عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آتشفشان سیسیل

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آتشفشان سیسیل

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

گدازه های آتشفشان

عکس امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک تصویری از جنگل‌های سیسیل را نشان می‌دهد که در معرض هجوم گدازه‌های آتشفشانی کوه اتنا قرار گرفته‌اند. پلاچیدو فراندا عکاس ایتالیایی که این لحظه را در سال 2002 ثبت کرده بود نوشته است که مشابه این اتفاق را تنها در فیلم جنگ ستارگان می‌توان دید.

کوه اتنا و بازی طبیعت

سیسیل نامی آشنا به گوش بسیاری از مردم جهان است و شهرت آن را از برخورد مافیا با طبیعت می‌آید. در شمال شرقی سیسیل که بزرگترین جزیره ایتالیا است و در جنوب رشته کوه‌های آلپ، کوه آتشفشانی معروفی به نام «اِتنا» حضور دارد که طبیعت این جزیره را تحت تاثیر تغییرات خود قرار داده است. اتنا بلندترین و فعالترین آتشفشان اروپا است. این کوه در طول تاریخ صدها هزار نفر را به کام مرگ کشانده است. اتنا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است و در داستان‌های اساطیری یونان نیز حضور پررنگی دارد.

کاتانیا؛ شهر طبیعت و مدرنیته

این شهر در کوهپایه اتنا واقع شده است و دومین شهر بزرگ جزیره سیسیل به حساب می‌آید. کاتانیا در میان دریا و کوه قرار گرفته است و گردشگرانی را که به قصد بازدید از اتنا می‌آیند و آن‌هایی را که می‌خواهند در سواحل زیبا وقت بگذرانند، گرد هم آورده است.

کاتانیا شهری توریستی با شب‌هایی زنده است. در جای جای شهر روح سرزندگی جریان دارد و در فهرست علایق گردشگران حضور دارد. این شهر در مسیر ارتباطی قرار گرفته و یکی از قطب‌های اقتصادی و دانشگاهی ایتالیا به شمار می‌رود. معماری کاتانیا که از سبک باروکی آن می‌آید شهرت فراوان دارد. در سال 1693 این شهر در اثر یک زلزله بزرگ که منشا آن فوران کوه اتنا بود، به طور کامل ویران شد و پس از آن زندگی دوباره در آن جریان پیدا کرد.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط