عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بزرگراه شیخ زاید در دبی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ بزرگراه شیخ زاید در دبی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

رد پای نور

در عکس منتخب امروز در وبسایت نشنال جئوگرافیک اتوبان «شیخ زاید» دبی در شب به تصویر کشیده شده است که رد پای نور در شب به آن جلوه خاصی بخشیده است. عکاس این تصویر را از طبقه چهل و دوم هتل شانگری لا با سرعت شاتر پایین برداشته است.

یک اتوبان توریستی

اغراق نیست اگر که بگوییم یکی از معروف‌ترین اتوبان‌های حال حاضر در جهان بزرگراه شیخ زاید دبی است. این بزرگراه که با نام E11 هم شناخته می‌شود جاده اصلی شهر دبی و بزرگترین خیابان امارات است. شیخ زاید از ابوظبی آغاز می‌شود و تا راس‌الخیمه ادامه پیدا می‌کند. این بزرگراه دارای چندین انشعاب است که به این وسیله مناطق مهم را به یکدیگر متصل می‌کند. بسیاری از ساختمان‌های معروف دبی در این اتوبان واقع شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به برج‌های امارات، مرکز تجارت جهانی، هتل فرمونت، برج پادشاه، برج الیعقوب، برج جمیرا، برج کارپریکرن، بیشتر هتل‌های لوکس دبی و ساختمان‌های دیگر اشاره کرد. این بزرگراه به عنوان شاهراه اصلی شهر محل اتصال جاذبه‌های گردشگری دبی به یکدیگر است. پالم جمیرا که معروف‌ترین بخش تفریحی دبی است از طریق شیخ زاید به دبی مارینا که منطقه ساحلی و تجاری است متصل می‌شود. علاوه بر موقعیت اقتصادی، اتوبان شیخ زاید گالری‌های هنری بسیاری را در خود جای داده است. از معروف‌ترین این گالری‌ها می‌توان به آرت اسپیس و کواردو اشاره کرد که در جهان و به خصوص در خاورمیانه شهرت زیادی دارند و نمایشگاه‌های هنری ارزشمندی در آن‌ها برگزار می‌شود.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط