عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چوپانان بولیوی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چوپانان بولیوی

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در فلایتیو عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل خارجی به سایت فلایتیو مراجعه کنید.)

خانواده چوپان

عکس امروز نشنال جئوگرافیک تصویری است از یک خانواده بولیویایی که در لاپاز به چوپانی مشغولند. اسکار لیوا عکاس این تصویر می‌گوید که سال گذشته «پوپو» دومین دریاچه بزرگ بولیوی خشک شد و گرمایش زمین و خشکسالی نیز اثرات سوئی بر زندگی چوپانان این منطقه گذاشته است.

لاپاز کجاست؟

این شهر پایتخت دولتی و غیر رسمی کشور بولیوی است و در آمریکای جنوبی قرار گرفته. بنیان لاپاز حدود پنج قرن پیش گذاشته شد و نام آن به معنای «آرامش» است. این شهر چهار هزار متر از سطح دریا فاصله دارد و یکی از مرتفع‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌آید و به همین سبب تنفس در آن کمی مشکل است. در لاپاز موزه‌های زیادی یافت می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به موزه پدرو دومینگو موریلو، کاستم‌بریستا، موزه باستان‌شناسی و موزه تاریخ طبیعی اشاره کرد. این شهر همچنین به کلیساهایش شهره است؛ کلیساهای باشکوهی همچون سانفرانسیسکو و متروپولیتن.

از جاذبه‌های گردشگری لاپاز اگر بخواهیم بگوییم بدون شک در راس آن‌ها باید به «دره لونا» اشاره کنیم. این منطقه از کانیون‌ها و کوه‌های زیادی شکل گرفته است. مواد معدنی مختلف کوه‌های این منطقه را به طبیعتی چشم‌نواز و رنگارنگ بدل کرده‌اند. جاذبه دیگر جاده مرگ است که از پیچ و خم کوه‌ها و میان جنگل‌ها می‌گذرد و بسیاری برای تجربه یک دوچرخه‌سواری متفاوت به آن‌جا می‌روند.

لاپاز و در کل امریکای جنوبی در سال‌های اخیر به بیشترین خشکسالی در 25 سال اخیر دچار شده است و به همین سبب زندگی بسیاری و گردشگری را در آن منطقه تحت‌الشعاع قرار داده است.

نظر خود را بنویسید

حریم خصوصی شما برای ما مهم است. بنابراین اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.
امتیاز شما

مطالب مرتبط