رستوران باکو

۱۰ رستوران برتر شهر باکو را بشناسید

باکو پایتخت آذربایجان، یک قطب پر جنب‌وجوش فرهنگی، علمی و صنعتی در ناحیه کوه‌های قفقاز است. باکو به خاطر تاریخ غنی و متنوع خود یک کلان‌شهر با ترکیبی از گروه‌های قومی و سنت‌ها است. امری که می‌توان بازتاب آن را در بخش خوراکی‌ها مشاهده کرد. فلایتیو به همین منظور سری به بهترین رستوران‌های باکو برای آشنایی با طعم غذاهای این کشور زده است. با ما همراه باشید.

اگر برای سفر به باکو تصمیم خود را گرفته‌اید، یادتان باشد که می‌توانید جهت رزرو بلیط هواپیما باکو و رزرو هتل خود، از فلایتیو کمک بگیرید.

رستوران ساحل

در کنار تفرجگاه‌های ساحلی دریای خزر، رستوران ساحل یکی از برترین‌ها در نوع خود محسوب می‌شود. فضای داخلی این رستوران با خطوط چوبی ساده طراحی شده و مدرن و شیک است. به‌علاوه این طراحی با منوی غذایی رستوران که شامل خوراکی‌های باکیفیت منطقه‌ای نظیر انواع کباب‌های سنتی و خوراک‌های مخصوص مرغ و گوشت گوسفند می‌شود، هماهنگ است.

رستوران آواز

رستوران آواز که شهرت خود را به خاطر تمرکز بر ارائه شام باکیفیت آذربایجانی به دست آورده است، ترکیبی از یک رستوران عالی همراه با آهنگ‌های سنتی آذری به شمار می‌آید. این مکان که دارای فضایی برای رستوران است، محلی ایده آل برای صرف شام در محیطی روباز همراه با گوش دادن به موسیقی زنده از گروه‌های جاز است. بخش دیگر این تفرجگاه محلی اختصاصی برای استراحت و قلیان کشیدن است. منوی غذاهای آذری این رستوران بسیار متنوع بوده و غذاهای مخصوص سرآشپز آن ارزش امتحان کردن را دارد.

رستوران زیتون

رستوران زیتون در طبقه چهارم ساختمان «پارک بلوار» قرار گرفته و یکی از بهترین چشم‌اندازهای روبه‌دریا و شهر در باکو را دارد. میهمانان می‌توانند از تراس بیرونی یا پنجره‌های تمام‌قد داخل سالن به بیرون دید داشته باشند. می‌توان از هر دو قسمت رستوران به چشم‌اندازهای معروف شهر نظر برج‌های آتش و دریای مازندران نگاه کرد. این رستوران علاوه بر دیدی عالی،‌ وعده‌هایی باکیفیت از غذاهای سنتی آذری را سرو می‌کند.

باغ ART

باغ ART در قلب منطقه باستانی شهر قدیمی باکو قرار داشته و به سبک این منطقه از آذربایجان طراحی شده است. باغ ART یک رستوران مجلل است که غذاهای سنتی آذری، شیرینی‌های شرقی و چای آذری را همراه با یک سماور سنتی سرو می‌کند. مسافران می‌توانند در این باغ قلیان را نیز تجربه کنند. باغ ART معمولا میزبان رویدادهای هنری متعدد نظیر نمایشگاه‌ها و کنسرت‌های موسیقی سبک جاز است.

رستوران اتاق

این رستوران فرصتی مناسب برای چشیدن طعم انواع پیش‌غذاهای مدیترانه‌ای است. این پیش‌غذاها کوچک اما لذیذ هستند. می‌توان در این رستوران به تماشای نمایشگاه هنرهای زیبا نشست و گاهی نیز در کنسرت‌های آن شرکت کرد.

کلوپ موغام

کلوپ موغام متخصص در طبخ غذاهای آذری، خاورمیانه‌ای و ترک است و در یک ساختمان تاریخی دوطبقه قرار دارد که زمانی قلعه شهر قدیمی باکو بوده است. این ساختمان آنتیک با طراحی داخلی قدیمی دارای فضایی عالی است و حال و هوای آن با اجرای موسیقی زنده و رقص بهتر نیز می‌شود.

رستوران افسانه شرقی

رستوران افسانه شرقی در طبقه چهارم هتلی به همین نام واقع شده و دارای منویی گسترده با بهترین غذاهای اروپایی است. افسانه شرقی فضایی دوستانه و دنج داشته و خدماتی عالی به همراه شامی مبسوط ارائه می‌دهد. این رستوران دیدی عالی مشرف به شهر و دریای مازندران دارد.

زاکورا

زاکورا یک رستوران ژاپنی لوکس است که طراحی خارجی آن ساده بوده و طراحی داخلی آن به‌روز و مدرن است. می‌توان طعم انواع غذاهای ژاپنی را در این رستوران امتحان کرد. میهمانان می‌توانند در سالن مجزا یا در کنار ویترین شیشه‌ای آشپزخانه غذای خود را میل کرده و نحوه آماده شدن سوشی توسط یک آشپز حرفه‌ای را ملاحظه کنند. منوی رستوران حیرت‌انگیز است و خوراک مار نیز در آن دیده می‌شود.

رستوران یازده

رستوران یازده در طبقه یازدهم هتل «پارک» واقع شده و دارای یک رستوران کلاسیک همراه با سالن استراحت برای سرو غذاهای ژاپنی و آسیایی با کیفیتی مطلوب است. در رستوران یازده، همه‌چیز بر پایه کیفیت سنجیده می‌شود. سرو غذاهای متنوع در ظرف‌های سفالی، خدمات بی‌نظیر و حال و هوای دوستانه از ویژگی‌های این رستوران هستند. تماشای شهر از داخل یکی از رستوران‌های شیک شهر در طبقه یازدهم هتل به‌راستی جذابیت فراوانی دارد.

رستوران اُرونِرو

رستوران اُرونِرو یک رستوران مشهور ایتالیایی واقع در هتل ماریوت باکو است. طراحی داخلی لوکس و مدرن رستوران به همراه محوطه غذاخوری آن با نقاشی‌های دیواری و چشم‌اندازی مشرف به شهر، به جذابیت این تفرجگاه می‌افزاید. میهمانان می‌توانند نحوه تهیه غذا از پشت دیوار شیشه‌ای آشپزخانه را مشاهده کنند. منوی غذایی رستوران شامل خوراکی‌های ایتالیایی جدید همراه با مجموعه‌ای برگزیده از غذاها برای افراد گیاه‌خوار و گوشت‌خوار است. دسرهای این رستوران نیز دستکمی از غذاهای آن ندارند. این رستوران در روز شنبه اقدام به برگزاری برنامه «دستورالعمل‌های سری آشپزی» با حضور سرآشپز روبرتو دی فرانکو می‌کند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط