ترسناک‌ترین نقاط سراسر دنیا

با ترسناک‌ترین نقاط سراسر دنیا آشنا شوید

گاهی سفر به برخی از مناطق دنیا نیازمند شجاعتی فراتر از حد تصور است. مناطقی که ضربان قلب شما را افزایش داده و خون را در رگ‌های شما منجمد می‌کنند. فلایتیو نگاهی به برخی از این نقاط ترسناک در سراسر دنیا انداخته است.

جنگل آئوکیگاهارا | ژاپن

جنگل آئوکیگاهارا، موسوم به جنگل خودکشی، در دامنه کوه فوجی در ژاپن قرار دارد. جنگل خودکشی نام خود را به سبب تبدیل شدن به مکانی محبوب برای مردم ژاپن به‌منظور پایان دادن به زندگی‌شان، به دست آورده است. اجسادی از افراد در میان علائم و نشانه‌های موجود در سراسر این جنگل یافت شده است. بر روی این علائم و تابلوها عباراتی نظیر «زندگی ارزشمند است» نوشته شده است. تاکنون بیش از ۵۰۰ خودکشی در این جنگل اتفاق افتاده و گفته می‌شود که اگر متوجه چیزی در دورترین زاویه از چشمان خود شدید، بدانید که آن چیز روح یکی از اجساد سرگردان در جنگل است.

بیمارستان هلینگلی | انگلیس

بیمارستان هلینگلی در انگلیس درواقع هرگز یک بیمارستان نبود. این بیمارستان برای مدت تقریبا ۹۰ سال یک تیمارستان محسوب می‌شد. با تغییر سیاست‌ها در مراقبت از بیماران، درب‌های این مکان در سال ۱۹۹۴ بسته شد و هلینگلی برای مدت ۱۰ سال بلااستفاده باقی ماند. گفته می‌شود که اگر فردی برای مدتی طولانی در این مکان قدم بزند، صدای گریه‌های بیمارانی را که در هلینگلی نگهداری می‌شدند خواهد شنید.

جزیره عروسک‌ها

جزیره عروسک‌ها، موسوم به ایسلا د مونکا، در منطقه آزتک مکزیک قرار دارد. نام جزیره عروسک‌ها به این دلیل برای این مکان انتخاب شده که در سراسر آن عروسک‌هایی عجیب و ترسناک از درختان آویزان شده‌اند. هیچ دلیل روشنی برای اینکه چگونه این عروسک‌ها از درختان آویزان شده‌اند وجود ندارد، اما محلی‌ها باور دارند مردی که سال‌ها قبل اینجا زندگی می‌کرده، دختربچه غرق‌شده‌ای را درون کانال آب می‌یابد و از آن روز این عروسک‌ها را به یاد او در جزیره آویزان می‌کند.

نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا

نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا دست به ساخت دژهای دریایی درست در سواحل خود در خلال جنگ جهانی دوم زد؛ درنتیجه آن‌ها به‌راحتی می‌توانستند از خود در برابر حملات دریایی دفاع کنند. این دژهای دریایی ارتش بریتانیا امروزه به حال خود رها شده و خاطره‌ای ناخوشایند از آن روزگار و مرگ میلیون‌ها نفر از خود به‌جای گذاشته است.

ایستگاه متروی شهرداری | نیویورک

ایستگاه متروی شهرداری رازی سربه‌مهر در شهر شلوغ نیویورک است. برای مدت تقریبا ۷۰ سال هیچ قطاری از این تونل‌ها عبور نکرده و مسیرهای این ایستگاه به حال خود رها شده‌اند. در صدمین سالگرد افتتاح این ایستگاه، یک قطار نمایشی از این مسیرها به یاد روزهای اول افتتاح آن عبور می‌کند.

تیمارستان ویلارد | نیویورک

تیمارستان ویلارد به‌منظور نگهداری از مجرمان روانی در سال ۱۸۶۹ در ویلارد نیویورک ساخته شد. این تیمارستان خانه تقریبا ۵۰ هزار بیمار در زمان فعالیت خود بوده است. بیش از نیمی از آن بیماران هرگز تیمارستان را ترک نکردند و باعث شدند صدها روح سرگردان در اینجا پرسه بزنند.

بیمارستان نظامی بیلیتز | برلین

بیمارستان نظامی بیلیتز در برلین، زمانی محل مداوای آدولف هیتلر به‌عنوان مجروح جنگی در جنگ جهانی اول بود. این بیمارستان وحشت‌های بسیاری را شاهد بوده و به‌عنوان یکی از نمادهای ثابت برای یادآوری دوران جنگ برای مردم محلی به شمار می‌آید.

پارک تفریحی تاکاکانونوما | فوکوشیما

تاکاکانونوما به احتمال زیاد ترسناک‌ترین پارک تفریحی ژاپن باشد. این پارک در نزدیکی هیروشیما، محل آن حادثه اتمی سهمگین و ترسناک، ساخته شده بود. تاکاکانونوما برای مدت تنها ۱۳ سال فعالیت داشت و به سبب رویدادهای جنگ جهانی و مرگ کودکان در آنجا برای همیشه تعطیل شد.

هتل ریوگیونگ | کره شمالی

کره شمالی خانه هتل ریوگیونگ، به‌عنوان یک شکست معماری به سبب عدم تامین بودجه از سوی دولت، است. این هتل ۱۰۵ طبقه و هرمی شکل سر به آسمان ساییده و مردم این کشور را به یاد توانایی‌ها و ناتوانی‌های حکومتشان می‌اندازد.

اقامتگاه سان ژی | تایوان

اقامتگاه سان ژی در تایوان به‌عنوان «کپسول‌های مرگ» شناخته می‌شود. گفته می‌شود که این مکان نفرین شده است زیرا حتی قبل از ساخت آن، مردم زیادی در طول محاصره دژ زیلاندیا در اینجا کشته شده‌اند. در آن زمان هزاران سرباز هلندی به خاطر نقششان در شکنجه و گرفتن مالیات بیش‌ازحد از بومی‌ها، سلاخی شده بودند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط