عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ سگ بومی آمریکایی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ سگ بومی آمریکایی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای سفر به امریکا می‎‌توانید جهت خرید بلیط هواپیما امریکا و رزرو هتل خارجی با کارت شتاب به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

زوزه کایوت

عکس منتخب امروز در وبسایت نشنال جئوگرافیک یک «کایوت» را نشان می‌دهد که در منطقه آبفشان «اُلد فیتفول» در پارک ملی «یلو استون» در حال زوزه کشیدن است. کایوت نام گونه‌ای از سگ‌سانان است که در آمریکای شمالی زیست می‌کند. این عکس را «گلن رایتس» عکاس آمریکایی گرفته است.

پارک ملی یلو استون

یلو استون در میان پارک‌های ملی جهان بسیار شهرت دارد و اولین پارک ملی دنیا محسوب می‌شود. سرخپوستان و بومی‌های آمریکا در این منطقه هزاران سال زیست کرده‌اند. یلو استون در آمریکای شمالی واقع شده است و حیات وحش منحصر به فرد و شناخته‌شده‌ای دارد. در این پارک ملی حیواناتی همچون خرس، گرگ، گوزن شمالی، آهو، گورکن، سمور و گونه‌های مختلف دیگر زیست می‌کنند. تعداد گونه‌های پستاندار این منطقه به بیش از 60 نوع می‌رسد و گونه خرس گریزلی از پرجمعیت‌ترین حیوانات آن‌جا به حساب می‌آید.

پارک ملی یلواستون از نظر منابع طبیعی نیز بسیار غنی است. آبشارها، کوه‌ها، چشمه‌های آب گرم، جنگل‌های انبوه و بسیاری پدیده طبیعی دیگر در یلو استون گرد هم آمده‌اند تا این منطقه شگفت‌انگیز را به وجود آورند. معروف‌ترین جاذبه طبیعی این منطقه آبفشان الد فیتفول است که بیش از صد سال از اکتشاف آن می‌گذرد. این آبفشان هر چند ساعت یک بار از درون زمین فوران می‌کند و منظره شگفت‌انگیزی را به وجود می‌آورد. به علاوه پوشش گیاهی این منطقه بسیار منحصر به فرد است و گیاهانی در آن رشد می‌کنند که در نقاط دیگر زمین یافت نمی‌شوند. یلو استون همچنین یک منطقه آتشفشانی نیز به شمار می‌رود که تا کنون بارها فوران کرده است و بقایای آتشفان در آن‌جا کوه‌ها و دره‌های رنگارنگ را به وجود آورده‌اند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط