‌های پرزدار کافه و دیوارهای صورتی‌رنگ کُرک‌دار همراه با تزئینات داخلی حال و هوایی متفاوت به این مکان بخشیده است. کافه بسیار کوچک بوده و افراد باید به صورت فشرده در کنار هم بنشینند. با اینکه کافه در منطقه‌ای شلوغ قرار دارد، قیمت خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های آن معقول به نظر می‌رسد.

زندان هوهنشون‌هاوزن

هرکسی که فیلم مشهور و تحسین‌برانگیز «زندگی دیگران» را دیده باشد، ترس و وحشت بسیاری از مردم شرق برلین تحت حکومت دیکتاتوری آلمان شرقی و وزارت امنیت آن را درک می‌کند. امروزه می‌توان در قالب تورهای گردشگری از زندان سابق هوهنشون‌هاوزن (Hohenschönhausen) دیدن کرد. اکثر این تورها از سوی زندانیان سابق این زندان برگزار شده و داستان واقعی زندگی آن‌ها تحت شکنجه‌های رژیم را روایت می‌کند. هدف وزارت امنیت آلمان شرقی در این زندان شکستن و وادار کردن زندانیان به اعتراف بود. این تکنیک بسیار ترسناک و غیرقابل‌توصیف بود. زندان هوهنشون‌هاوزن بدون شک یکی از جاذبه‌های تاریخی مهم در شهر برلین است.

کافه پنج فیل

کافه‌های فراوانی در مناطق توریستی برلین به چشم می‌خورد، اما کافه پنج فیل (Five Elephant) به خاطر قهوه‌های خوب و بهترین چیز کیک‌های شهر واقعا ارزش دیدار دارد. صاحبان کافه عاشق قهوه بوده و دارای دستگاه مخصوص خود برای برشته کردن دانه‌های قهوه هستند. چیز کیک‌های این کافه فوق‌العاده بوده و مردم را از سراسر شهر به اینجا می‌کشاند. وقتی‌که هوا خوب باشد، می‌توان بر روی صندلی‌های بیرون کافه در امتداد خیابان مشجر رایشن‌برگر (Reichenberger) نشست.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط