عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ فیل هندی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ فیل هندی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.

چشم فیل

عکس امروز نشنال جئوگرافیک را واسانات سلواراج عکاس هندی ثبت کرده است. این عکس تصویری کلوز آپ از چشم‌های یک فیل در هند را نمایش می‌دهد. مژه‌های فیل چشم‌های او را از گزند گرد و خاک در امان نگاه می‌دارد اما گوش‌های بزرگ او جلوی دید اطراف را می‌گیرد.

حیات وحش هند

یکی از جاذبه‌های مهم هند، حیات وحش آن است که بسیاری از طبیعت‎گردان را روانه این کشور می‌کند. علاوه بر گاو، بوفالو، مرغ، فیل، بز و شتر این کشور حیواناتی دارد که اصالت‌شان هندی است؛ ببر بنگال، ببر هندوچین، شیر هندی، گوزن، خرس و فیل آسیایی از جمله حیوانات هند هستند.

حیوانات هند در پارک‌های طبیعی این کشور پهناور زیست می‌کنند. هند دارای 120 پارک طبیعی و منطقه حفاظت شده است. از پارک‌های ملی هند می‌توان به پارک ملی جیم کوربت در اوتاراکند، پارک ملی کازیرانگا در آسام، پارک ملی سونداربانس در بنگال، پارک ملی گیر و پارک ملی کلادو اشاره کرد.

 

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط