10 مکان دیدنی جذاب در مکزیکو سیتی که نباید آنها را از دست بدهید

10 مکان دیدنی جذاب در مکزیکو سیتی که نباید آنها را از دست بدهید

مکزیکو سیتی یکی از بزرگ‌ترین شهرهای توریستی در آمریکای شمالی است و یکی از خاص‌ترین پایتخت‌های بزرگ جهان به شمار می‌رود. تاریخ این کشور همیشه در حال تغییر است و هنر، غذا و فرهنگ منحصر به فرد آن، سبب شگفتی بازدید کنندگان از این شهر می‌شود و هیبت زیبای این شهر تاریخی، هزاران نفر را به تحسین و تعجب وا می‌دارد. در این مقاله لیستی از ده نمونه از بهترین جاهای دیدنی که می‌توانید در این شهر ببینید و کارهایی که باید انجام دهید به شما ارائه می‌شود تا با کشف نکات برجسته این شهر شلوغ و هیجان انگیز، لذت سفرتان به مکزیک چند برابر شود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید.  

زوکالو (Zócalo)

زوکالو میدان اصلی مکزیکو سیتی است که نام کامل آن لاپلازا دلا کنستیتیوسیون (La Plaza de la Constitución) یا میدان قانون اساسی است که به نام زوکالو (به معنای پایه و اساس) نیز شناخته می‌شود. این مکان تاریخی یادآور شهر تاریخی تنوچتیتلان (Tenochtitlan) است که در سال 1325 میلادی و در زمان آزتک‌ها بنا شده و پایتخت این قوم به شمار می‌رفته است و امروزه نیز اهمیت آن در مکزیکو سیتی حفظ می‌شود. این میدان از این روی یادآور این شهر تاریخی است که مراسم آیینی آزتک‌ها در آن برگزار می‌شود و هم‌چنین مرکز تشریفاتی تمدن آزتک، به نام «تئوکالی» (Teocalli) درست در شمال شرق میدان زوکالو قرار دارد. زاکالو یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های جهان با مساحت 57،600 متر مربع است. شما همچنین می‌توانید کلیسای خیره کننده جامع (Mexico City Metropolitan Cathedra) را در زاکالو ببینید که در نوع خود بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کلیسای جامع در آمریکای شمالی است و در طراحی آن از سه سبک معماری رنسانس، باروک و نئو کلاسیک بهره گرفته شده است. شما هم‌چنین می‌توانید در ضلع شرقی این میدان کاخ ریاست جمهوری را ببینید و هر روزه ساعت هشت صبح، شاهد برافراشته شدن پرچم بزرگ مکزیک که در مرکز میدان قرار دارد، باشید. این پرچم هر روزه در ساعت ۶ عصر پایین کشیده می‌شود. علاوه بر این برای مشاهده معماری زیبا، ساختمان‌های اطراف میدان را به خوبی نگاه کنید.

 

بزرگراه پاسیو دِ لا رفورما (Paseo de la Reforma)

بلوار دِ لا رفورما در سال های 1860 توسط فردیناند و ون رزنژویگ (Ferdinand von Rosenzweig) با الگوبرداری از بزرگراه‌ها و بلوارهای اروپایی طراحی شده است و پس از مدل شده است. این بلوار به طور مورب در قلب مکزیکوسیتی گسترش یافته است و بسیاری از بلندترین ساختمان‌های پایتخت مانند برج شهرداری ( Torre Mayor) در آن قرار دارد. هم‌چنین بسیاری از آثار تاریخی و مجسمه‌های مهم شهر در امتداد این بلوار تاریخی قرار دارد که یکی از مشهورترین آنها فرشته استقلال است که الهه بالدار پیروزی را بر روی ستونی 36 متری به نمایش گذاشته است. صرفنظر از آثار تاریخی، راه رفتن در امتداد پاسیو دِ لا رفورما، فرصتی عالی برای دیدن نمایشگاه‌های هنری، نوش جان کردن غذاهای مکزیکی در بسیاری از رستوران‌ها و کافی شاپ‌های زیبای اطراف بلوار را فراهم می‌کند و هم‌چنین شما می‌توانید معماری مدرن مورد علاقه مکزیکوسیتی را در این بلوار ببینید.

 

 بوسکه دِ چاپولتپک (Bosque de Chapultepec)

جنگل یا پارک چاپولتپک با مساحت 1،695 هکتار یکی از بزرگ‌ترین پارک شهرها در نیمکره غربی زمین است. این پارک و جنگل دارای تاریخی طولانی بوده و از زمان جنگ‌های اسپانیا و پس از عقب نشینی حاکمان آزتک به یک جاذبه توریستی عظیم تبدیل شده است. گذشته از خود پارک و طبیعت زیبای آن که به سه بخش تقسیم شده است، جاذبه‌های دیگری نیز در آن وجود دارد، از جمله موزه مردم شناسی(Museo de la Antropología)،   موزه روفینو تامایو (Rufino Tamayo Museum) و قلعه باشکوه چاپولتپک (Chapultepec Castle) که موزه ملی تاریخ (National History Museum) نیز در آن واقع است.

 

موزه مردم شناسی یا د لا انترپولوژیا 

موزه مردم شناسی، واقع در پارک چاپولتپک، یکی از بهترین موزه‌های جهان است، زیرا که مجموعه منحصر به فرد این آثار هنری از تمدن مایا گرفته، تا دوره‌های قبل از کلمبیایی مکزیک و قبل از اسپانیایی تعلق دارد. این موزه به دلیل وجود پیکرهای عظیم درِ ورودی آن، تبدیل به پرطرفدارترین موزه در مکزیک شده است. موزه مردم شناسی در سال 1964 و با سبک معماری معاصر ساخته شده است و علت شهرت آن گنجینه‌های باشکوه و هنری سرخپوستان است. در قسمتی از حیاط مرکزی موزه است که ستونی به بلندی 11 متر در آن قرار دارد و با سنگی عظیم مسقف شده که آن را شبیه به چتری سنگی کرده است و  نماد یک درخت اسطوره‌ای، عقاب‌ها و جگوارها (پلنگ خالدار آمریکایی) است. در مجموعه عظیم داخل موزه نیز یافته‌های باستان شناسی از فرهنگِ سرخپوستان به همراه جزئیات شیوه‌ زندگی سرخپوستان معاصر مکزیک خودنمایی می‌کند. برجسته‌ترین بخش‌های موزه عبارت است از: مجسمه قرن شانزدهمی آزتک سوچی پیلی ( Xochipilli)، بازسازی مقبره قرن هشتمی مایایی و یک سنگ قبر آزتکی است.

 

موزه فریدا کاهلو  (The Frida Kahlo Museum)

موزه فریدا کاهلو  که به عنوان خانه آبی (the Blue House) شناخته شده که به اسپانیایی به آن لا کاسا آسول (La Casa Azul) گفته می‎شود. این موزه نمایانگر زندگی و کار یکی از هنرمندان برجسته مکزیک یعنی فریدا کاهلوFrida Kahlo  است. این هنرمند در این خانه متولد شد، در این جا بزرگ شد و در نهایت در داخل دیوارهای این خانه آبی فوت کرد. در سال 1950 دکوراسیون آن هماهنگ با زمانی بود که شوهر کالو آن را به دولت اهدا کرد و هدف آن تبدیل این خانه به یک موزه به افتخار همسرش بود.  موزه نه تنها مجموعه‌ای از آثار هنری کاهلو و شوهرش دیگو ریورا (Diego Rivera ) و هنرمندان دیگر را با تمرکز بر هنر عامیانه مکزیکی ارائه می‌دهد، بلکه همچنین آثار قبل از اسپانیایی، عکس‌ها، خاطرات و اقلام شخصی کاهلو و همسرش را نیز به نمایش می‌گذارد که زندگی واقعی آن دو را در میان هنر مکزیکی نشان می‌دهد. برای بازدید از موزه بهتر است از تورهای صوتی برای شناخت و درک بهتر از بخش‌های مختلف خانه بهره بگیرید.

 

پلاسیو د لاس بلاس آرتز (Palacio de las Bellas Artes) یا کاخ هنرهای زیبا

ساختمان نوآورانه و نئوکلاسیک موزه کاخ هنرهای زیبا یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی مکزیک است که میزبان مهم‌ترین رویدادهای موسیقی، رقص، تئاتر، اپرا و ادبیات بوده و نمایشگاه‌های مهم نقاشی، مجسمه سازی و عکاسی در آن برگزار شده است. به این موزه کلیسای جامع هنر مکزیکی (Cathedral of Art in Mexico) نیز می‌گویند هدف از تأسیس آن حمایت از هنرمندان مکزیکی و فرهنگ ملی است که این امر با برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و نمایش‌های تئاتر محقق می‎شود. نقاشی‌های خیره کننده دیگو ریورا، سیکی روس (Siqueiros) و دیگر هنرمندان در این موزه نگهداری می‌شود و قطعاً در طول سفر به مکزیکو سیتی نباید بازدید از آن را از قلم انداخت.

 

معبد مایور (Templo Mayor ) و موزه آن

به نظر آزتک‌ها مکانی که معبد مایور در آن بنا شده است، مرکز جهان به شمار می‌رود. این معبد مقدس به ابعاد 100 در 80 متر، یکی از مهم‌ترین مکان‌های مذهبی است که به دو خدای جنگ یعنی هیوتسیلو پوچتلی (Huitzilopochtli)و خدای باران و کشاورزی یعنی تلالوک (Tlaloc) اختصاص داده شده است. معبد مایور بقایای معبد بزرگ تنوچتیتلان است که در شرق میدان زوکالو قرار داشته است. در این منطقه دالانی کشف شده است که از منطقه اشرافی جنگجویان بالدار می‌گذرد و آثاری از اقامتگاه‌ها که با نقوش برجسته‌ی رنگارنگِ تزئین شده به چشم می‌خورد. هم‌چنین مرکز باستان شناسی و موزه هم جوار این معبد این امکان را فراهم می‌کند که نه تنها معبد و مجسمه‌های آن را کشف و مشاهده کنید، بلکه امکان بازدید از بقایای خانه‌ها و ساختمان‌های دیگر باستانی را نیز شامل می‌شود و زندگی رمزآلود تمدن آزتک‌ها را  از نزدیک مشاهده کنید. تمدنی که هنوز در انتظار کشف بیشتر است.

 

کویوکان (Coyoacán)

قدم زدن در اطراف کویوکان احتمالاً یکی از راه‌های هیجان انگیز برای کشف مکزیکو سیتی است. در این منطقه رنگارنگ شهر که ترکیبی از شانزده شهرک کوچک است، امکان تماشای موسیقی، تئاتر و رقص در این منطقه بسیار زیاد است، آنقدر که شما نمی‌دانید برای بازدید از کجای آن شروع کنید. کافه‌ها و رستوران‌ها، غذاهای سنتی و ممتاز مکزیکی را با قیمت‌های مناسب ارائه می‌دهند و هم‌چنین امکان معاشرت با مردم محلی در این بخش از شهر وجود دارد. هنر در این منطقه از شهر به شکل عجیبی رشد می‌کند و مکانی بسیار مناسب برای دیدار هنر فولکلور و صنایع دستی و به طور کلی فرهنگ مکزیکی است.

 

سوچی میلکو (Xochimilco)

این دهکده فضای سبز یک سایت میراث جهانی یونسکو است که مناظری جذاب و سرگرم کننده را همراه با معرفی فرهنگ مکزیکی به نمایش می‌گذارد و محلی مناسب برای گذراندن یک روز تفریحی بسیار خوب است. این مرکز تاریخی زیبا دارای یک دریاچه بزرگ و بسیار خوب است که ارزش دیدن و قایق سواری در آن را دارد. سوار شدن در تراژینرهای (trajineras) رنگی، که قایق‌های مکزیکی مانند گوندولا (gondola) هستند، و طی کردن مسیر 170 متری کانال‌های آبی، تفریح مورد علاقه بسیاری از گردشگران است. هم‌چنین در این مجموعه قادر به دیدن حیات وحش و باغ‌های معلقه هستید در حالی که به صدای دل انگیز نوازندگان و خوانندگان گروه‌های ماریاچی (Mariachis) گوش می‎دهید. نوازندگان در امتداد آبراه‌ها با قلب‌های خود برای بازدیدکنندگان ساز می‌زنند. در کنار آنها، دستفروش‌ها مشغول فروختن میان وعده‌های مکزیکی هستند و بازاری رنگارنگ و پر جنب و جوش نیز در سوچی میلکو نظر شما را به خود جلب می‌کند.

 

 باسیلیکا د گودالوپ (Basilica de Guadeloupe) یا قصر سلطنتی بانو گوادالوپ

یکی از مهم‌ترین کلیساهای کاتولیک در این کاخ سلطنتی قرار دارد و گفته می‌شود که این کلیسا، پس از واتیکان، دومین مکان مقدس در جهان است و در مجاورت تپه‌ای ساخته شده که گفته می‌شود مریم مقدس در آن جا بر سنت خوان دیه گو کواتلیتواتزین ( Juan Diego Cuauhtlatoatzin) ظاهر شده است. این قصر شامل مجموعه‌ای از ساختمان‌هاست که مشرف به میدان عمومی پهناوری است و با مجسمه‌هایی جالب، از جمله صلیب بتونی بزرگی که ساعت و ناقوس منحصر به فردی بر روی آن قرار دارند، مزین شده است. هم‌چنین یک محراب دیدنی و زیبا در قصر قدیمی قرار دارد که در قرن 16 میلادی ساخته شده است و مختص به مریم مقدس است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط