عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ شکار در خلیج مکزیک

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ شکار در خلیج مکزیک

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

روزی یک پرنده شکارچی

عکس منتخب امروز نشنال جئوگرافیک شکار لحظه از لحظه شکار یک پرنده است. این پرنده که آب‌شکاف سیاه نام دارد، بر فراز آب پرواز می‌کند، نوک خود را روی آب قرار می‌دهد و با شکافتن سطح آن، ماهی‌ها و دیگر آبزیان را شکار می‌کند. این پرنده سه نوع سیاه، هندی و آفریقایی دارد که عکس امروز نشنال جئوگرافیک گونه سیاه آن را نشان می‌دهد که در خلیج مکزیک به شکار مشغول است. زیستگاه آب شکاف سیاه اقیانوس آرام است و بیشتر در دریای کارائیب و خلیج مکزیک یافت می‌شود.

طبیعت در خلیج مکزیک

خلیج مکزیک در جنوب شرقی آمریکای شمالی واقع شده است و به سبب وجود منابع نفتی و همچنین اشتراک با کشورهای مهم قاره آمریکا یک منطقه بسیار مهم در آن قاره به شمار می‌رود. اما اهمیت خلیج مکزیک تنها در استراتژیک بودن آن نیست. این منطقه محل مهاجرت و زیستگاه بسیاری از حیوانات است. انواع ماهی، پستانداران دریایی و پرندگان گونه‌هایی هستند که این خلیج را گذرگاه خود برای مهاجرت قرار می‌دهند. علاوه بر پرندگان منابع طبیعی اطراف این خلیج نیز اهمیت فراوانی دارند؛ دلتای میسی‌سیپی که رود میسی‌سیپی را به خلیج مکزیک متصل می‌کند، خود یکی از مهم‌ترین نقاط طبیعی قاره آمریکا و پناهگاه حیات وحش به شمار می‌آید. پارک ملی درای تورتوگز در فلوریدا نیز در شمال این خلیج واقع شده است.

در اطراف خلیج سواحل و هم‌چنین جزایری وجود دارند که از آن منطقه یک قطب گردشگری بزرگ ساخته‌اند؛ جزایر مارکو، ساحل دستین در فلوریدا، جزایر گالوستون در تگزاس از جمله نقاط گردشگری این منطقه هستند.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط