10  دیدنی و تفریح جذاب در گالاتای استانبول

10 دیدنی و تفریح جذاب در گالاتای استانبول

گالاتا مرکز اجتماعی و فرهنگی استانبول است که بناهای یادبود، تجربیات و دیدنی­های آن، تجربه­ای منحصر به فرد را در ترکیه برایتان رقم می­زند. گالاتا همه چیز دارد، از بناهای باستانی تا فرصت خرید و رویدادهای ورزشی. برای آن که بدانید در گالاتا باید چه چیزهایی ببینید، فهرست ما را مطالعه کنید.

 برای خرید هواپیما استانبول و رزرو هتل استانبول از خدمات فلایتیو استفاده کنید. 

خانقاه درویشان گالاتا

تصویر درویشان در حال سماع با ترکیه، فرهنگ این کشور و عرفان خاورمیانه­ای یکی شده است. در خانقاه گالاتا تصویری فراموش نشدنی و جذاب از درویشان را می­بینید که در حال خلسه و نیایش الله، به دور خود می­چرخند. این آیین مدت­ها برای مخاطبان معتقد برگزار می­شده و طی آن، مردان حدود پانزده دقیقه در حالت خلسه می­چرخند و اوراد اسلامی می­خوانند. برای آن که بتوانید نگاهی عمیق به گذشته­ی فرهنگی و معنوی ترکیه داشته باشید، حتما باید سری به این خانقاه بزنید.

 

برج گالاتا

برج گالاتا یکی از مهم­ترین بناهای استانبول است. این برج در قرون وسطا ساخته شده و در بالای آن فضایی وجود دارد که در آن می­توانید به تمام شهر بنگرید. علاوه بر آن در بالای این برج رستوران و کافه بسیار لوکسی قرار دارد. در غروب زیبا یا شب روشن استانبول در زیر پایتان، از خوردن غذا و نوشیدنی­های بین­المللی لذت ببرید. کسانی که به تاریخ علاقمند هستند می­توانند اینجا لباس­های تاریخی به تن کنند و تجربه­ی زمان عثمانی را داشته باشند.

 

کلیسای سنت آنتونی از پادوا 

این کلیسا بزرگ­ترین کلیسای کاتولیک روم در استانبول و نشان دهنده­ی تاریخ مذهبی این شهر است. این بنا در اصل توسط جامعه­ی کوچک ایتالیایی­های استانبول بین سال­های 1906 تا 1912 ساخته شد. مورخان و علاقمندان به معماری می­توانند فضای داخلی زیبا و سازه­های گوتیک این کلیسا را بررسی کنند. این کلیسا هنوز کاملاً مورد استفاده است و از حضور شما در مراسم نیایش نیز استقبال می­شود.

 

خیابان ایستیکلال 

این خیابان مشهور استانبول از همه طرف شما را شگفت زده می­کند. در این خیابان تعداد زیادی رستوران، دسرفروشی، مغازه­های قدیمی و فروشگاه­های زنجیره­ای غربی و یا مستقل وجود دارد. در این خیابان همیشه تعداد زیادی از مردم استانبول و توریست­ها مشغول پیاده­روی هستند. اینجا برای خرید بسیار مناسب است و هم چنین می­توانید گوشه­ای بنشینید و مردم را تماشا کنید! اگر پیاده روی در خیابان برایتان جالب نیست، می­توانید از قطارهای قرمز قدیمی استفاده کنید!

 

موزه­ی هنر مدرن استانبول 

موزه­ی هنر مدرن استانبول دستاوردی مهم برای عرصه­ی هنری این شهر است. در این موزه علاوه بر آثار هنرمندان ترک، می­توانید از کارگاه­ها و نمایشگاه­های جذاب زیادی دیدن کنید. هدف اصلی موزه نشان دادن زیبایی هنر و فرهنگ ترکی است. در این شهر می­توانید اصالت و خلاقیت هنر اصیل ترک را تماشا کنید و ببینید چگونه تاثیرات بین­المللی و گذر زمان، بر تجربه­ی هنرمندان بومی اعمال شده است. حتما از این موزه دیدن کنید!

 

پل گالاتا

پل گالاتا یکی از نقاط قدیمی جذابی است که می­توانید از آنجا افق استانبول را تماشا کنید. وقتی جایی ایستاده­اید که تنگه­ی بوسفر زیر پایتان و شهر پیش رویتان قرار دارد، می­توانید فضای شهر را به شکلی کاملاً طبیعی و خاص، درک کنید. مهم نیست چه موقع از روز است، این شهر همیشه زیباست و حواس شما را می­نوازد! به کشتی­هایی که در آمد و شد هستند و حرکت ماشین­ها نگاه کنید و صدای اذان را که در شهر طنین می­اندازد، بشنوید.

 

موزه­ یهودی­ های ترکیه

این موزه نیز نشان دیگری است از گروه­های متنوعی که زمانی در این شهر عمدتاً مسلمان نشین، زندگی می­کردند. تاریخ یهودیان در ترکیه طولانی است و دو گروه اصلی مذهبی مدت­ها در این شهر در کنار همدیگر زندگی می­کردند. این موزه آن دوره را از طریق اسناد، عکس­ها و اشیای دیگر به شما نشان می­دهد. این موزه هم چنین یکی از آموزنده­ترین‌ها محسوب می­شود. استانبول شهری پیچیده و چندلایه است که باید کشف شود!

 

پلکان کاموندو 

این پلکان قدیمی که به شکل روبانی سنگی طراحی شده است، طراحی آرت دکوی زیبایی دارد. این پلکان دیگر چیزی نیست مگر یک راه فرعی، اما نمی­توان طراحی خاص آن را نادیده گرفت که آن را از پله­های مارپیچ گوتیک یا پله­های عثمانی متمایز می­کند. این پلکان به نام خانواده­ی کاموندو، یکی از مشهورترین خانواده­های یهودی اروپا که در دهه­ی 1490 در ترکیه زندگی می­کردند، نامگذاری شده است. حتماً این بنای عجیب معمارانه را در خیابان­های استانبول تماشا کنید.

 

فروشگاه­ های شیک

هر چند در پایتخت ترکیه بناهای مهم زیادی وجود دارد، اما فراموش نکنید که به فروشگاه­ها و طراحان ترکی در استانبول سر بزنید. در میان تعداد زیاد مغازه­های غربی مطرح در این شهر بزرگ، هم چنان می­توان محصولات خاصی را یافت. برخی فروشگاه­ها آثار هنری، مبلمان و لباس اصلی را می­فروشند که هر چند در جهان زیاد شناخته شده نیستند، اما در ترکیه شهرت زیادی دارند. در جهانی که فردیت و بداعت را ارج می­نهد، حتماً از این فروشگاه­ها خرید کنید و خودتان را از دیگران متمایز جلوه دهید!

 

مسابقه­ تیم فوتبال گالاتاسرای

ورزشگاه توک تلکام Tük Telecom Arena هر چند دقیقاً در محله­ی گالاتا قرار ندارد، اما ورزشگاه اصلی تیم گالاتاسرای است. اگر می­توانید حتماً بلیط یکی از بازی­هایشان را تهیه کنید. طرفداران فوتبال در ترکیه بسیار پرشور و به تیم­شان وفادار هستند- بنابراین حتماً یک مسابقه­ی پرهیجان و سرگرم‌کننده خواهید دید. این تیم در 1905 تشکیل شد و به‌عنوان تیمی که بیش از صدسال قدمت دارد، هوادارانی دارد که از نسل­های قبل طرفدار این تیم بوده­اند. لباس تیم گالاتاسرای به رنگ نارنجی و زرشکی است و مثل شور هوادارنش، گرم!

برچسب ها:

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط